Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Mostanában derült fény a férjemnek több olyan tartozására, ami még azelőtt keletkezett, hogy egyáltalán megismerkedtünk volna. (9 éve vagyunk együtt.) Többszázezer forint tartozásnál járunk. Persze részletekben kellene visszafizetni, de az is rengeteg. Így is elég nehezen élünk, egyelőre arról sincs fogalmam, miből fogjuk fizetni a többszörösére emelkedett adókat. Amúgy is az én vállamon van minden teher, az én dolgom a bevételek nagy részének előteremtése. Viszont már nem bírom. Eddig is szarrá dolgoztam magam, rossz az egészségem, nem bírok többet. Tudom, hogy házasság= jóban-rosszban, meg hogy a nők pénzéhesek és csak a pénz számít a párkeresésnél, de mit tegyek, ha már az erőm végére értem? A kérdésem: ti mit tennétek ebben az esetben? Válás, öngyilkosság?
2022. nov. 16. 19:14
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
91%
Jah, hogy mártírnéni tetszik lenni? Akkor mi is a kérdés..?
2022. nov. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Fogalomzavarban szenvedők máshova menjenek, köszi.
2022. nov. 16. 19:40
 13/38 anonim ***** válasza:
91%
De azt elviseled, hogy ő hagy téged szenvedni? Nekem nem volt ennyire durva a helyzet. Egyszerűen elegem lett, hogy egyedül kevesebb problémát kellett megoldanom, együtt meg másból sem álltam ki, mint hogy a lyukakat tömjem be. Én elváltam. Életem legnehezebb időszaka és legjobb döntése volt. Ilyesmiért sosem lennék öngyilkos. Ha maradni akarsz vele, akkor a külföld az jó opció. Ha ehhez is lusta, akkor hagynám a p.csába. Úgy nem lehet élni, hogy egy problémát megoldasz és csinál helyette kettőt.
2022. nov. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
95%

A férjemmel még az ismerkedésünk alatt tisztáztuk, hogy mik azok a lehetséges okok, ami miatt búcsút intenénk egymásnak. A felhalmozott vagy eltitkolt adósságot is besoroltuk! Nem érdekel, amit házasság előtt csinált- az nem tartozik rám, vagyis nem tartozhat rám! Milyen dolog az, ha valaki így kiszúr az életet párjával? Ezzel kb. megpecsételi a jövőtöket! Egy önző, sunyi alakról van szó, nem is értem, hogy miért aggódsz érte ennyire? Ő talán gondolt rád, amikor eltitkolta ezt? Tudatosan hagyta, hogy egyre nőjön az összeg! Nagyon tisztességtelen a másikkal szemben!

Beadnám a válást, mert tönkre fog tenni. Látod hová jutottál? Az öngyilkosság gondolata is felmerült benned, hát gondolkozzál már!

A férjed most mit csinál? Ül a babérjain, míg te itt próbálsz megoldást találni, hogy miként másszatok ki a gödörből, ahová ő rántott be titeket! Nagyon gáz...Még ha lenne valami törekvés a részéről, hogy miként fizesse vissza (anélkül, hogy téged még inkább leterhel), akkor átgondolnám, de így? Húznék el tőle, ő pedig oldja meg ahogy tudja! Meddig játszod még a fejős tehenet???

2022. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van annak aki azt írta, hogy mártírkodsz....erre nincs jobb definíció.
2022. nov. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
84%
Pontosítsd kérlek az adósságot, és a befolyó összeget a családi kasszába! Csak a tisztánlátás végett. Ha az anyagi helyzet annyira siralmas mint írod, talán nem ártana másodállást szereznie. Úgy tűnik, hogy ez a teher sokkal inkább a te válladat nyomja, éppen ezért ezt a problémát nem neked egyedül kellene megoldanod. Pláne, hogy az opciók amiket említettél, durván a végletekig megy.
2022. nov. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
Én is voltam olyan helyzetben, hogy akármit csináltam, rohadtul keveset kerestem. Ha valaki, aki állítólag szeret emiatt otthagy a szarban, hát oké. Én nem hagynám ott úgy, hogy nincs hol laknia (mert nem saját lakásban élünk), és a fizetése amúgy is kevés és még vonnak is belőle. Ha emiatt mártír vagyok, akkor az vagyok! Ha sikerült a mártír témán túllépni, akkor vagy írjatok releváns válaszokat, vagy semmit.
2022. nov. 16. 19:55
 18/38 anonim ***** válasza:
89%
Valami gond van veled, kérdező, nem fogadod el azt, ami megoldás, csak amivel súlyosbítod az öngyilkos természeted helyzetét. Én törlöm ezt a kérdést, ne bukkanjon fel többé, mert te nem megoldást akarsz, hanem tényleg márírkodol csak.
2022. nov. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
88%
Nem értelek. Szerintem kaptál reális válaszokat. Azt szeretnéd hallani/ olvasni, hogyan érezd magad jobban attól, hogy tönkremész egy olyan teher alatt, amit ő nagy ívben lesz.r? Miért most derült ki? Úgy értem mivel magyarázza, hogy ezt elhallgatta? Miért tűnt jó ötletnek, hogy majd akkor mondja el, amikor már hozzá mentél? Milyen megoldásokat javasolt eddig? Milyen törekvései vannak? Hogyan próbál téged megóvni? Hogyan próbál meg bármit is tenni, hogy ne úgy érezd, ez csak a te gondod? Hogyan tudsz bízni benne, hogy nem lesz újabb esetleg más problémátok, amit ugyanígy te érzel fontosnak, hogy megoldjátok? Egyébként tudod mi lesz? Talán megoldod. Talán kikeveredtek sokára ebből. Aztán majd odébb áll. A férfi egó nehezen viseli el, ha csorbul a férfiassága. Majd szépen tiszta lappal elsétál és megpróbál egy másik nő előtt férfiként viselkedni, mert előtted már nem tud. Fogadni mernék, hogy a szexuális életetek is közelít a nullához. Meg sem kell válaszolnod, elég, ha csak elgondolkodsz.
2022. nov. 16. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
96%

Hogyan próbálja eltakarítani azt a sz.rt, amit ő csinált? Mit tesz Ő az ügy megoldása érdekében? Miért nem megy ki külföldre dolgozni?

Ha szeretne téged, akkor ő javasolná a válást, csakhogy tehermentesítsen téged a sok sz.r alól, amit ő pakolt rád.

2022. nov. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!