Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a mostohafi...

Hogyan mondjam meg a mostohafiamnak, hogy nem akarom, hogy anyának szólítson?

Figyelt kérdés

Páromnál kerültek elhelyezésre a gyerekek, bizonyos okok miatt. Mondta a párom, hogy a kisebbik megkérdezte tőle tegnap este, hogy szolíthat-e anyának engem, mire ő azt válaszolta, hogy ezt tőlem kell megkérdezni.


Ez nagyon szép és aranyos gesztus, hogy így gondol rám, de nem szeretném megbántani, én ezt így nem szeretném. Egyrészt nem vagyok az anyukája, másrészt nekem sincs gyerekem, harmadrészt meg 4 hónapja vagyunk együtt az édesapjával, 2 hónapja laknak itt, bármi történhet. Én egy életre tervezek vele, és elfogadtam, hogy a gyerekei nyomatékosabban az életünk részei lesznek, gyerekektől fogadtam el, de nem kívánok olyan szinten belefolyni a gyerekkel való tevékenységekbe, mintha az én gyerekeim lennének. Most sokan fognak erre sok mindent írni, mert nő vagyok, de ha megnéztek nem egy, nem két mozaikcsaládot, akkor ott is ez van. Nem bírálatot, ítéletet várok, hanem tanácsot.


8 éves a kisfiú.


2022. nov. 22. 15:49
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
91%

Ha ügyfél bejön az irodába, leteszi a gyereket és elviharzik. Nem kérdez semmit, csak elszalad ide-oda, de nem adtam beleegyezést a felügyeletbe.


Mert én eddig is messze szaladtam, ha valaki megjelent gyerekkel, de így, hogy bármilyen kölyökért jogilag felelek, így még messzebbre futok.

2022. nov. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell kifejezett megbízás. Nyilván egy ilyen szituációban nem az az elvárt hogy te pátyolgasd a gyereket, de ha látod mászik ki az ablakon a gyerek akkor nem fordíthatod el a fejed, hogy jó én nem látok semmit. Vagy az eltűnik az anyja órákra, akkor valamit intézkedned kell, és nem azt hogy “jól van kishaver most már az utcán várd anyut, szia”. Hanem vagy az ügyfelet hívogatod vagy a hatóságokat hogy itt maradt egy gyerek. De ez érthető, meg nem lehet meglepetés, mert a segítségnyújtás elmulasztásáról pl. már biztos hallottál. Valaki fekszik egy vértócsában a Blaha aluljáróban akkor nem átlépek felette, hanem hívom a mentőket. Még lehet meg tudják menteni ha betelefonálok, ennyit elvárhat a jog. A kiskorúakat helyzetüknél fogva szintén fokozott védelem illeti, bár nyilván minél idősebb annál szűkebb az a kör amit lépni kell.
2022. nov. 23. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
75%
Ha látom, hogy mászik... tehát a munkám helyett figyelnem kell egy gyerekre. Nekem több a felelősségem irányába, mint a szülőjének.
2022. nov. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván ő sem marad ki a jóból. És annyi részleten múlik egy ilyen ügy megítélése hogy előfordulhat olyan eset amiben neked semminemű felelősséged nincs, meg olyan is amiben van. Azért is hoztam ilyen egyértelmű példákat mert ellenkező esetben jó eséllyel nem te kerülsz a középpontba hanem a szülő hogy lényegében felügyelet nélkül hagyta a gyereket. Szóval azért ne értsd félre, a felelősség tényleg kb. ilyenekre szűkül az esetedben. Neked nem kell olyan gondossággal eljárnod mint egy szülőnek vagy egy pedagógusnak, dokinak a kórházban. Észre sem vetted, észre sem vehetted, meg már nem tehettél volna semmit de valami történik azért nem téged fognak meghurcolni hanem a szülőt. Ha nincs neked is valami látványosan gáz szereped benne (pl. kiküldted a 6 évest a tájfunba) akkor csak a szülőt veszik elő.


A lényeg hogy az élettárs viszont felelősséggel tartozik a gyerekért.

2022. nov. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!