Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családommal szemben isten-komp...

Családommal szemben isten-komplexusom van? Nem tudom eldönteni, hogy mindenki ilyen bolond, vagy én vagyok az idióta?

Figyelt kérdés

Azt belátom, hogy nekem is vannak hibáim, a 19 éves fejemmel van hova fejlődnöm még. De nemcsak a családomban, hanem sokszor baráti körömben is azt érzem, hogy mindenki sík hulye. Túlbonyolítják az életet, és sokszor semmi logikájuk nincsen.


Például: jóban vannak olyannal, akit szívből gyűlölnek, segítenek olyannak, aki többször alájuk tett.


De konkrétabb példák:

Unokatesóm barátnője sír a telefonba, hogy a férje műveltebb, gazdagabb, tanultabb szülei lenézik a szüleit, akik átlagos életet élnek és fizikai munkát dolgoznak. Állandóan csinálnak valamit az anyósáék, amivel megalázhatják őket, és őt se nézik semmibe se, se a tőlük született unokáját. Az én tanácsom az lett volna (unokatesómnak mondtam), hogy a pasival beszélgessen el, válasszon, hogy vagy ők vagy a szülei. Erre unokatesóm válasza: nem lehet, mert egy gyereknek apa kell. Mire én bekérdezem, hogy miért nem gondolkodott a gyerek születése előtt erről, és még én vagyok a rosszmájú.


Vagy például egyik rokonom a férjével együtt is van meg nem is: a férje kint dolgozik külföldön, állítólag van szeretője, pénzt nem utal haza a családjának, volt, hogy fél évig nem ment haza, skypeon keresztül nevelte a gyerekét. Tanácsom: válj el tőle, keress magadnak mást. Válasz: hát ez nem olyan egyszerű.


2022. szept. 16. 12:51
1 2
 11/16 Kólauborkával ***** válasza:
78%

Egyébként a fentebb írtakat hívják számításnak, hisz azért nem küldi el a picsába, mert valamit vár töle, amit vagy megkap vagy nem.

A romokban levö emberi kapcsolatokat ez a számítás tartja össze.

Én fiatalon sem kérrem ebböl, így 31 évesen még annyi igényem sincs rá, mint akkor.

2022. szept. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne mondj semmit, ha sipákolnak. Nincs szükségük tanácsra, egyszerűen csak ki akarják beszélni magukból, mert éppen olyanjuk van. Te vagy kéznél, erre rád öntik. Mikor ennyi idős voltam, ugyanígy reagáltam. Most már megtartom magamnak a véleményem, mindenki úgy rontja el az életét, ahogy akarja (én is).

N

2022. szept. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
68%

Kicsit nagyképű és beképzelt vagy, mert azt gondolod, mindenki - amúgy összetett - problémáját te azonnal, csettintésre meg tudnád oldani, mert te "tudod a tutit".

19 évesen sem tapasztalatod, sem pedig - ahogy a kérdésed mutatja - intelligenciád nincs ahhoz, hogy tényleg beleláss dolgokba; csak a felszínt kapargatod, és azt hiszed, te mindent mindenkinél jobban tudsz.

Ez amúgy jellemző a fiatalokra, de általában idővel elmúlik. Reméljük, nálad is.

2022. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
97%
Hát én anno 8 évesen kijelentéssel, hogy itt mindenki hülye, csak én vagyok az okos. 8 évesként ez még érthető is. De ha mindenki más hülye, érdemes elondolkodni, nem e azzal a személlyel van valójában a problema, aki ezt hiszi
2022. szept. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Igen, a kerdesedre a valasz, sok 19 éves igy latja ezt.

Maaajd az élettől kapod sorra a kisebb pofonokat, megelsz par szitut, lesz sok veszekedes, boldogsag, nehezseg az eletedben, es majd 10-15 ev mulva nezz vissza ide, es ird le, hogy latod a dolgokat 😁

Semmi rossz nincs abban ha később belátod, hogy nem minden fekete-feher. Nem mondom, hogy nincs igazsag azokban amit mondtál... Es azt sem allitom, hogy nem vagy esetleg talpraesettebb a korulotted eloknek, de sokszor előfordul, hogx aki panaszkodik, csak panaszkodik, es nem var valaszt. Sokan pontosan tudjak mi a helyes, csak neha barmi nehez azt meglepni.

2022. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
89%
Hidd el, kéretlen tanácsokat a legkönnyebb osztogatni. Ehhez nem kell ész, ezért tudja mindenki olyan jól, mit kéne a másiknak tenni. A következményeket nem te viseled, ami viszont nem azt jelenti, hogy ne gondolhatnál bele.
2022. szept. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!