Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogyha nem illek...

Mit tegyek, hogyha nem illek bele a párom családjába?

Figyelt kérdés

Párommal fél éve vagyunk együtt. Az ő családja nagyon extrovertált, nem nagyon tudnak megülni, nem is igazán akarnak. Nekik a nyaralás se a semmittevésről szól, hanem hegyet másznak, vásárba mennek, ide mennek, oda mennek, utaznak, aztán visszautaznak, nemcsak a helyi, hanem a környező településeket is sorra megnézik.


Én és a családom meg fél évente egyszer rászánjuk magunkat egy közös mekizésre vagy még annyiszor se, oszt' jól van.


A párom jól tudja érezni magát nélkülem is, nyilván vannak bekuckózós, semmittevős, filmezős, rövid sorozatnézős hétvégéink meg vannak leruccanunk a Balatonra, felutazunk Pestre, megyünk ide, megyünk oda napjaink, viszont a családja meg állandóan rám akarja erőltetni ezeket. A bátyja meg a felesége is ilyen. Megsérteni se akarom őket, mert tényleg imádnivaló családról van szó, akik között jó lenni.


2022. okt. 24. 18:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%
A probléma az, hogy te meg nem szereted velük a közös programokat? Ezt nem írtad le és nagyon nem mindegy.
2022. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Van, amikor jól érzem magam, de többségében inkább fárasztó, mint pihentető. És egy átdolgozott + áttanult hét után nem esik jól sőt még ingerlékeny is leszek.
2022. okt. 24. 19:03
 3/20 anonim ***** válasza:
87%

Nem az a lényeg, hogy a párod családja életstílusa milyen, hanem a párodé. Ő hogy áll ehhez?

Mert ha hasonlóan extrovertált, te meg kevésbé, akkor lehet kompromisszum: amikor szívesen mennél, elmész az ilyen közös családi programokra, ha nem, akkor nem. Ha a párod meg menni akar velük, hadd menjen. Ebből se legyen probléma. Ugyanígy fordítva: ha te olyan közös programra vágysz, ahova csak ketten mentek, az is megvalósuljon.

2022. okt. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%

Ez normalis esetben ugy van, hogy mindenki torekszik egy kompromisszumos megoldasra.

Nem szereted ahogy nyaralnak? Nem baj,szerintem nem is kell mindenaron eroltetni ezeket a nagy csaladi nyaralasokat. Vagy ha igen, akkor ti kulon programra mentek a baratoddal, nem kell mindig veluk logni nyaralas alatt se.

Ha talalkozni akartok, akkor nem kell eroltetni a turazast meg a nem tom milyen dolgokat, eleg ha etterembe mentek vagy ti meghivjatok oket hozzatok ebedre stb.

Szoval szerintem ez siman athidalhato lenne, HA mindenki a megoldasra torekedne.

A lenyeg az lenne, hogy a paroddal passzoljatok szerintem, mert vele vagy egyutt, nem a csaladjaval.

Illetve persze te is bevallalhatsz neha-neha egy turat vagy programot, amit ok akarnak.

Le kell ulni es meg kell beszelni oszinten, mashogy ez nem fog menni.

2022. okt. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%
Egy nyugisabb partnerre van szükséged, élõbb-utóbb problémáid lesznek, mivel már probléma neked,hogy sokat turáznak stb.
2022. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
83%

Az első jót kérdezett.

A párkapcsolat szempontjából nem annyira hangzik jól, hogy "A párom jól tudja érezni magát nélkülem is."

Ilyenkor nem szokta mondani, hogy hiányoztál, vagy jó lett volna, ha te is ott vagy?

Elég nehéz lesz ezt később kezelni, mert az extrovertált és az introvertált emberek érthető módon nem nagyon tudnak sokáig egy párt alkotni. Nem tudnátok megbeszélni, hogy pl. csak minden második hétvégén vagy csak havonta egyszer tartasz velük?

2022. okt. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
10%

Alkalmazkodj. Tudom manapsag halalos bun ilyet mondani egy nonek, de nezd meg melyik hazassag tart sokaig.

A no mindig tobbet kell alkalmazkodjon a ferfihez, es tisztelned kell a csaladjat.

Barki akar ellenkezni felesleges.

2022. okt. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%
én is böven elmegyek fėrjem nélkül kirándulni a lányomal. ő pihen a lakásban mi meg jol szorakozunk kirándulås közben.
2022. okt. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
81%
Fél éve vagytok csak együtt. Szerintem meg se tudjátok ismerni egymást, ha nem töltötök elég időt kettesben. Túl sokat vagytok a családdal.
2022. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
81%
Hát nem a családját akarod magad mellé hanem őt magát, akkor ebből az következik hogy kettesben kéne több időt tölteneket.
2022. okt. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!