Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rokonok örömének se tudok...

Rokonok örömének se tudok örülni és engem támad mindenki, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Évek óta "küzdünk" a babáért. Rengeteg sikertelen lombikon túl vagyunk már. Ez lesz az utolsó és többet nem próbálkozunk, nekünk az örökbefogadás nem opció, ha nem lehet természetesen, akkor nem lehet sehogy.


Volt egy időszak, amikor nagyon rossz lelki állapotban voltunk mindketten a férjemmel, a kapcsolatunk is majdnem ráment. Ebből kijöttünk és innen építkezünk tovább. Dajka voltam egy óvodában és ott hagytam.


3 közeli családtagom is most vár babát, és baráti körben is van, aki várandós. Örülök is meg szomorú is vagyok egyszerre ilyenkor, nem könnyű. Unokatesóm felesége meg folyton küldi az ultrahangot a babáról meg múltkor elhívott vásárolni babaholmikat, amire nem mentem. Tudja ő is, hogy mi van.

Tegnap felhívott videóhívásban, és elkezdte mutogatni a cuccokat, én meg besokalltam, veszekedtem vele, hogy miért kell ezt csinálnia mindig. Ő természetesen elpletykálta az egész családnak, rokonságnak, és sorra megkaptam hogy milyen nő vagyok én, és hogy nekem nem is való gyerek, stb.


2022. okt. 18. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Szomorú, hogy tapintatlan tuskókkal vagy körülvéve. Hogy ezt hosszabb távon hogy kezeled, csak rajtad múlik.

Többet ehhez nem tudok hozzáfűzni.

2022. okt. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Meg tudlak érteni. 8 év kinlódás után itt segítettek rajtunk. [link] Ha rászánod magad, csak és kizárólag a doktornőhöz kérj időpontot, csakis neki engedd a kezelést.
2022. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
87%

Pszichológushoz jársz/jártok?

Nagyon nehéz a helyzet, viszont önreflexiót tanulhatnál.

Unokatesód feleségét inkább meg kellene kérdezned, hogy miért nem kedvel téged? Illetve lehet a rózsaszín köd miatt nem is érzékeli, hogy te nem a megfelelő ember vagy az örömének tapsikálásához. De ezt meg lehet beszélni indulatok nélkül, asszertivan is, bár ahhoz jó állapotban kellene lenned pszichésen. Nagyon sajnálom egyébként. Van valaki, akinek az érzéseidről őszintén tudsz beszélni?

2022. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%

Unokatesó felesége kicsit túltolja, és ha tudja, mi a helyzet, ez bunkóság. Érdemes leállítani valóban, bármilyen indíttatásból is nyáladz pont neked.

A többiek esetében viszont, ha ők nem traktálnak vele, nincs rendjén, ha szomorúságot érzel a terhességük miatt. Voltam abban a helyzetben, hogy babát szerettem volna, és más terhes lett, de tudatosítani kellene ilyenkor magadban, hogy nem a te babád vette el.

2022. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ideje ignorálni a rokonságot.
2022. okt. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%

Annyira görcaösen akarjátok a babát, hogy a nagyfokú stressz miatt nem sikerül a baba. Sok olyan történetet hallottam, hogy miután örökbe fogadtak (elmúlt a görcsös próbálkozás) megfogant a saját utód.


Ha már nem is akarjátok, akkor fog összejönni

2022. okt. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Ezzel aztán sokat segítesz, 6-os!
2022. okt. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid sem értik meg a lelkiállapotodat?

Ha a lányom lenne ilyen helyzetben, és kiosztaná a rokont, majd a rokon nekem ezt elmondaná, én még jobban kiosztanám és (a lányomtól függetlenül) én se akarnám vele tartani a kapcsolatot a jövőben.

2022. okt. 19. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az érzéseidhez, legyen az bármilyen csúfos mások szerint, jogod van, ráadásul ösztönös, nehéz uralni a gondolatainkat, főleg, hogy pont eszedbe juttatják a fájdalmat és a hiányt. Nem segít, ha mások ezért elítélnek, még hatalmasabb terhet rakva ezzel a szenvedő vállára. Egyébként meg képmutatás, mert 99% -ban ugyanígy érez mindenki más is egy hasonló helyzetben, az 1% meg legyen hálás hogy nem!!!


Szerintem nagyon gonosz, hogy rajtad élcelődnek azért, mert egyszer kifakadtál. Amit az unokatesód csinál, szimpla dicsekvés volt, amihez nem kell asszisztálnod! De hogy megőrizd a meltóságod, próbálj meg még azelőtt reagálni, hogy teljesen telítődsz. Elég annyit mondani, hogy most nem érsz rá, vagy "véletlenül" megszakad a vonal, és majd később beszéltek. Ha nagyon nincsenek tekintettel rád, vagy csak szimplán nagyon sok a babatéma, egy kicsit vonulj vissza a családtól!

Kívánom hogy hamarosan neked is lehessen egy kisbabád!

2022. okt. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!