Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még valamit tenni vagy...

Lehet még valamit tenni vagy ezt már fogajuk el? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Ha öröklésnél derült ki hogy az idős rokon halála előtt nemsokkal a lányára iratta az egész házat, 86 éves volt, és már jópár éve rosszul látott. Magyarán simán aláirattattak vele olyan papírt amiről fogalma sincs hogy mi az. Ami így utólag megerősíti a gyanúnkat az az hogy nekem alá kellett iratnom vele egy papírt, és nem engedtek hozzá, hanem majd ők elviszik és aláírja. Mintha attól féltek volna hogy én is valami rosszat akarok. Nem tudom biztosra, csak gyanús. Rossz is a kapcsolat régóta. Ezzel így utólag lehet valamit kezdeni? Mi védi a többi örököst ha az egyik így kisemmizheti őket? Csak az emberség, hogy ilyet tenni .eciség? Mert van akiből úgy tűnik hiányzik. 😞 Amíg még élt a papa természetesen nem is foglalkoztunk ezzel. Nem vártuk a halálát a pénz miatt. Mi. Ezek szerint más igen. Ez csak utólag tudott kiderülni sajnos. Persze ha életében derül ki se mentünk volna oda. Pedig lehet meglepődött volna ha rákérdezünk, nem is tudott róla talán.
2022. nov. 23. 08:03
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
*csak ez után
2022. nov. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Én a lánya vagyok annak akit kisemmiztek, mondjuk így. És hülyének néztek. És ő egy szót se szól, csak engem bánt a dolog. 😞 A "papa" nekem a papám, így már remélem érthető. Ismertem a papát, az hogy nem látott jól igen egy dolog, a másik meg a bizalom, ő nem feltételezett volna rosszat egyik lányáról sem. Én úgy láttam hogy egyformán is szereti őket. Nem látom semmi okát h magától ilyen döntést hozott volna. De persze elképzelhető. De a mai világban mindenkinek jól jön pár millió. Nekem is van gyerekem. Nem tudom elképzelni hogy egyik kapjon 30 milliót, a másik max a kötelesrészt. 15 millió "ingyen pénz" miért nem lett volna elég?
2022. nov. 23. 10:04
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja mellesleg testvérem is van, és ilyen helyzetben egyszerűen nem! el se fogadnám. Csakis kizárólag 50-50 %-ban vagyok hajlandó osztozni. Mert én szeretem és tisztelem. És tükörbe se tudnék nézni. És igen félnék a karmától.
2022. nov. 23. 10:07
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs orokseg, nincs koteles resz sem. Ezt a figurat nagyon jol ismerem.
2022. nov. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!