Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van a szülői kötelesség...

Miért van a szülői kötelesség sokszor szívességként beállítva?

Figyelt kérdés

A világon senki nem kérte, hogy megszülethessen. A gyerek jobbik esetben egy döntés, rosszabbik esetben egy következmény, és ha nem mond le róla a szülő, akkor köteles a gyereket ellátni, ruháztatni, etetni, fürdetni, és hiába nincs benne a törvénybe, szeretni, tisztelni.


Viszont ez sokszor úgy van beállítva, mintha a szülő a gyerekének szívességet tenne azzal, hogy nem rakta kisbabaként a kukába, nem mondott le róla vagy nem hagyta a Margit-híd alatt.


2022. dec. 23. 08:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen a magyar társadalom. Onnan hoztuk ezt a mintát. Ezt látom. Más meg mást lát. Mindenkinek joga valamilyen szemüvegen keresztül nézni a világot. De senkinek nincs joga önhatalmúlag a másik szemüvegét cserélgetni. Azt csak a tulaj teheti. Remélem sokaknak átmegy, hogy erre nincs válasz, mindenki úgy fog válaszolni, ahogy ő látja. És ezzel kéne megbékélni, hagyni. Szebb lenne a magyar világ.
2022. dec. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
74%
Mert primitív, lelketlen állatok.
2022. dec. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
28%
Na azért ne keverjük már a szezont a fazonnal. Attól, hogy szeretem a gyerekem még rohadtul belefáradhatok a nem alvásba, a körülötte ugrálásba. Főleg egy tini mellett, aki azt hiszi a szülő fossa a pénzt az új telefonra, a márkás dizájner holmikra, de cserébe még flegma és elutasító is.
2022. dec. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Én is ugyanezt látom. Saját szüleimtől hallgattam ezt folyton, hogy “örülj, hogy felneveltelek”, meg a kedvencem, a “tisztelj, mert etettelek, ruháztalak, volt hol laknod, járhattál iskolába, tisztelj mert én vagyok az apád/anyád”. Közben egyébként lóf@szt se kaptam meg, mert a semmire csináltak három gyereket. Még egyetem mellett, miközben főállásban dolgoztam is, nekem kellett az ő gázszámlájukat fizetni, mert dolgozni sose szerettek. Számtalanszor elmondtam nekik, hogy az ő döntésük volt, hogy gyereket vállaltak, kutya kötelességük volt megadni azokat a dolgokat, amiket állandóan felsoroltak, de arra az a válasz, hogy nem volt kötelességük, örökbe is adhattak volna. 💁🏼‍♀️ Na most erre mit mondjon az ember? Nem is foglalkozok velük. Nekik a gyerek saját maguk szórakoztatására van, vagy mert éppen “jaj de cuki” amíg kisbaba, illetve arra, hogy majd valaki eltartsa őket öregkorukra. Hálistennek kezdik kapizsgálni, hogy foglalkozni kellene a jövővel, mert tőlem egy fillért nem fognak látni soha. A gyerekem nem így nő fel, és nekem már csak ez a lényeg.
2022. dec. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

4-es, nagyon sajnálom, hogy ezeken kellett keresztül menned.


Mi már anyagilag rendbe vagyunk, de nem mindig volt ez így. Engem egy olyan házba vittek haza a kórházból, ahol normális vécé és fürdő se volt, a fűtésről meg a penészről nem is beszélve (novemberi gyerek voltam). Aztán 15 éven keresztül albérletről albérletbe költöztünk, plusz közbe jött a gazdasági válság, amit ott Szabolcsban nagyon megszenvedtünk. Se nekem, se az öcsémnek nem volt minden megadva, mások levetett ruháiba jártunk, télen fagyoskodtunk, nem mehettünk osztálykirándulásra se, nyaralni se mentünk. Így telt az én gyermekkorom, és rám van kiabálva, hogy mennyi mindent adtak nekem, és én vagyok a hálátlan kis k0csög, pedig rengetegszer volt, hogy a kenyeret is hitelre vettük.

2022. dec. 23. 09:52
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk is ugyanez volt. Szegények voltunk, még normális kajára még ruhára sem telt, de folyton hálásak kellett volna lennünk az alapvető dolgokért is.
2022. dec. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%
"Miért van a szülői kötelesség sokszor szívességként beállítva?" Akkor szokták ezt mondani, ha a gyereknek alapelvárása hogy neki házat vegyen a szülő mire 18 lesz, lehetőleg autót is, de amúgy kussoljon és semmibe ne szóljon bele. Egyéb esetben nem hallottam még felhozni, bár lehet hogy keveset olvasok itt a gyakorin.
2022. dec. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
82%

Itt a gyakorin sok az extrém történet.

A személyes ismeretségi körömben nem tudok olyat, ahol a szülő szívességként állította volna be, hogy etette-ruházta a gyerekét, meg olyat se, ahol olyan körülmények között nőtt volna fel a gyerek, mint amit az 5-ös kommentben a kérdező leírt.

Szóval a nyitóra annyit, hogy nem reprezentatív minta sem az én ismeretségi köröm, sem a kérdezőé, de én nem tapasztaltam ezt a jelenséget.

2022. dec. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
1%
Én sem tapasztaltam ilyet: azért nem a gyakoriból kéne kiindulni, mert egyrészt nagyon sok itt a kamu, másrészt csak a sztori egyik felét ismeri meg az ember. Nem tudom elképzelni hogy ha olyan ártatlan barika az adott kérdező mint ahogy beállítja magát, csak úgy előzmény nélkül így bánnának vele. Mondom úgy hogy akad keményfejű ember a rokonságban, de az sem bánik így a gyerekeivel.
2022. dec. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
98%

Én is meg a testvéreim is megkaptuk ezt.. "örülj hogy felneveltelek" meg hogy "ha én nem lennék akkor egy otthonban rohadtatok volna meg" meg hasonlók miután megszakítottuk vele a kapcsolatot és nem voltunk hajlandóak vele beszélni többet mert lelépett a drogos palijával a 11 éves fiát otthagyva...

Csak azt felejti el hogy nem volt kötelessége megszülni, ha választhattam volna akkor nem is akartam volna megszületni

2022. dec. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!