Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van ebben a helyzetben...

Más is van ebben a helyzetben mint én?! A családom nem segít semmiben, ha segítséget kérek, csak megaláznak egytől egyig mind. Érdemes egyáltalán tovább élnem? Mit tennél ha rájönnél hogy a családod szemében semmit nem jeletesz?

Figyelt kérdés

Csak én velem bánt el ilyen csúnyán a sors keze, vagy esetleg rajtam kívül is vannak még hasonló helyzetben lévők? Ha segítségre van szükségem, a családom állandóan csak megaláz.

Esküszöm egy vadidegen embertől több segítséget kapok néha.


2022. okt. 16. 22:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
82%

Sajnos egyre több ilyen van, a rossz családban élők felnőttként ezt a rossz mintát viszik tovább, így gyakorlatilag kész csoda, ha valaki még normális családban nő fel.

Persze, hogy érdemes tovább élned, csak gyomláld ki ezeket az embereket a környezetedből.

2022. okt. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
71%
Akkor kérjél idegenektől segítséget.
2022. okt. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Megalázó hogy semmit nem jelentek nekik. Pedig semmi rosszat nem csináltam. Soha.
2022. okt. 16. 22:44
 4/20 Psycho ***** válasza:
80%

Áhh, klasszikus... Sajnos. Kitalálom: semmi nem jó nekik, illetve csak az (vagy nagyon hasonló) a jó, amit ők is csináltak/csinálnak. Minden más hülyeség.


Tipikus önző, narcisztikus beállítódás - képtelen arra az ilyen szülő, hogy a saját meggyőződéseit akár egy picit is megkérdőjelezze. A legrosszabb az egészben, hogy szenttül meg van győződve arról, hogy ő jót akar neked. Sok ilyennel találkoztam, sőt, bizonyos tekintetben én is megéltem ezt :(


Hogy mit tudsz tenni? Saját lábadra állva megoldani egyedül, vagy inkább barátok segítségét kérni (nyilván inkább bátorítás, lelki támogatás tekintetében). Könnyű? Nem. Igazságos? Végképp nem. De félek tőle, más opció nincs. :(

2022. okt. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
51%
De akkor miért nem kérsz mástól segítséget?
2022. okt. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
persze, h van ilyen. a mi csaladunkban is. pl aprilisban atestunk a koronaviruson, en es a nejem, mindketten nagyon betegek voltunk. ki segitett es vasarolt be nekunk? a nejem baratnoje... holott nem lakunk egyedul...a csaladtagok siman elneztek, h mi kinlodunk, még lehet örültek is neki...
2022. okt. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
14%
Nem tudom hány éves vagy, de mi 18 éves korunk után semmilyen segítséget nem vártunk el a családtól, igaz, nem is lett volna lehetőségük rá.
2022. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok. Most itt nem olyan dolgokról van szó hogy nem főznek rám, félreértés ne essék.


Hanem arról, ha valami egyszer történik az életben, és nagy szükségem lenne rájuk, sehol sincsenek. Erre most is volt példa. Történet valami az életemben amiért a segítségüket kértem, és se egy jó szó, se segítség, se semmi nem történt. Egyetlen egy dolog történt hogy még belém is rúgtak, megaláztak. Bezzeg amikor nekik pénz vagy valami más kellett éveken keresztül, akkor meg tudtak találni. Szomorú nagyon. Vajon kiben bízhatok ebben az életben ha az első esetben belém rúg a saját családom mintha egy idegen lennék?!

2022. okt. 16. 23:11
 9/20 anonim ***** válasza:
83%
Ne kérj tőlük akkor segítséget, ha ilyenek.
2022. okt. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Faust_Hun válasza:
91%
Szia! Ha valakinek szeretnéd kiönteni ami fáj, nyugodtan írj rám, meghallgatlak. 22f
2022. okt. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!