Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a mostohafi...

Hogyan mondjam meg a mostohafiamnak, hogy nem akarom, hogy anyának szólítson?

Figyelt kérdés

Páromnál kerültek elhelyezésre a gyerekek, bizonyos okok miatt. Mondta a párom, hogy a kisebbik megkérdezte tőle tegnap este, hogy szolíthat-e anyának engem, mire ő azt válaszolta, hogy ezt tőlem kell megkérdezni.


Ez nagyon szép és aranyos gesztus, hogy így gondol rám, de nem szeretném megbántani, én ezt így nem szeretném. Egyrészt nem vagyok az anyukája, másrészt nekem sincs gyerekem, harmadrészt meg 4 hónapja vagyunk együtt az édesapjával, 2 hónapja laknak itt, bármi történhet. Én egy életre tervezek vele, és elfogadtam, hogy a gyerekei nyomatékosabban az életünk részei lesznek, gyerekektől fogadtam el, de nem kívánok olyan szinten belefolyni a gyerekkel való tevékenységekbe, mintha az én gyerekeim lennének. Most sokan fognak erre sok mindent írni, mert nő vagyok, de ha megnéztek nem egy, nem két mozaikcsaládot, akkor ott is ez van. Nem bírálatot, ítéletet várok, hanem tanácsot.


8 éves a kisfiú.


2022. nov. 22. 15:49
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
31%
Nekem az érdekesebb, hogy te miért mondod rá, hogy a mostohafiad?
2022. nov. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
33%
Mert a mostohafia, mondjuk?
2022. nov. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk nem az.
2022. nov. 22. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
94%
Fontos lenne tudni, hogy az anyától miért szakították el. Ha folyamatosan traumatizálva volt, úgy érthető valamelyest a kérése. De ez esetben is inkább a traumafeldolgozás lenne az elsődleges - gyerekpszichológussal -, mint ilyesmi kedves, de valójában a problémát nem megoldó, anyunak szólítással.
2022. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
14%
12-es, nem tőled kérdeztem.
2022. nov. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
98%
Nagyon kedves tőled, Pistike, hogy anyának szeretnél szólítani, de van anyukád és neki biztosan nem esne jól. Maradjunk egyenlőre annyiban, hogy Julinak hívsz, oké? Gyere, süssünk együtt palacsintát
2022. nov. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
97%
Itt nem csupan a megszolitasrol van szo, hanem arrol is, hogy a gyerekek eleteben milyen szerepet fogsz betolteni. Ha jol ertettem, az anyjukkal nemigen van kapcsolatuk, sejthetoleg a t. holgy valaminemu hianyossagai folytan kerultek az apahoz a gyerekek. Abbol itelve, hogy nehany honap utan mar teged szeretnenek anyjuknak szolitani, nem is nagyon ragaszkodnak hozza, illetve az emlekehez. Igy anyahianyuk van, es ezert kozelednek hozzad. Ha neked ez nehezedre esik es tavolsagot akarsz tartani toluk, kerlek, gondolj bele abba, hogy ha majd kesobb te is szeretnel sajat gyereket a parodtol, akkor az o ket gyerekenek nagyon rossz erzes lesz, ha a sajat gyerekeddel erzekelhetoen maskepp bansz, mint veluk. Ez meg fogja rontani a viszonyukat a feltestverukkel, mert bantani fogja oket a kivetelezes, es kinos helyzetbe fogja hozni a parodat, mert neki ok is a gyerekei meg a te gyereked is. Nyersen es egyenesen megfogalmazva, ezt a helyzetet ketfelekeppen lehet csak korrekt modon kezelni, ugy, hogy ne rakjal le egy idozitett aknat a kesobbi kozos eveitekre. Az egyik az, hogy elfogadod a gyerekeket mindenestul, es igyekszel minel jobban bekapcsolodni az eletukbe. Azt ertem, hogy nem tudsz ugy tekinteni rajuk, mintha a sajat gyerekeid lennenek, de oket semmi esetre se tartsad kartavolsagtol magadtol, fogadd el a szeretetuket, es a te szivedet is meg fogja melegiteni irantuk. A masik az, hogy most mindjart szakitasz a paroddal.
2022. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
68%
Nem, itt nem csupán a megszólításról van szó, hanem arról, hogy azzal, hogy egy nőre ráteszi az anya címkét, az olyan, mintha felruházná egy anya kötelességeivel. Ha anyának hívja, akkor szeretnie KELL, gondoskodnia KELL róla.
2022. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
32%
Bár a felnőtt te vagy inkább neked kéne engedni ha így szeretné a gyerek. Végül is nem csinal vele semmi baj.
2022. nov. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
64%
Én értem a kérdező nézőpontját: Négy hónapja van együtt a gyerek apjával, ez így gáz (és benne van a pakliban hogy a pasas bíztatja fel a gyereket: mert lássuk be, egyedülálló apáknak az is szempont, hogy ingyen bébicsőszt fogjanak a gyerekük mellé.. az anyunak szólítás meg egy rohadt jó manipuláció. Bűntudatot kelt a nőben ha lépne a kapcsolatból.)
2022. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!