Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el apámnak, hogy...

Hogy mondjam el apámnak, hogy drogozom?

Figyelt kérdés
Ő egy maximalista ember. Megkövetelte, hogy gimibe járjunk, legyen legalább két nyelvizsgánk és, hogy diplomázzunk. Én még egyetemre járok, azzal nincs is gond. Viszont belekerültem egy olyan társaságba ahol előszeretettel használnak könnyű drogokat. Mivel jómódu emberekből áll a társaság a kokain lett a fő irány. Ez nekem olyan sznob kérdésnek tűnt, hogy csak ezért csinálják. Azt mondták próbáljam ki, ez nem heroin, ha már nincs kedvem abbahagyom, stb...22évesen lehetett volna annyi eszem, hogy nemet mondok, de egy buli alkalmával kipróbáltam. Röpke FÉLév alatt eljutottam oda, hogy azzal kelek, különben használhatatlan vagyok. Nem hiszem el, hogy ilyen gyorsan rákaptam, de képtelen vagyok letenni. Szeretnék elvonóra menni, de rohadtul félek apa reakciójától.
2010. szept. 30. 10:55
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp el kéne mondanod! Az már nagyon jó jel, ha felismered, hogy segítségre van szükséged, és az első, akihez fordulhatsz, a szüleid. Akármilyen maximalista ember, biztos a legjobbat akarja neked, és értékelnie kéne a bizalmadat. Nagyon sok erőt, kitartást és sikert kívánok úgy egy őszinte beszélgetéshez, mint a leszokáshoz. És ki tudja, lehet, hogy ez a dolog közelebb hoz titeket egymáshoz...
2010. szept. 30. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Te tudod, milyen a kapcsolatod az apáddal, hogyan érdemes előadni neki. Mi ebben nem segíthetünk sokat, mert nem ismerünk titeket. Mondd el pl. úgy, hogy ide leírtad. Vagy ha rossz a kapcsolatotok, menj úgy elvonóra, hogy nem mondod meg neki. Felnőtt vagy, megteheted. Bár én inkább az őszinteségre szavazok, meg arra, hogy vállald fel a tetteid következményeit.
2010. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
70%
durva hogy így rákaptál tényleg, de ezen már megtörtént, mindegy. ha nem bírod ki fehér nélkül akkor menj el elvonóra. a szüleidnek meg elmondhatod végülis, de szerintem nem számít semmit. letolni apud sem fog szerintem, igazából a szüleid nem tudnak ezzel mit kezdeni. szóval vagy elvonó, vagy saját erőből, de jobban jársz ha befejezed.
2010. szept. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
71%
Attól, hogy maximalista, attól még az apád.Ha bajban vagy segíteni fog./Reméljük/Kihez fordulnál, ha nem a családodhoz?Irány az elvonó!
2010. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
Az nagyon jó, hogy egyáltalán megfordult a fejedben, hogy elmond neki! Ne habozz, még nem késő változtatni ezen!
2010. szept. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki hibázik. Van, aki kisebbet, van, aki nagyobbat. Szerintem sokszor nem más hibájából, hanem a magáéból tanul az ember. Elkövettél egy hibát, de attól még helyrehozhatod. Ráadásul felismerted a dolog komolyságát és hajlandó vagy tenni ellene. Ez már fél siker. Mondd el bátran. Bizonyos idő távlatából te is és édesapád is büszke lesz arra, hogy magad felismerted és kimásztál a bajból.
2010. szept. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Ha nem tudod, hogy kezdj hozzá, kezdetnek esetleg elküldhetnéd neki ezt a linket is... így lesz talán ideje emészteni a dolgot, mire szemtől szembe találkoztok. Talán könnyebb ez az út.
2010. szept. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:

Hello!

Inkább mihamarabb ess túl ezen a kellemetlen vallomáson,mint hogy továbbra is szipogva cidrizz a fatertól!Gondolom a viszonyod apuddal jó(?).

Megértelek,valószínű hogy kiakadás lesz,meg csalódás,harag,lehordás!

De apud nagyon sokat segíthet!Talán Ő lesz az egyetlen megoldás,mert valóban elindít a "gyógyulásod" útján!

Az is biztos hogy az őszinteséged értékelni fogja,hidd el hogy a megrázó bejelentésed után dolgozni kezd azon, hogy újra maradéktalanul elégedett lehessen veled,és nem akar többé aggódni azon ,hogy a narkó miatt valami marhaságot teszel!És egészségesnek akar!

Természetesen látnia kell rajtad hogy igazán komolyan bajban érzed magad,és nem veszed félvállról a dolgot!Ellenkező esetben is segítene,de akkor lehet hogy ezt dühből tenné!

Érd el hogy letisztulj,ehhez sok türelmet és kitartást kívánok neked!

Minden jót!

2010. szept. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:

kezdj el apukáddal beszélgetni, finoman vezesd be őt ebbe a dologba és kérfjél tőle segítséget, hidd el nincsen másik út..előzd meg, h még nagyobb baj legyen!drukkounk neked!

26 N

2010. szept. 30. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:

jó úton haladsz a gyógyulás felé, mert fölismerted a problémát.


biztos nem lesz jó Apukád reakciója, de ezen túl kell esni. később ennyivel is könnyebb lesz. ha nem tudna róla, minden rád hárulna és egyedül sokkal nehezebb, mintha van családi támasz. mindenképp mond neki, hogy rászántad magad az elvonóra, ezt biztos értékelni fogja.


azzal a társasággal meg meg kell szakítani végleg a kapcsolatot.

2010. szept. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!