Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehet még valamit tenni vagy...

Lehet még valamit tenni vagy ezt már fogajuk el? (Lent kifejtem)

Figyelt kérdés
Ha öröklésnél derült ki hogy az idős rokon halála előtt nemsokkal a lányára iratta az egész házat, 86 éves volt, és már jópár éve rosszul látott. Magyarán simán aláirattattak vele olyan papírt amiről fogalma sincs hogy mi az. Ami így utólag megerősíti a gyanúnkat az az hogy nekem alá kellett iratnom vele egy papírt, és nem engedtek hozzá, hanem majd ők elviszik és aláírja. Mintha attól féltek volna hogy én is valami rosszat akarok. Nem tudom biztosra, csak gyanús. Rossz is a kapcsolat régóta. Ezzel így utólag lehet valamit kezdeni? Mi védi a többi örököst ha az egyik így kisemmizheti őket? Csak az emberség, hogy ilyet tenni .eciség? Mert van akiből úgy tűnik hiányzik. 😞 Amíg még élt a papa természetesen nem is foglalkoztunk ezzel. Nem vártuk a halálát a pénz miatt. Mi. Ezek szerint más igen. Ez csak utólag tudott kiderülni sajnos. Persze ha életében derül ki se mentünk volna oda. Pedig lehet meglepődött volna ha rákérdezünk, nem is tudott róla talán.
2022. nov. 23. 08:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%
Köteles rész járni fog. És a karma is dolgozik majd, ne aggódj. Se persze perre is viheted, ha vannak bizonyítékok.
2022. nov. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Nyilván volt szemüvege, ergo a rossz látás nem kifogás (tudom, nem volt, hanem a szemét lánya direkt kiforgatott benneteket a vagyonból - bocs, ezt nem hiszem el).
2022. nov. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%
Nem lehet.
2022. nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
96%

halála előtt nemsokkal a lányára iratta az egész házat


azért az nem úgy működik ingatlannál, hogy nesze, mama, papír, írd alá.

2022. nov. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Bizonyos esetekben támadható, de ehhez ügyvéd kell.
2022. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Igazából itt kevés az esély, ha egyszer ott a papír.
2022. nov. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg ha valaki még él, akkor arra hagyja a vagyonát, akire szeretné. A ő vagyona. Azt csinál vele amit akar. Biztos volt rá oka, hogy a lányára irassa. Így döntött, el kell fogadni.


Bírom az ilyen családokat, hogy mindenkinek a házra, vagyonra fáj a foga, hogy de jó, majd örököljük, mintha ez kötelező lenne, aztán meg jön a koppanás, hogy a tulajdonosa másképp döntött.

2022. nov. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
73%
Bírom az ilyen ítélkezőket, akik egy-két információ morzsából komplett történetet és jellemrajzot kerekítenek.
2022. nov. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Mit jelent az, hogy a lányára íratta? Eljándékozta, eltartásit kötöttek, végrendelkezett a javára, esetleg adásvétel volt ? Jogi szempontból nem mindegy. Egyébként életében mindenki azt csinál a vagyonával, amit csak szeretne, az meg, hogy rosszul látott, nem kifogás semmire.


Te ki vagy a történetben, hogy azzal, hogy a papa a "lányára íratott mindent", te kisemmizetnek számítasz?


"Magyarán simán aláirattattak vele olyan papírt amiről fogalma sincs hogy mi az." - ezt hogy tudod bizonyítani?


"Ami így utólag megerősíti a gyanúnkat az az hogy nekem alá kellett iratnom vele egy papírt, és nem engedtek hozzá, hanem majd ők elviszik és aláírja." - mi az, hogy nem engedtek hozzá? Ők ott laktak vele, és nem engedtek be? Vagy felajánlották, hogy ha úgy is mennek hozzá, aláíratják, te meg kaptál az alkalmon? Ezek szerint te se jártál hozzá olyan gyakran, hogy tudtad, láttad volna, hogy esetleg valami nincs rendben.


Nem tudom eldönteni, hogy mit sajnáltok, hogy nem voltatok résen, és szegény papát hülyére vették párszor, lehet, le is nyúlták, vagy hogy nem nektek jutott hamarabb eszetekbe, mert a papának bizony már marhára mindegy.

2022. nov. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
96%
Egyetlen olyan módszer sincs, amivel valakire "rá lehet iratni" bármilyen vagyontárgyat ügyvéd jelenléte nélkül. Innen kezdve az egész értelmetlen dolog, kizárt, hogy azért írt alá bármit is, mert "nem látott rendesen". Ugyanis minden szerzödés esetén elöször az ügyvéd részletesen elmondja, mi áll a szerzödésben, többször megkérdezi, hogy érti-e, illetve amikor lekészül az okirat, az egészet felolvassák szó szerint elejétöl a végéig, és csak ez utál írják alá.
2022. nov. 23. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!