Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért játszanak a családdal...

Miért játszanak a családdal kapcsolatban közönség előtt az emberek?

Figyelt kérdés

Anyám nem normális, a négy fal között, de sokszor még az emberek előtt sem (hivatalos helyeken is képes vergődni, meg mást hoz ki mindig hibásnak).

Kiabál, kötekszik, felhoz valótlan dolgokat, vagy régi történéseket,fenyeget minket, de van, hogy azzal büntet, hogy nem szól hozzánk (ami nyilván jó, hogy nem szól hozzánk, de olyankor becsapja az ajtót, stb.).


De amikor itt van valaki, akkor meg nyalja a sxggünket, behozza a kaját a szobánkba, kincsem, életem, drágám.


2022. okt. 28. 17:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarlak elkeseríteni, de az átlag ezt csinálja. Nem a vendég előtt fog veszekedni.
2022. okt. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
98%
A te variációd még mindig élhetőbb, mint az én anyámé, aki mindig, mindenkinek csak elhord minket apámmal, eszébe nincs mások előtt jó képet vágni. Hozzáteszem, apám imádja őt és csak a családjának él és én sem vagyok rossz "gyerek"
2022. okt. 28. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
98%

Sajnos nálunk is ez volt. Egy pletykas, másikat háta mögött fúró, minket sértegető , mindig mást hibáztató anyukánk volt. Társaság előtt meg kedves, azért nem ennyire, de mindent eltusolt amit lehet. Nagyon mérgező jelenség, és hidd el, minél tovább vagy vele annál inkább rad ragad ez a személyiség . Amint lehet, költözz el, nagy megkönnyebbülés .


De ez alapján biztos van mentális gondja, lehet két valóságban el… gondolom rátok meg nem fog hallgatni, hogy segítség kell neki. Inkább költözz …

2022. okt. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nárcisztikus, álszent, képmutató. Véletlenül sem ismerné be a saját hibáit. Nem sikerült rájönnie miért született erre a földre. Majd talán a következő életében.
2022. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek elegedetlenek, legfőképpen saját magukkal, amit így vezetnek le.

Ezért különösen fontos számukra, hogy mások hogyan ítélik meg őket, tökéletesnek, jónak igyekszenek mutatni magukat.

Sajnos én is megtapasztaltam. Lelki és fizikai bántalmazás, amin ha nem dolgozol, beléd ivódik. Nekem még sok év után is volt rémálmom, úgy, hogy sírva riadtam fel.

Anyád már nem fog változni, ahogy már írták, költözz amint tudsz.

2022. okt. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyám dettó. Megfelelési kényszeres, természetesen mindig másoknak akar(t) megfelelni, soha nem nekünk (mármint a nekünk alatt apámat, tesómat, magamat értem).

Mások előtt eljátszotta a jó fej anyát/feleséget, ha vendégség volt nálunk, én olyan önfeledt nevetést nem hallottam, amit anyám előadott. Amúgy meg egy sótlan p...csa volt mindig, csak utasítgatni tudott, na meg vont egy falat maga köré, és kb. hagyjuk békén őt.

Kettő volt/van belőle, egy a külvilágnak, egy pedig házi használatra.

2022. okt. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Metionin ***** válasza:
100%
6. Dettó így volt nálunk is. Hányni tudtam volna, amikor mások előtt előadta a cuki szerető szülőt.
2022. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
mert kifelé azt szeretnék mutatni h minden happy.
2022. okt. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit mindenki csinálja...
2022. okt. 29. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Üdv a magyar, korcs társadalomban. A családok jelentős része ilyen. Kifelé megy a bábszínház, játsszuk el, hogy minden oké, belül meg rohad a keretrendszer. Ahogy Bihari Viki szavait idéztem.

És akkor ha valaki öntudatára ébred, elmenne pszichológushoz, hogy kitörjön a szarból, még meg van neki magyarázva, lelkiismeretfurdalást keltve, hogy dehát mit fognak szólni mások ahhoz, hogy bolond vagy. Van is pár sorral fentebb ilyen kérdés.

Rossz edukáció, ebben nőttek fel, nincs más ismert kitaposott ösvény, et tudják átadni a gyerekeiknek. Őket nem lehet megváltoztatni, így akinek lehetősége van, maga változtasson. Költözzön, járjon pszichoterápiára, legyen jól. Mindenki magáért felelős.

2022. okt. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!