Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem illek...

Mit tegyek, hogyha nem illek bele a párom családjába?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt. Az ő családja nagyon extrovertált, nem nagyon tudnak megülni, nem is igazán akarnak. Nekik a nyaralás se a semmittevésről szól, hanem hegyet másznak, vásárba mennek, ide mennek, oda mennek, utaznak, aztán visszautaznak, nemcsak a helyi, hanem a környező településeket is sorra megnézik.


Én és a családom meg fél évente egyszer rászánjuk magunkat egy közös mekizésre vagy még annyiszor se, oszt' jól van.


A párom jól tudja érezni magát nélkülem is, nyilván vannak bekuckózós, semmittevős, filmezős, rövid sorozatnézős hétvégéink meg vannak leruccanunk a Balatonra, felutazunk Pestre, megyünk ide, megyünk oda napjaink, viszont a családja meg állandóan rám akarja erőltetni ezeket. A bátyja meg a felesége is ilyen. Megsérteni se akarom őket, mert tényleg imádnivaló családról van szó, akik között jó lenni.


2022. okt. 24. 18:20
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
68%

És? A párod családjával akarsz együtt élni, vagy vele?


Bár nálunk is ez volt exemnél - hiába szerettem volna VELE tölteni a hétvégéket egy átdolgozott hét után, minden másodikat vagy a nagyanyjánál töltöttük (vasárnapi ebéd) vagy utaztunk le anyjáékhoz.


Szerinted meddig bírtam? Főleg, hogy nekem is mennem kellett.


1,5 után szakítottam vele, mert tényleg alig volt közös programunk.

2022. okt. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
77%

Elég nehéz lesz ezt később kezelni, mert az extrovertált és az introvertált emberek érthető módon nem nagyon tudnak sokáig egy párt alkotni - ez nem igaz, csak el kell fogadni a másik személyiségét.


Mi 6,5 éve élünk együtt, köszi, teljesen jól megvagyunk, mert nem erőltetjük a másikra a saját akaratunkat.

2022. okt. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
65%

#7

Rohadtul nem kell alkalmazkodnia senkihez sem. A nő nem valami alávaló, akart nélküli nyomorult. És a családot sem kell tisztelnie. A tiszteletet ugyanis ki kell érdemelni, te begyepesedett paraszt.

2022. okt. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
Mi is olyanok voltunk szüleimmel, hogy minden hétvégén mentünk valahová, vagy vendégeket hívtunk, kerti sütögetés volt, sokszor mentünk nyaralni. Most meg jó, ha ötévente elmegyünk nyaralni, akkor is csak megy a pampogás, meg a szerencsétlenkedés végig, azt ember már azt is megbánja, hogy kilépett a lakásból. Már megszoktam, hogy hétvégén se nagyon megyünk sehová. Nekem nagyon hiányzik a régi életem, persze ezért nem hagyom el a párom, de ha újra ott lennék, hogy választhatok, csakis magamhoz hasonlót választanék.
2022. okt. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
akkor menjél egyedül kirándulni kedves utolso válaszolo.
2022. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Tojnék rá, hogy mit akar a család. A pasihoz megyek hozzá és nem a családjához.
2022. okt. 26. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

15

Ez kb. olyan, mintha a kérdezőnek azt tanácsolnád, hogy maradjon otthon egyedül, míg kirándul az egész család.

2022. okt. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
17 válaszolo ,én azėrt nem vagyok őssze növe férjemel ha akkarok elmegyek sétálni egyedül vagy kiråndulok lånyomal ,férjem meg ülhet itthon gépe elött.
2022. okt. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

18

Elég béna, de jobb híján nyilván ez is megoldás, én is ezt fogom csinálni.

2022. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

7/19


Aha ahogyan irod, mindig a nõ tisztelje a férfi családját és ez forditva mégis miért nem müködik?!

2022. okt. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!