Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menjek el, vagy hagyjam ki?

Menjek el, vagy hagyjam ki?

Figyelt kérdés
A párommal hivatalosak vagyunk egy családi találkozóra (az ő rokonai). Elég képmutatók sokan, és tehetősebbek is, sokaknak közülük bejött az élet. Én jelenleg egy kis ideje eléggé magam alatt vagyok, kerülöm az embereket, mivel sok dolog jött össze egyszerre, és nem érzem magam sikeresnek sem, nincs kedvem magamról beszélni...na most ott ugye mindenki kérdezné, hogy mi a helyzet, mit csinálok stb., de ez elég kellemetlen lenne, hazudni pedig nem szeretek. Ami miatt mennék, az a táj (Erdély), hogy kicsit feltöltődhessek..de ugye ezeket a párbeszédeket nehéz lenne elkerülni..menjek,és próbáljak meg laza lenni, vagy hagyjam ki?

2022. júl. 21. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

Természetesen menjél.

Nem tudom, miért kell azt képzelni, hogy akinek bejött az élet, az lenézi a szerényebben élő rokonát. "Mindenki kérdezné, hogy mi a helyzet, mit csinálok..." - Hát nem az a normális, ha érdeklődnek a rokonukról? Ezt sem értem, miért kell az őszinte rokoni érdeklődésbe belemagyarázni hátsó szándékot és faggatásnak felfogni.

Képtelen vagyok rájönni, miért ne beszélhetnél őszintén a problémáidról. Még az is lehet, hogy valahogyan tudnának segíteni és akarnának is. Pont te vagy a képmutató, hogy csak akkor akarnál beszélni magadról, ha sikereiddel dicsekedhetsz.

2022. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgyse találkoztok sűrűn és amúgy sincs sok közük hozzá. Mondd azt, hogy nehéz időszak volt és jelenleg keresed az utad még. Ennyivel le is lehet zárni, ha nagyon firtatnák, mondd hogy magánéleti dolgok, nem szeretnéd részletezni, a te családoddal kapcsolatos stb. A táj miatt mindenképp megérné és lehet segítene ez a kiruccanás abban is, hogy jobb színben lásd a világot és felrázna téged.
2022. júl. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es nem azt képzelem, hogy lenézne az akinek jobban bejött az élet, de ezt a magam szemszögéből mondom, hogy magamat érzem kevesebbnek másokhoz képest..

Párom sem tud velük őszintén beszélni a bajairól, mert kb soha le se sz*rták..majd pont én fogok..


2-es köszi a normális választ! :)

2022. júl. 21. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ő rokonai, első sorban úgyis rá kíváncsiak. Téged maximum megkérdeznek, hogy mit dolgozol, egy rokoni beszélgetést nem úgy kell elképzelni, hogy mindenki kitárulkozik, és a problémáiról mesél.

Én elmennék, egyáltalán nem kell olyasmiről beszélgetni, amiről nem akarsz, lehetsz a kedves, csöndes +1 fő.

2022. júl. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Menjél, mozdulj ki, és nem kell előre eltemetni a találkozót.


Mégha tudod is milyen emberek, attól még tök jól is elsülhet. Ha meg nem, akkor is legalább kimozdultatok, elmentetek valahova, ha konfrontáció is van, még mindig jobb, mint a semmi.

2022. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Találkoztam már velük többször is. Nekem sajnos generalizált szorongásom van, és enyhe szoc.fóbiám, így ezért félek ennyire előre :( De tényleg lehet, hogy nem történne semmi olyan helyzet, ami nagyon ciki..
2022. júl. 21. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Jól is elsülhet, nekem pl. egy ilyen rokoni (férjem rokonai) találkozó után lett jó munkahelyem. Ha kérdeznek, legyén nyitott, de eszet játszani nyilván nem kell, legyél őszinte.
2022. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
23%
Rokonoknak nem panaszkodunk, nem adjuk elő a bajainkat. Másoknak se, max. a pszichológusnak.
2022. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne panaszkodhatnánk rokonoknak? Nincs ilyen szabály.


Kérdező, nekem is GAD van, viszont szerintem menj el. Te magad is írod, hogy lenne olyan része, amit vársz. Amiről nem akarsz, arról nem kell beszámolnod. Szerintem jót tenne, ha kimozdulnál.

2022. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
9-es köszi a választ! :)
2022. júl. 21. 13:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!