Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vidéki, maradi rokonokkal...

Vidéki, maradi rokonokkal érdemes bármit kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Családom egy része vidéken lakik, a román határ mellett. Nem hiszem, hogy mindenki, aki nem budapesti, az egy lecsúszott suttyó, ők viszont azok... Folyton megy a panaszkodás, elégedetlenkedés, de semmit nem tennének, hogy a helyzetükön változtassanak (tanulás, munkahelyváltás, nem használt ingatlanok eladása stb.). Mindenről megvan a véleményük, ami hatalmas hülyeség legtöbbször, de meggyőzhetetlenek és az egyetlen fegyverük, hogy minél hangosabban kiabálnak és püfölik az asztalt. A gond az, hogy a világnézetüket, véleményeiket próbálják rám is rám erőltetni, ha ott vagyok és hogy miért nem hallgatok én rájuk, hát ők az idősebbek, "majd benő a fejem lánya még, higgyem el".


De ilyeneket mondanak, hogy miért etetem nyers hússal a kutyámat, veszett lesz tőle, meg majd engem is ételnek néz és rám támad. Nézzem meg, náluk a kutyák 3-4 napos maradékokon élnek, meg tejbe áztatott szárazkenyeren, semmi bajuk nincsen, állatorvos sem látta őket még soha. Ahogy ők tartják a kutyákat, az szerintem nem felelős állattartás. Nincs velük foglalkozva, nincsenek nevelve, szeretgetve. Arra jók, hogy őrizzék a házat, kertet és ennyi. Nálunk pedig a kutya családtag, visszük mindenhová, nem annyit van vele foglalkozva, hogy este kidobáljuk a hűtőből neki azt, amit mi már nem ennénk meg.

Ez csak egy példa, mindenhez így állnak hozzá és erőltetnék rám is, hogy igenis az a jó, ahogyan ők gondolják. Semmiből nem áll a találkozásunk, csak hogy hallgatom, mennyire rossz és nehéz az élet, micsoda éhezés következik itt, utána meg elkezdenek engem piszkálni, hogy hogyan élek és miért szórom a pénzt hülyeségekre. Nekik meg minden hülyeség, ami nem a létminimum szintjére elég.


Hívtak most is, hogy karácsony melyik napján megyek hozzájuk és igazából azzal a gondolattal is eljátszottam, hogy idén kihagyom az egészet úgy, ahogy van. Mert tényleg nem lehet nyugodtan, kiabálás nélkül beszélgetni, a téma mindig ugyanaz (legalább az már kikerült a körből, hogy a covidot repülőkből permetezték ránk és az oltással chipet ültettek belém, de ők okosak voltak és nem kérték egyik oltást sem).



#családozás
2022. dec. 11. 11:35
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Ne menj hozzajuk! Biztos nem mennek!!!
2022. dec. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell menni aztán ennyi az egész.
2022. dec. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Ne menj hozzájuk.
2022. dec. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Ne menj és kész. Ha kérdezik miért akkor covidos vagy.
2022. dec. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Semmit, van az a szintű sötétség, amiben nem lehet fényt gyújtani
2022. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
87%

Nálunk is vannak ilyen rokonok. Apám legidősebb lánytestvére egy Szabolcs megyei kis faluban lakott egész életében. A legközelebbi város hozzájuk Kisvárda, vonattal 2 megálló, de oda is nagynéném utoljára akkor ment, amikor 18 évvel ezelőtt szülte a legkisebbik gyerekét.

Nem mennek nyaralni, kirándulni, csak a temetőbe mennek meg dolgozni, nem rutinosak semmiben, a boltba járás nekik olyan, mint másnak a Balaton.

Mindenről van véleményük, és azt gondolják, hogy a vélemény egyenlő a hozzáértéssel.

2022. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kovpet ***** válasza:
86%
Magyarázd el nekik, hogy a beültetett chiped nem engedi, hogy elhagyd a városod 10 kilométeres körzetét, így sajnos nem mehetsz.
2022. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!