Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki rendelkezik olyan rokonnal...

Aki rendelkezik olyan rokonnal, aki "irigy" a kisbabájára/gyerekére, hogyan tudtatok beletörődni, hogy nem láthatjátok?

Figyelt kérdés

Tesóm nemrég szült és borzasztóan rosszindulatú ember ahogy a férje is. Eddig is csak az irigység ment, dologtalanságba vállalták a gyereket és felénk csak akkor néztek ha nem volt pénzük. Mi tartjuk el őket a mai napig.. Most lett a férjnek munkája egyébként de nem tudnak és nem is akarnak talpra állni, mi pedig csak a kisbaba miatt segítjük őket.


De a lényeg, hogy a pici babára is irigyek. Tudom, hogy az ő joguk, hogy mikor láthatjuk, de annyira fáj látni, hogy az anyám kidolgozza plusz órákon át a belét, hogy a gyereknek legyen tápszer és pelenka, mert neki kell megvenni q csóró szülők helyett és 5 percre nem engedik látni a babát. Engem is csak addig engednek be amíg veszek nekik valamit és odaadom, még akkor is csak pár percig tűrnek fintorogva.. nagyon fáj a szívem ahogy látom a szüleimet a kisunokájukért szomorkodni és nekem is hiányzik veszettül a kis unokahugom... ha valaki volt ilyen a családotokban hogy törődtetek bele illetve lett jobb helyzet? Szar ezt átélni.



2022. dec. 19. 22:11
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
95%

Csak úgy mellékesen kérdezem, mennyi idős a baba? Az első hetekben ez még lehet normális viselkedés is tőlük. Sokan elvárják, hogy az első 6-8 hétben hagyják békén a rokonok a babát (és az édesanyát is), legyen idejük megszokni az új helyzetet, és főleg ne vigyenek oda bacikat. A mi családunkban is volt olyan baba, akit csak ablaküvegen keresztül láthattunk egy ideig, pedig közvetlenek és kedvesek a szülők mindenkivel, velünk is.

Persze ha ez egy hosszan tartó állapot, akkor az már nem normális szerintem se.

2022. dec. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
18 ugyanúgy neveltek minket, én dolgos lettem ő meg ilyen , mert érdekes a pasija is és anyuék nem voltak kőgazdagok, hogy mindent mehadjanak neki, így ilyen lett. 17 évesen már lelépett, én 20 évesen megvagyok itthon, senkit nem hajtottak el a szüleim mellesleg. Emlékszem anno Tescos telefont tudtak nekünk venni a szüleink, ő földhöz vágta két nap után drága telefonért hisztizve én meg megvoltam vele..
2022. dec. 20. 10:27
 23/33 A kérdező kommentje:
21, lassan 3 hetes
2022. dec. 20. 10:28
 24/33 A kérdező kommentje:
Nem is tudom mit vártam a tipikus gyakoris közösségtől a támadáson kívül, tisztelet a kívételnek. Annyira voltam kíváncsi hogy aki ezt atelte hogy élte meg és lett-e jobb ezután, nem azt kértem hogy még a dédöreganyámig is visszamenjetek elemezni. Itt ti vagytok a hülyék, de nagyok. A hasznos válaszokat köszönöm tényleg de aki csak tamad meg szid ész nélkül privatban is az nézzen körül maga körül, biztos az ő szánalmas élete zavarja ezeket az embereket, rendezétek magatokat és talán nem támadtok másokat utána. A kérdésem törlöm a listámból, nem vagyok már kíváncsi a válaszokra sem ezután és privátokra sem nézek rá. Viszlát.
2022. dec. 20. 10:35
 25/33 anonim ***** válasza:
100%

De akkor meg mit szolgalelküsködsz nekik?


Vagy nem értem, mit vársz, amíg nem zárjátok el a pénzcsapot, ez lesz.

2022. dec. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Mi sem értjük, mit vártál.


Leírtuk az egyetlen megoldást, nem kell pénzt adni, azt nem akarjátok. Akkor?


Nincs más megoldás, ők nem fognak megváltozni, pláne mert minek tennék?

2022. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
78%
Egy alig 3 hetes baba után szűköltök így? Na, így már kerekebb a történet, szégyelljétek magatokat! Jó, hogy féltik! Nem hallottatok még a 6 hetes gyermekágyi időszakról, amikor nem illik zaklatni a frissen szült anyukát, segítséget nyújtani viszon annál inkább abban, amiben igénylik? Más kérdés, ha csupasz pi...ra csinálták, de azért úgy beállítani, hogy anyád halálra dolgozza magát, hogy tápszer és pelenka legyen a gyereknek...aki még nincs 3 hetes...Az ilyen rokonoktól mentsen meg az ég, mint amilyenek ti vagytok!
2022. dec. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
76%
A gyerek korának semmi köze hozzá hogy egy kihasználós pi.csa az anyuka. Fenntartom továbbra is hogy ti vagytok a hülyék, mert csak azt lehet pumpolni aki ezt lelkesen hagyja.
2022. dec. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Leírtuk a választ. Az, hogy milyen szűrőn ment át neked, az a te önismereti munkád. Senki nem volt még ilyen helyzetben, vagy ha igen, máshogy reagált. Őbenne mondjuk volt önreflexió, hogy kapásból elzárja a pénzcsapot. De mit kezdesz azzal a válasszal, ha benned nincs? Mindenki más, leírtam, hogy nem fog működni, hogy a Piri néni majd megmonja Gyarmatalsóról, hogy mit csinálj.
2022. dec. 20. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésre válaszolva: nálunk az említett esetnél később jelentősen javult a helyzet, de mint írtam, ott a szülők normálisak. 3 hetes babánál viszont alapvetően várni kellene ezzel még legalább ugyanennyi időt.
2022. dec. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!