Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a nőnek félretett pénze?

Lehet a nőnek félretett pénze?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 10:45
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne? Bár nekem nincs, mert közös kasszán vagyunk, és minden hónapban közösen teszünk félre. Igazából amire vágyunk azt megvesszük magunknak. Tudjuk, hogy mennyit keres a másik, ezért nehéz is lenne dugiban félrerakni. Ha 5 ezernél többet költ valamelyikünk, akkor elszámolunk a másik felé. De pl. anyumnak mindig volt. Mindig azt mondta,hogy apu amilyen spórolós, soha nem venne meg ezt meg azt. Szóval ő minden hónapban "kigazdálkodott egy kis összeget", és abból vásárolt mondjuk nekünk, magának, meg apunak is (ezen mindig jót nevetek) egy-két olyat, amire apu tuti nem költene. Neki szerencsére nem kellett félni semmiítől, mert minden közös néven fut. A cégük, a házuk, vagyon stb., tehát nem járt volna rosszul, ha teszem fel elválnak!
2010. okt. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
84%

11:01 vagyok.

Ez a pénz az én örökségem, az én külön vagyonom, amit még a házasságunk előtt örököltem!Ergó, senkinek semmi köze hozzá!

2010. okt. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
76%

Én szoktam félretenni, gyűjtögetni, és ha véletlenül beüt valami nem várt kiadás, akkor a férjem a legboldogabb, hogy megtettem. Ő is tudja, hogy gyűjtögetek, ide-oda kis összegeket teszek, csak azt nem tudja, hogy mennyit.

Így lett redőnyünk, új szőnyegünk, vagy jól jött ünnepek előtt is.

Sőt, az aprópénzt is gyűjtögetem, jól jön, ha kell a parkoló automatához. :)

2010. okt. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet félretett pénze egy nőnek. Nálunk is mindig van egy kis dugipénz, amit én gyűjtögetek, tulajdonképpen tud róla a férjem is, de nemigazán érdekli.

Ugyan ez már nem tartozik szorosan a kérdéshez, de azért leírom. Én egyetlen egy alkalommal lepődtem meg igencsak a dugipénzen. A barátnőmék elváltak májusban, ugye akkor elosztották a közös vagyont fele-fele (?) arányban. Két hónap múlva a volt férje 6,5 millió ft. készpénzért vett egy lakást. Mikor megkérdezte a barátnőm, hogy mégis hogy sikerült két hónap alatt ennyit gyűjtenie, beleröhögött a képébe, hogy maszekolt. (nem örökölt, nem nyert, és nem kapta kölcsön..)

2010. okt. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
51%

nem lehet, hanem kell, hogy legyen.

házasodni pont ezért nem szeretnék, mert elég nagy pofátlanságnak tartom, hogy amit én a kis fizumból félreteszek, az a bíróság egy tollvonással közösnek ítéli, és majd az exem hízik belőle.


számomra a közös kassza sem normális, akármennyire is szeretjük egymást.


egyébként van "dugipénzem", minden hónapban félreteszek egy minimális pénzt biztonsági tartaléknak.

2010. okt. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

Gondolom nem általánosságban a nőt akartad kérdezni, hanem a feleséget.

Normális kapcsolatban nincs jelentősége a külön spórolásnak, ettől függetlenül lehet ez egy jópofa játék is a családban, mint ahogy némely kommentben olvasható.


Jogilag semelyik félnek nem lehet külön félretett pénze abból, amit a házasság alatt szerzett, az persze más kérdés, hogy a törvény kijátszható.


Azt írta itt valaki, hogy undorító, ha már a bíróságnak kell dönteni a vagyonmegosztásban és a felek nem tudnak egymással megegyezni. Sajnos ettől még ez a gyakorlat.

Az emberek pl eléggé undorító módon képesek viselkedni, ha válnak.

2010. okt. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
Persze! Nem kötelező közössé tenni a számlákat.
2010. okt. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

14:10 én annyira nem értelek :(

Nekem akárhány ismerősöm van (házaspár) és külön kasszán voltak/vannak semmire nem vitték, szerencsétlenkednek jobbra balra, mert nem egy irányba tolják a szekeret.

Én nem azért mentem a férjemhez hozzá, hogy dugdossak előle pénzeket, mert az nálam már hazugság és utálok hazudni és a hazug embereket is.

Mi úgy kezdtük 5 szatyor ruhával még emlékszem el kellett menni a boltba húsklofolóért, mert nem tudtunk rántott húst csinálni. Azóta elég jól összeszedtük magunkat, de még mindig nem fordul meg a fejembe a "dugipénz" és a férjem is el tud számolni minden forinttal. Ha kell valami megbeszéljük és arra gyűjtünk közösen, de egyébként ő sokszor azt sem tudja, hogy hol tartunk anyagilag, csak szól pl. hogy tankolni kellene és adok neki, meg mindig rakok a pénztárcájába 1-2 e ft-ot, hogy a kell valami. Lehet kicsit eltértem a kérdéstől, de nekünk ez a természetes és másnak is ez kellene hogy legyen.

2010. okt. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

1410 ismét:

nos, nem azt mondom, hogy csak külön pénzünk van.

amikor szeretnénk venni valamit, akkor összedobjuk rá, de nem közösködünk mindenben.


már az elején megbeszéltük, hogy ki mit fizet a háztartásban, és ehhez szigorúan tartjuk magunkat.

2010. okt. 1. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Nem csak lehet, de kell is. Mi lesz veled, ha véletlenül egyszercsak elváltok? Mi lesz, ha hirtelen baleset éri az uradat, hosszabb időre munkaképtelenné válik, esetleg el is távozik és szükség lesz egy kis plusz pénzre? Meg mi van, ha beleszeretsz egy méregdrága valamibe, amit meg szeretnél venni, és amit kizárólag te tudsz használni, mondjuk ruházat vagy ilyesmi, de a férjed nem tudja neked megvenni a saját pénzéből? Kell, hogy legyen, mind a kettőnek, az az igazi, ha a másik is tud róla, de ez olyan lóvé, ami fölött csak a tulajdonosa rendelkezhet. Szépen, okosan mindent meg lehet oldani.
2010. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!