Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családommal szemben isten-komp...

Családommal szemben isten-komplexusom van? Nem tudom eldönteni, hogy mindenki ilyen bolond, vagy én vagyok az idióta?

Figyelt kérdés

Azt belátom, hogy nekem is vannak hibáim, a 19 éves fejemmel van hova fejlődnöm még. De nemcsak a családomban, hanem sokszor baráti körömben is azt érzem, hogy mindenki sík hulye. Túlbonyolítják az életet, és sokszor semmi logikájuk nincsen.


Például: jóban vannak olyannal, akit szívből gyűlölnek, segítenek olyannak, aki többször alájuk tett.


De konkrétabb példák:

Unokatesóm barátnője sír a telefonba, hogy a férje műveltebb, gazdagabb, tanultabb szülei lenézik a szüleit, akik átlagos életet élnek és fizikai munkát dolgoznak. Állandóan csinálnak valamit az anyósáék, amivel megalázhatják őket, és őt se nézik semmibe se, se a tőlük született unokáját. Az én tanácsom az lett volna (unokatesómnak mondtam), hogy a pasival beszélgessen el, válasszon, hogy vagy ők vagy a szülei. Erre unokatesóm válasza: nem lehet, mert egy gyereknek apa kell. Mire én bekérdezem, hogy miért nem gondolkodott a gyerek születése előtt erről, és még én vagyok a rosszmájú.


Vagy például egyik rokonom a férjével együtt is van meg nem is: a férje kint dolgozik külföldön, állítólag van szeretője, pénzt nem utal haza a családjának, volt, hogy fél évig nem ment haza, skypeon keresztül nevelte a gyerekét. Tanácsom: válj el tőle, keress magadnak mást. Válasz: hát ez nem olyan egyszerű.


2022. szept. 16. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
te vagy a buta
2022. szept. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
55%
Naiv vagy és tapasztalatlan. Azt hiszed hogy a világ fekete és fehér. De ez betudható a korodnak, majd rengeteget érsz még.
2022. szept. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
42%
1# Te meg a gyakorikerdesek főgonosza.
2022. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

Mondjuk én felnőttként eleve nem panaszkodnék egy 19 évesnek a párkapcsolatomról vagy a rokonaim közötti konfliktusokról, ha meg ő kéretlenül adna tanácsot, egyik fülemen be, másikon ki.

Valószínűleg nagyon keveset látsz az életükből, az olyan kérdéssel meg, hogy "miért nem gondoltál a gyerek születése előtt arra, hogy...?" csak még egyet rúgsz abba, aki amúgy is rossz helyzetben van. Tényleg sokan csinálnak hülyeségeket, de valóban nem olyan fekete-fehér a világ, ahogy képzeled. Szerintem egyelőre foglalkozz saját magaddal.

2022. szept. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Katona Dius ***** válasza:
56%

Szerintem meg, függetlenül a kérdező korától,van alapja annak,amit mond. A szar a kapcsolat a pasi szüleivel már a ygerek születése előtt is,akkor nem kell csodálkozni,ha utána is szar.

Illetve tudod ki maradna egy olyan pasival,aki hónapokig haza sem jön, pénzt nem ad haza,de szeretőt tart.

Én is ugyanazeket kerdezném,mondanám amit a kérdező.

Amúgy meg nem kell sírni,ha a sajat hülyesége miatt kerül valaki szar helyzetbe. Nem sírni kell,hanem megoldani a problémát.

Szabad utálni,lepontozni.

2022. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
71%
Ebből elég nagy gondok lehetnek az önálló élet kapcsán később.
2022. szept. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
75%

Hiaba pontoztatok le a kettest, abszolut igaza van!

Teljesen logikus lenne egyebkent elvalni az ilyen helyzetekben, kivulallokent abszolut iszonyatosan konnyen itelkezunk es adunk csipobol tanacsot, de ennel azert arnyaltabb a dolog. En peldaul kerdes nelkul barmikor le tudnek lepni a gyerekkel a ferjemtol, ha olyan lenne a szitu, mert lenne hova mennunk, penzem is van eltartani magunkat. De nem mindenki van ilyen helyzetben. Lehet aztan mondani, hogy de van anyaotthon meg mittudomen mi, ja csak 1,5-2 ev a varolista ugy atlagosan.


Egyebkent 4-es mondta jol, egyszeruen nem panaszkodnek en se egy 19 evesnek, mert minek, semmi ertelme, nem vagyunk egy szinten az eletben eletkorbol adodoan, mashol tartunk, masok a tapasztalataink.

2022. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Kólauborkával ***** válasza:
33%
Én egyet értek veled, a problémáimat kb.: úgy kezelem ahogy leírtad, körülöttem mindenkinek káosz az élete…
2022. szept. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem bántani akarok senkit, és az unokatesóm barátnőjén kívül elég szépen belelátok mindenki életébe. Bírom, amikor a gyerek születése után kezdenek el gondolkodni, hogy mi kell a gyereknek.

Most például ha a második példát nézzük: ezen mi nem fekete vagy fehér? Nem ad haza pénzt, nem neveli a gyerekét, mellette k-zik, mi haszna van így? Mert ha utal pénzt, a mai árak miatt valamilyen szinten (de csak valamilyen szinten) megértem. De így? És akkor sírnak, hogy milyen nehéz.


De ha nehezményezitek, hogy 19 évesen tudok dolgokat ami a saját családomban zajlik ,akkor tessék:


egyik osztálytársamnak elváltak a szülei, az apja nem kereste évekig. Most látszólag kibékültek az apjukkal, és nekem panaszkodik, hogy hogyan utálja az apját. Minek kell kibékülni vele, ha utálja? Vagy mondjuk hogyha azt kérdezem, hogyha megpróbálták, de nem sikerült, akkor miért nem szakítják meg a kapcsolatot?


Egyik osztálytársam csávójának a legjobb barátja félreérthetetlen jeleket ad, amikor az osztálytársam csávója nincs ott, de ha a csávó ott van, akkor meg rá se mer nézni. Kérdés: mit csináljak? Tanácsom: mond el a barátodnak, hogy a legjobb haverja mit csinál, mutasd meg neki, hogy miket ír. A válasz: nem, mert akkor összevesznek, és nagyon jó barátok. És akárhogy magyarázom neki, hogy akkor lennének jó barátok, ha az egyik a másik nőjére nem hajtana rá, meg nem írna olyanokat. Kérdésem: félsz, hogy a bizonyítékokkal (mess és instagram üzenetek) nem hinne neked? Válasz: nem, nem félek, nagyon bízunk egymásban.

2022. szept. 16. 14:04
 10/16 A kérdező kommentje:

7-es, pont nem láttam, hogy mit írtál:

Nyilván nem csípőből tolom a választ! Nagynénémnek nem is kell elköltözni, hitelmentes ház áll a nevén.

2022. szept. 16. 14:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!