Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a mostohafi...

Hogyan mondjam meg a mostohafiamnak, hogy nem akarom, hogy anyának szólítson?

Figyelt kérdés

Páromnál kerültek elhelyezésre a gyerekek, bizonyos okok miatt. Mondta a párom, hogy a kisebbik megkérdezte tőle tegnap este, hogy szolíthat-e anyának engem, mire ő azt válaszolta, hogy ezt tőlem kell megkérdezni.


Ez nagyon szép és aranyos gesztus, hogy így gondol rám, de nem szeretném megbántani, én ezt így nem szeretném. Egyrészt nem vagyok az anyukája, másrészt nekem sincs gyerekem, harmadrészt meg 4 hónapja vagyunk együtt az édesapjával, 2 hónapja laknak itt, bármi történhet. Én egy életre tervezek vele, és elfogadtam, hogy a gyerekei nyomatékosabban az életünk részei lesznek, gyerekektől fogadtam el, de nem kívánok olyan szinten belefolyni a gyerekkel való tevékenységekbe, mintha az én gyerekeim lennének. Most sokan fognak erre sok mindent írni, mert nő vagyok, de ha megnéztek nem egy, nem két mozaikcsaládot, akkor ott is ez van. Nem bírálatot, ítéletet várok, hanem tanácsot.


8 éves a kisfiú.


2022. nov. 22. 15:49
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
38%
Úgy mond meg, hogy elutasítás esetén működjön az önreflexió. Mi nem ismerünk. De nem tudom hogyan jelenhet meg itt egy ilyen kérdés. Nem tudsz kommunikálni a szeretteiddel?
2022. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom a választ...

A barátja akarsz csak lenni?

Vagy az se?

2022. nov. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
79%

Örülj neki, hogy a gyerek ennyire nyitottan áll hozzád.

Nehéz kérdés amúgy, én ilyen helyzetben örülnék neki és lenyelném a békát. Ha elutasítod ezt a kérést akkor elég keményen beletiporsz a kapcsolatotokba akkor is, ha ez a megnevezés most még valóban korainak tűnik.

2022. nov. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 Hovarju ***** válasza:
87%
A 8 éves már nem olyan kis gyerek. Mondd meg neki őszintén, hogy még nem szeretnéd, ha így hívna, de ha mondjuk egy év múlva is így gondolja, akkor átbeszélitek újra.
2022. nov. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
98%

Nekem annak idején apám szerette volna, hogy úgy szólítsam, hátha közelebb kerülünk egymáshoz.

Ilyen szempontból teljesen korrekt volt a mostohaanyám, mondta, hogy bár örülne neki, de csak akkor hívjam így, ha én is szeretném, és nem azért mert apám mondja.

2022. nov. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
94%

Ne azt mondd, hogy nem szeretnéd, hogy anyának szólítson, hanem azt, hogy miként szólítson. Pl. Éva néni. Vagy csak Éva.

Beszélj neki arról, hogy neki már van egy anyukája; őt illeti meg ez az elnevezés. Még akkor is, ha jelen pillanatban nem vele, hanem veled/veletek él.

2022. nov. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
83%
Én hagynám, hogy úgy szólítson ha akar. Örülnék neki ha így gondolna rám, és nem szétválasztani akarna az apjától.
2022. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon kedvesen megmondod neki, hogy nem, neki van anyukája, aki nem te vagy, őt illeti ez a név, szólítson a keresztneveden. Nincs ebben semmi, nem is értem, hogy miért merült fel benne, hogy anyának szólítson, ha alig ismer, de ezt az apjával/pszichológussal kellene megbeszélnie, ha olyan "bizonyos" okok miatt van az apjánál.
2022. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
22%
8-ast adom, ez nekem túl fura.
2022. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
91%
Tök mindegy hogy mondod meg, a gyereknek fájni fog ha nem az apja erőlteti. Főleg ha az anyja bántotta, és most talált egy nőt akiben bízik. Félreértés ne essék, megértem miért nem akarod hogy anyunak szólítson: mert jobban sérül a gyerek ha esetleg szétmentek- és ez teljesen korrekt a részedről úgy érzem. Itt csak tompítani lehet a csalódást- már ha nem az apa manipulálja a gyereket, hogy ezzel is magához láncoljon.
2022. nov. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!