Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet a nőnek félretett pénze?

Lehet a nőnek félretett pénze?

Figyelt kérdés
2010. okt. 1. 10:45
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
64%
igen
2010. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
53%
NEM, csak férfiaknak lehet! :)
2010. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Miért lehet?
2010. okt. 1. 10:49
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne lehetne? Én amondó vagyok, hogy ha anyagilag megengedhetik maguknak, mindkét félnek legyen biztonsági tartaléka. Tudom, elvileg egy életre szól a házasság, de manapság sosem tudni. Meg aztán megegyezés kérdése az is, hogy a felek közös vagy külön kasszán vannak, nem ezen múlik az együttélés sikere.
2010. okt. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már a gondolat is nevetséges, hogy két felnőtt ember bármit megtilthasson egymásnak. Szóval miért ne lehetne bármelyiküknek félretett pénze? Az természetesen nem szép, ha valaki a családi kiadások rovására gyűjtöget magának. De ha telik erre is, arra is, semmi kivetnivalót nem látok benne.
2010. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Én amolyan gyűjtögető vagyok. Azt csak én tudom mennyit teszek félre. Soha nem lehet tudni milyen helyzetbe kerülünk, és akkor van mihez nyúlni.
2010. okt. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Persze lehet. De attól függ milyen célból gyűjtöget külön. Nekem ezzel kapcsolatban rossz érzésem van, mivel a férjem exfelesége a házasságuk alatt dugiban gyűjtögette a pénzét, miközben a másik fizetett mindent, a nő meg nem járult hozzá semmihez szinte. Az ilyenfajta gyűjtögetést gerinctelennek tartom.
2010. okt. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Házasságban nem, mert minden házasság alatt szerzett jövedelem közös. Tehát ha a nő (vagy a férfi) félretesz, az is közös.

A házasság előtt félretett vagyon azt illeti, aki bevitte a házasságba, tehát az lehet félretett pénz.

2010. okt. 1. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a kérdés? Már miért ne lehetne? Nekem is van az egyetemi tandíjamra gyűjtök a saját számlámon (ezen kívül van egy közös számlánk a férjemmel), nincs ebben semmi.

Az megint más, amikor valaki, akár a férfi akár a nő a másik tudta nélkül gyűjtöget, ott valami gond van a bizalommal.

2010. okt. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

10:57

Nem feltétlenül vagyonokról van szó. És egy házasságban is bőven merülnek fel olyan kiadások, amelyik nem érintik az egész családot. Manapság sajnos sok embernek ahhoz is hónapokig kell apránként félretennie, hogy meg tudjon venni pl. egy télikabátot. Lehet, hogy a nőnek szüksége van valamire, de ha egy összegben veszi meg, az nagyon megterhelné a családi kasszát, hát inkább apránként összegyűjti.

2010. okt. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!