Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam meg a mostohafi...

Hogyan mondjam meg a mostohafiamnak, hogy nem akarom, hogy anyának szólítson?

Figyelt kérdés

Páromnál kerültek elhelyezésre a gyerekek, bizonyos okok miatt. Mondta a párom, hogy a kisebbik megkérdezte tőle tegnap este, hogy szolíthat-e anyának engem, mire ő azt válaszolta, hogy ezt tőlem kell megkérdezni.


Ez nagyon szép és aranyos gesztus, hogy így gondol rám, de nem szeretném megbántani, én ezt így nem szeretném. Egyrészt nem vagyok az anyukája, másrészt nekem sincs gyerekem, harmadrészt meg 4 hónapja vagyunk együtt az édesapjával, 2 hónapja laknak itt, bármi történhet. Én egy életre tervezek vele, és elfogadtam, hogy a gyerekei nyomatékosabban az életünk részei lesznek, gyerekektől fogadtam el, de nem kívánok olyan szinten belefolyni a gyerekkel való tevékenységekbe, mintha az én gyerekeim lennének. Most sokan fognak erre sok mindent írni, mert nő vagyok, de ha megnéztek nem egy, nem két mozaikcsaládot, akkor ott is ez van. Nem bírálatot, ítéletet várok, hanem tanácsot.


8 éves a kisfiú.


2022. nov. 22. 15:49
1 2 3 4 5
 21/44 A kérdező kommentje:
Igen, egyrészt 2 hónapja lakunk együtt, másrészt meg én nem érzem magam az anyjának, mert nem vagyok az. Olyan szinten veszem ki a feladatokat, hogy csinálok nekik enni, ha az apjuk nincs itt, vagy tanulok velük, de ez a párom feladata, teljes mértékben, mint ahogy az fordított felállásban lenne. Nem vagyok ellenük, kedvelem őket, de nem annyira, hogy anyának hívjanak, vagy hogy én gyerekeimként hivatkozzak rájuk. Nem vagyunk olyan viszonyban, az idő is kevés, amit együtt töltöttünk.
2022. nov. 22. 17:59
 22/44 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm, egy 4 hónapos kapcsolatban még nem is kellett volna megismerkedni a gyerekekkel, pláne nem együtt lakni 2 hónapja....Jól értem, hogy ők hárman költöztek hozzad?
2022. nov. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Könyörgöm, olvasd már el, amit írtam. És nem, nem jól érted.


Én költöztem az élettársamhoz még akkor, amikor nem voltak ott a gyerekei, 4 hónapja vagyunk együtt, a párommal 3 hónapja lakunk együtt, 2 hónapja lakunk a gyerekekkel.

Mégis mikor kellett volna bemutatása? Meg hogyan találkoztunk volna? A gyerekeket hova tette volna, amikor velem találkozik? Az összeköltözés meg kinek mikor, nem mondható meg senkinek sem, hogy mikor és kihez költözzön.

2022. nov. 22. 18:11
 24/44 anonim ***** válasza:
63%

"...harmadrészt meg 4 hónapja vagyunk együtt az édesapjával, 2 hónapja laknak itt..."


Ezt konkrétan lehet úgy érteni, hogy a pasi a két gyerekével lakik nálad, de mindegy.



Akinek gyereke van, az alapból a gyereket ehylezi előtérbe. Értelmes, felelősségteljes ember nem mutatja be a 4 hónapos kapcsolatát a gyerekeinek. Amúgy meg a 8 éves is iskolás, lehet akkor találkozni, amikor iskolában van. De mindegy, ti bele ugrottatok rendesen q melyvizbe. A probléma az, hogy a 4 honapbol lehet hogy csak 6 lesz, hiába tervezel te egy életre. Nyilván anno a feleségével is egy életre terveztek, ha két gyereket is össze hoztak.

2022. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem a válaszoló melletted áll. Állt eddig.
2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 anonim ***** válasza:
34%

"A gyerekeket hova tette volna, amikor velem találkozik?"


Első randira a gyerekekkel ment?

2022. nov. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem érzed magad az anyjának miert hívod mostoha fiadnak? Jelenleg csupán a pasid gyereke.
2022. nov. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
18%
Anyám, mi nem világos? Összeköltöztek, utána egy hónapra rá kerültek oda a gyerekek valamiért. Most ott kellett volna hagynia a pasast, vagy mi van? Legyünk már picit reálisak...
2022. nov. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
17%

28!


Reális vagyok. Van gyerekem. Nem költöztem volna össze senkivel 2 hónap után szülőként akkor sem, ha nem velem él.

2022. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 anonim ***** válasza:
28%
A nem kimaradt. Akkor sem ha NEM velem él.
2022. nov. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!