Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kötelességünk lenne valakit...

Kötelességünk lenne valakit csak azért befogadni, ápolni, ellátni mert rokon?

Figyelt kérdés

Valószínűleg demens beteg, a közös ismerőseink közül valaki azzal keresett meg minket, hogy kötelességünk gondoskodni az illetőről.

Ti ilyen esetben mit tennétek? Tényleg kötelezhetőek vagyunk erre?


2022. okt. 18. 11:05
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi kötelezettséged nincs. Szerintem ne is kezdjél el "intézkedni", mert akkor a nyakadon ragad. A marha "okos" ismerős feljelentgethet (Téged), semmire nem megy vele, viszont kimegy esetleg a gyámügy. Akkor kineveznek neki hivatásos gondnokot, semmi dolgod vele.
2022. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, dehogy kötelességetek. Az a marha, aki ilyet állít, nyugodtan fogadja be.


Mindenki saját magáért felelős. Pont. Ha a néni nem gondoskodott még józan életében magáról, akkor sajnos így járt. Farkastörvények uralkodnak. Főleg, hogy nem lett családja, akkor igazán félretehetett volna a nyugdíjas éveire. Én még csak 30 vagyok, de már két éve fizetem magamnak a nyugdíjbiztosítást. Még ha lesz is gyerekem, sem várnám el tőle, hogy rólam gondoskodjon, lesülne a képemről a bőr.

2022. okt. 18. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
96%
18 év alatt gyermekedet vagy köteles ellátni és eltartani, azon kívül SENKIT! erre nem is kötelezhet senki.
2022. okt. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

"a közös ismerőseink közül valaki azzal keresett meg minket, hogy kötelességünk gondoskodni az illetőről"


Nem hiszem, hogy úgy értette azt a kötelességet, mint törvényi kötelesség, hanem úgy, hogy családtagod, rokonod, illene ("kötelességed") gondoskodni róla. Bár így is eléggé fura, így nem megyünk oda senkihez, hogy számon kérjük. Lehet az a demens rokonod mondott neki valamit amit elhitt neki.

2022. okt. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelességed. Egy demens beteg mellet feladhatod a munkádat, nyilván tudod. A közös ismerős meg törődjön a saját dolgával.
2022. okt. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
A közös ismerősnek határozottan elmagyaráznám, hogy a kötelességeimet nem ő szabja meg.
2022. okt. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
93%
Egyetértek a 14-essel, sok demens ember mond kitalált dolgokat, (van amikor nekiindulnak a világnak valami mondvacsinált okból (képzelik), amit az a közös ismerős elhitt neki. Lehet az a demens rokon azt állította, hogy a krédező a gyámja, vagy valami hasonló. Így érthető a közös ismerős felháborodása...
2022. okt. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

A közös ismerős unatkozik es nyilván imadja keverni a szart.

Dehogy kötelessegetek.

2022. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem ezeket a kérdéseket. Felnőtt emberként talán csak van annyi eszetek, hogy tudjátok, nem kötelességetek.
2022. okt. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. okt. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!