Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Más is van ebben a helyzetben...

Más is van ebben a helyzetben mint én?! A családom nem segít semmiben, ha segítséget kérek, csak megaláznak egytől egyig mind. Érdemes egyáltalán tovább élnem? Mit tennél ha rájönnél hogy a családod szemében semmit nem jeletesz?

Figyelt kérdés

Csak én velem bánt el ilyen csúnyán a sors keze, vagy esetleg rajtam kívül is vannak még hasonló helyzetben lévők? Ha segítségre van szükségem, a családom állandóan csak megaláz.

Esküszöm egy vadidegen embertől több segítséget kapok néha.


2022. okt. 16. 22:29
1 2
 11/20 anonim válasza:
22%
Nézd, lehet ezt így is nézni, meg másképp is. Lehet ha a családod írt volna ide Veled kapcsolatban, elmondtak volna minden piócának. Az "Egész életemben a legnagyobb szent voltam de mindenki csak bántott érte" típusú megnyilvánulások kétlem hogy megfelelnek a valóságnak. Ha mártírrá akarsz lenni, ne Te nevezd ki magad annak. Ha tudsz tenni másokért érdek és felrovás nélkül, akkor majd Te is kapsz ilyen segítséget. Ha mégsem, akkor megoldod máshogy. Legalább lesz sikerélményed.
2022. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Nem felróvás volt amit írtam. Csak elgondolkodtató hogy amikor nekik szükségük van rám, akkor természetes hogy én segítek. Nekem életemben egyszer van rájuk szükségem és sehol senki. Semmilyen felróvás nincs. Gondolkodtam csak.
2022. okt. 17. 01:01
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Most kell átírnod a szabályokat amiket eddig normálisnak hittél. Te segíts, mert a család blablabla, aztán mikor neked kellene, jön a kopp. Vagyis a szabályok csak rád érvényesek. További életedre hozd meg te a megfelelő szabályokat. Olyanokat támogass akikkel ez kölcsönös. Kevesen lesznek és egyáltalán nem biztos, hogy családtagok.
2022. okt. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
7%
Attól függ. Őket is illene megkérdezni.
2022. okt. 17. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
83%

Rájöttem páréve. Azóta nem érdekelnek.


Évi 2-3x hazamegyek néhány napra a barátok miatt, akkor őket is meglátogatom, de ennyi.

2022. okt. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%

11-es, kétled - ja, mert a büdös életben nem kerültél olyan helyzetbe, ahol a családod felől szó szerint meg is fagyhattál volna.


Én igen. Nem jó érzés rádöbbenni, hgoy azok az emberek, akiknek elvileg segíteni kéne egymást! (és ez visszafelé működött), szrnak a fejedre.


Nem mártírkodtam sohasem - óóóó, a családomban mindenki másnak szokása volt -, mindig próbáltam megoldani a problémáimat, és 1 esetet kivéve sikerült.

Akkor fű alatt utalgattak rá, hogy áh, nem tudnak segíteni. Nem érnek rá, nincsen hely a lakásban ahová mehetnék. Max. 4 hétről lett volna szó!, mert már megvolt a másik albérletem, de annyi gerinc nem volt bennük, hogy nyíltan közöljék, ide nem.

Helyette ilyen-olyan kamuindokot hoztak fel, és hogy oldjam meg.


Megoldottam. Őket is.

2022. okt. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Akkor kérjél inkább vadidegen emberektől segítséget.
2022. okt. 17. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
65%
Tölts kevesebb időt otthon, délelőtt menj el, estefelé érj haza. Ha kérdezik mondd, hogy dolgod van. Növessz egy kis páncélt, és számíts a rosszra, akkor nem fog annyira hirtelen és fájdalmasan érni. Nálunk is gyakori az "én megmondtam" stílusú dumák, az építő stílus helyett...
2022. okt. 17. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
85%
"Nem felróvás volt amit írtam. Csak elgondolkodtató hogy amikor nekik szükségük van rám, akkor természetes hogy én segítek." -> akkor ne segíts. Már bocsánat, de mi az istenért segítesz nekik? A család nem attól család, hogy juhú, hasonló a véretek. Ha neked tényleg ilyen "család" jutott, akkor el kell költözni/megszakítani velük a kapcsolatot. Ha tudatosan veszed magad körül ilyen emberekkel, akkor ne csodálkozz. Nyilván tudom, hogy a dolog nem ilyen egyszerű, de ha tőlük nem kapsz semmit, akkor pontosan ugyanezt viszonozd nekik.
2022. okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
nem fognak megvaltozni... szomorú tapasztalat..
2022. okt. 21. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!