Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el apámnak, hogy...

Hogy mondjam el apámnak, hogy drogozom?

Figyelt kérdés
Ő egy maximalista ember. Megkövetelte, hogy gimibe járjunk, legyen legalább két nyelvizsgánk és, hogy diplomázzunk. Én még egyetemre járok, azzal nincs is gond. Viszont belekerültem egy olyan társaságba ahol előszeretettel használnak könnyű drogokat. Mivel jómódu emberekből áll a társaság a kokain lett a fő irány. Ez nekem olyan sznob kérdésnek tűnt, hogy csak ezért csinálják. Azt mondták próbáljam ki, ez nem heroin, ha már nincs kedvem abbahagyom, stb...22évesen lehetett volna annyi eszem, hogy nemet mondok, de egy buli alkalmával kipróbáltam. Röpke FÉLév alatt eljutottam oda, hogy azzal kelek, különben használhatatlan vagyok. Nem hiszem el, hogy ilyen gyorsan rákaptam, de képtelen vagyok letenni. Szeretnék elvonóra menni, de rohadtul félek apa reakciójától.
2010. szept. 30. 10:55
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
Majd írd meg légyszíves, mi volt!
2010. szept. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm mindenkinek! Csak nincs túl jó véleménnyel a drogosokról...ami persze érthető. Meg olyan megnyilvánulások után, hogy "aki hülye haljon meg" kicsit aggódom, hogy nálam mi lesz a reakciója.
2010. szept. 30. 11:25
 13/40 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet előre megmondani. lehet, hogy az előítélete megváltozik, hiszen a saját fiáról (ez nem derült ki, de feltételezem, férfi vagy) van szó. ha mégis rosszul reagálna, ne add fel. egyedül is sikerülhet, persze sokkal jobb ha az embernek van támasza, ha megértik
2010. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
Nagyon drukkolok neked, hiszen írásodból ítélve nem vagy egy bunkó fazon.Elcsábúltál, megbotlottál, de még helyre lehet hozni.
2010. szept. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
Felnőtt ember vagy, ezért a Te felelősséged, amit tettél, de vmilyen szinten az ő kudarca is... Ilyen helyzetben melletted fog állni, ne félj!
2010. szept. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

Nagyon drukkolok neked, hogy kimássz belőle. Minden esélyed megvan arra, hogy még az életben egy normális ember legyél gyönyörű családdal, akire apád büszke lehet. Most lehet kicsit csalódott lesz, de biztos vagyok abban hogy melletted fog állni és segít. Főleg, ha látja hogy te is akarod.

Sok sikert!!!!

2010. szept. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

A kokain kicsit sem számít könnyű drognak.. még ha füveznél..


Minél előbb mond el neki, és mindegy mit mond, Neked akkor is el kell menned elvonóra, hogy leszokj. Azt ajánlom, hogy ne kórházi körülményeket válassz ehhez, hanem olyan bentlakásos módszert, ahol nagyjából hétköznapi életet élhetsz és sokat beszélgetnek Veled, behívják a családot is.


Sokkal hatásosabb a leszoktató programjuk!


Sok sikert!

2010. szept. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
Manapság úgyis divatos puffogtatni ezt a "felelősségvállalás" címszót. Azt hiszem a legjobban azt teszed, ha szembenézel a dolgokkal, ha apád szeret, márpedig az jön át, ha taníttat stb, akkor egy nagyobb veszekedés vagy konfliktus után melléd áll és segíteni fog. Annyit hagyj meg neki, hogy kiordibálja magát és szórja a fejedre a szitkokat. Ettől ő is megkönnyebbül és utána irány a megoldáskeresés.
2010. szept. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
menj Csernushoz, majd ő leszoktat... :)
2010. szept. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:

"aki hülye haljon meg" Ezt nem mindig gondolják komolyan azok akik mondják.

Gondolom amikor kamaszként nem öltöztél fel rendesen, mert te kemény vagy, és birod a hideget (A saját gyerekemből indulok ki), és megfáztál, akkor is adott apád gyógyszert. Pedig ebben az esetben is hülye az ember.

A drogosokért senki sincs oda, de a drogkereskedőkért , a drogbárokért sem. Ez egy kicsit komplikáltabb dolog, apád biztos látja ezt.

2010. szept. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!