Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen gyakran találkozik a...

Milyen gyakran találkozik a nagycsalád?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a nagyon távoli rokonokra is.

2022. szept. 4. 16:26
1 2
 1/13 anonim válasza:
89%
Szinte soha
2022. szept. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Temetéskor, de ott sincs mindig mindenki.

Anyai nagyanyám 2018 végén halt meg, akkor összejött kisebb körben a család: a 3 gyereke, a két veje, a menye meg két unokája (én és a legidősebb unokatesóm) voltunk a temetésen, otthon volt az öcsém és a kisebb unokatesóim. Közös ebéd nem volt, mert a nagybátyám cirkuszolt, készült unokatesókkal egy családi kép és ennyi.

De a nagymamám unokatesói, stb. nem voltak ott a temetésen, csak a szomszédok, barátok, fogadott testvérek. Nagyon eltávolodott a család, és most már mi is eltávolodtunk a családtól, csak szüleimmel és öcsémmel tartom a kapcsolatot, a tágabb rokonság egyáltalán nem érdekel.


Apai családrész szerintem egyszer nem volt összeröffentve, temetésen max.

2022. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem dicsekedni akarok, nem azért írom, de én egy nagyon szerencsés családba születtem bele, és a férjem családja is remek, nővérem férjének családját is imádom.

Nálunk mindenki jóban van mindenkivel, az én anyósom a nővérem anyósának a testvérével is jóba van, tehát ilyen szinten vagyunk mi mindenkivel jóban. A kulcs pedig hogy nem szólunk bele mások dolgaiba, de nyilván így is elkerülhetetlenek a viták, kisebb veszekedések.


Nálunk a kiscsalád ezt jelenti:

- kislányom, férjem és én

- anyukám (sajnos apukám már meghalt 10 éve)

- anyósom, apósom

- férjem fogadott testvére és az élettársa

- bátyám, két unokahúgom

- bátyám felesége és két mostoha unokahugim

- bátyám volt felesége és annak az öccse (elváltak, de a bátyám és ő a gyerekek érdekében jóban maradtak), és a mostani férje (unokahúgaim mostohaapja)

- nővérem, férje, unokahúgom és unokaöcsém

- nővérem férjének a húga, és 3 gyereke

- nővérem férjének az öccse, felesége és 2 gyereke

- barátok


Tágabb család pedig barátok testvérei, keresztanyjuk, stb.


A kiscsaláddal évente 5-6x tudunk találkozni, a nagycsaláddal évente- két évente egyszer.

2022. szept. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Szökőévente kb, bár én nem szoktam ezeken se részt venni.
2022. szept. 4. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Mi évente 2x. Az egyik karácsony, a másik pedig augusztus eleje.
2022. szept. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
73%

Karácsonykor, de ennyi bőven elég is.- Ez a férjem családja.

Nekem 4 élő rokonom van, velük akkor se vagyunk együtt.

2022. szept. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Apai oldalon karácsonykor és húsvétkor van találkozó az unokatestvérekkel és családjaikkal. Anyai oldalon évi 3-4-szer van közös program, de nem mindenki szokott ott lenni. Szűk családban ennél sokkal gyakrabban összegyűlünk.
2022. szept. 4. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
60%
Soha.
2022. szept. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
Soha. Most volt nyáron az esküvőm, de csak a szűk család volt ott. Attól hogy vérrokonok vagyunk nem muszáj tartanunk a kapcsolatot.
2022. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Soha. Nálunk a család: Férjem, lányom, vejem, én.
2022. szept. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!