Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha egyenesen...

Mit tegyek, hogyha egyenesen rühellem az új családomat? Naponta idegeskedek.

Figyelt kérdés

Apám összejött egy 2 gyerekes nővel, utálom a nőt, a lányát és lassan már apámat is. A mostohaanyám állandóan kötekszik. A mostahatesóm meg ideszül a nyakunkra 17 éves fejével egy gyereket, úgyhogy pár hónap múlva megszűnik a külön szobám, mert a húgom át lesz paterolva az én szobámba. Apám meg nem tesz ez ellen semmit, mert nem szól bele.

Az ő lánya vállal egy pár hónapos kapcsolatba, nulla élet és munkatapasztalattal dzsendzsót, de az én húgom telefonjára tesz nyomkövetőt meg kémprogramot.


Egyre kevesebbet vsgyok otthon ezek miatt, és egxre több a vita, veszekedés is. Plusz már akkor is felmegy bennem a pumpa, olyan szinten utálom őket, hogyha csak felkel a mostohaanyám, nem szól senkihez, csak ott ül a konyhába, miközben készülök.


2022. nov. 10. 10:19
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
91%

-Apu, légyszi, gyere be a szobámba. -Itt vagyok. -Figyi apu, tudod, sokszor mondtam már, hogy nagyon rossz nekem ez ahogyan élünk. Te is tudod, de nem szólsz bele. De azt is tudod, hogy igaziból most dől el, hogy felnőttként mennyire akarlak majd keresni téged? Ezen már gondolkodtál? Mert nekem sokszor eszembe jut, téged miért nem érdekel egy kicsit sem, hogy én meg a tesóm hogy érezzük magunkat, te vagy az apánk, nem gondolod, hogy ez fontos kellene, hogy legyen neked?

Valami ilyesmit azért még kipróbálnék vele. Aztán majd kiderül, pár nap alatt lehet, hogy elgondolkodik. Mondom, lehet.

2022. nov. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
96%

11-nek: ez egy nagyon idealizált beszélgetés, értelek és egyet is értek. De ha az apját érdekelné a saját gyerekei jólléte és nem hagyná az új asszonyra a döntéseket, nem engedné összecuccoltatni a gyerekeit közös szobába, hogy új asszony tini lánya legyen hova szüljön.

Majd még az is érdekes lesz, amikor a csecsemőhöz fog alkalmazkodni mindenki.

Nem irigylem őket.

2022. nov. 10. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
96%
Jó lenne ha működne amit a 11 írt, de a tizenkettessel értek egyet. Aki ennyire leszarja a gyerekeit, azon nem fog egy beszélgetés változtatni.
2022. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
89%
12, azért így írtam, mert ez lehetne az a beszélgetés amire majd lehetne visszautalni amikor felnőttként apuka bűntudatot akarna kelteni a fiában. Természetesen ezt saját szavaira fordítva kellene elmondania, csak érzékeltetés lett volna amit ideokoskodtam. Én is értelek, bár most még az is eszembe jutott, hogy akár rögzíthetné is ezt a beszélgetést. A nagy és okos felnőttek ugyanis nagyon szeretnek az "én ilyenre nem emlékszem, ilyen nem volt" húzással élni.
2022. nov. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
És még az is igaz, hogy akire tudna hatni egy ilyen beszélgetés, az pont nem viselkedne így a saját gyerekeivel. Jól van na, bocs, de úgy meg tudom sajnálni az ilyen gyerekeket, de lehet, hogy még jobban felrántom magam az ilyeneken. (Na tessék, már magam sem tudom, mit érzek, de azért csak mondom-mondom.:)) A végén még odamennék jól megmondani az apák gyöngyének.
2022. nov. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
100%
Per pill nem az a kérdés, hogy fog-e felnőtt korában kapcsolatot tartani az apjával, hanem hogy hogyan élje túl a gyerekkorát. Már ha még gyerek. Gyanítom, az.
2022. nov. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
90%
Apád nem kicsit papucs. Ha jól értem,a ti házatokba költöztek. A kusasszony meg ha volt olyan nagylány,hogy babát tudott gyártani,akkor menjek a gyerek apjához. Gondolom ő is oda költözik. Én a helyetekben kézzel lábbal ellenezném,hogy a ti,te meg a húgod élete legyen más hülyesége miatt rosszabb. Tudom,nem szép dolog,de addig fúrnám a 17 évest,amíg azt nem mondja,hogy oda gyereket nem hoz. Vigye ahhoz aki csinálta.
2022. nov. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez már amúgy is el van cseszve, teljesen biztos vagyok benne, hogy jelenleg a kérdező húga és mostohatestvére laknak egy szobában. Most, hogy jön a baba is, innen kb. a menekülés az egyetlen opció.
2022. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
90%

"Tudom,nem szép dolog,de addig fúrnám a 17 évest,amíg azt nem mondja,hogy oda gyereket nem hoz."


És azt hogy? Az újszülöttet otthagyja a pasinál, ő maga meg otthon marad? A 17 éves lány meg nem költözhet el az anyja engedélye nélkül, hiába fúrod. Szóval komolyan érdekelne, hogyan gondoltad?

2022. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
23%
Menj el dolgozni és költözz el, vagy viseld el őket. Mást nem tudsz tenni.🙍🤷
2022. nov. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!