Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önbizalomhiány vagy reálisan...

Önbizalomhiány vagy reálisan látom magam negatívan: honnan tudhatom, hogy melyik áll fent?

Figyelt kérdés

Mindig is csúnyának éreztem magam, esetlennek, ügyetlennek.


Sokak szerint ez az önbizalomhiányomból adódik, hogy így látom magam.


Véleményem szerint ha odaállnék a tükör elé és elmondanám, hogy hú de szép vagyok, az akkor önáltatás, önámítàs lenne. Nem hiszek abban, hogy mindenki szép lenne a maga módján.


2022. okt. 15. 07:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
98%

Önbizalom, önértékelési probléma, vagy nem szereted magad eléggé.

Nagyon elképzelhető, hogy csak önmagadat gondolod nem szépnek, nem biztos hogy így van ez.

2022. okt. 15. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem figyelsz a szépséged helyett valami más tulajdonságodra, valamire amiben viszont jó vagy? Ne azt keresd magadban, mi az ami nem tetszik, fejlődj abba az irányba ami megy, akkor egy idő után már nem a külsőd lesz a fontos magadnak sem. Azt nézd, ami valódi érték benned, amiben növekedni tudsz, attól nő az önbizalmad és vonzóvá is tesz.
2022. okt. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet mindenki szep, es nem lehet mindenki csunya. Kepezd magad, probalj meg arra koncentralni, amit kihozhatsz magadbol ahelyett, hogy a kulsoddel foglalkozol. Ha apolt es tanult vagy, az szexibb, mintha szep, de esetleg buta.
2022. okt. 15. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha sokak szerint ez önbizalomhiányból adódik, akkor már meg is kaptad a választ. Ha annyira ronda lennél, nem mondanák. De mért gondolkozol ilyen szélsőségekben: a ronda meg a szép között elég nagy a játéktér. A legtöbb ember átlagos, igen ritka a különlegesen szép vagy kirívóan ronda. Ennek nincs jelentősége. Nem azért nem találsz párt, mert csúnya lennél, ez csak jó felmentést adhat neked az alól, hogy aktívan keress, merthogy úgyse lehet találni. Az ügyetlenség akár fenn is állhat, de azon lehet sporttal, játékokkal fejleszteni.
2022. okt. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Kérdezz meg olyat, akinek bízol a véleményében, és akiről tudod, hogy őszinte lesz.
2022. okt. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, köszönö hogy segitettél megfogalmazni nekem is ugyan ezt a problémát, viszont én ezzel úgy vagyok hogy egyszer szépnek érzem magam egyszer csúnyának, de általában negatívan vélem magam, ilyenkor az jár a fejemben hogy ha nem lennék ronda már biztos lett volna barátnőm, viszont párszor sikerült hosszab szemkontaktust tartani lányokkal így én se tudom pontosan hogy egyátalán valamennyire is szimpatikus lehetek számukra?
2022. okt. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Már bocsánat hogy csak így pofátlanul beleszólok a beszélgetésetekbe, de 4-es, ha nekem súlyos önbizalomhiányom van akkor lehetséges hogy csak én képzelem be magamnak pl. hogy autista vagyok azért vagyok képtelen kapcoslódni za emberekhez vagy ez az bizalom hiány miatt van?

Vagy hogy mikor valamit nem tudok úgy elvégezni mint egy átlag ember akkor debilnek gondolom magam, ez akkor igaz vagy ez is csak a bizalomhiányból akad habár szerintem az IQ nem az önbizalomtól függ, még ezért is debilnek érzem magam hogy én magam nem tudtam ezt a kérdést megfogalmazni, de lehetséges hogy ez is azért van mert lusta vagyok és nem hasznlom eleget az komunikációs kézségeim ha egyátalány tényleg van rájuk lehetőségem.

2022. okt. 15. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
De ez az, hogy a szemembe senki nem fogja elmondani hogy csúnya vagyok. Amikor felhozódik ez a téma, akkor jön az, hogy én hülye vagyok, hát milyen szép vagyok már, hit kell önmagamban, meg önbizalom, de a gyakorlatban ez nem így néz ki. Amikor volt önbizalmam, boldog voltam és ez látszott rajtam, akkor se kellettem senkinek, akkor is kvázi menekültek előlem, azzal a címszavakkal, hogy "szép, aranyos, okos, vicces és kedves lány vagy, de nem vagy az esetem".
2022. okt. 15. 10:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az nem menekülés, kérdező! Nem téged kerestek. És? Gondolom, neked is van, akivel szeretnél járni, és van, akivel nem. Az majd mással jár. Téged nem sokat dicsértek a szüleid, igaz?
2022. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Inkább önbizalomhiány, de ha egyszer ki tudsz belőle törni teljesen ms életed elsz.
2022. okt. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!