Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem a fiam még nincs...

Úgy érzem a fiam még nincs kész az apaságra, nem tudok mit csinálni ezzel, de hogyan győzzem le az érzést?

Figyelt kérdés
Unokám fog születni márciusban. Örülök neki, de úgy érzem, hogy az én gyerekem még nincs kész erre. Ő maga is olyan néha, mint egy gyerek. Egy kicsit félek, hogy nem fog helytállni, vagy nem fog kitartani a párjával a kapcsolata. A fiam 24 éves lesz decemberben, a menyasszonya idősebb.
2022. okt. 10. 16:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Miért nem elég azon agyalni ami van? Mire jó jövőn való képzelgésen rágódni?

Semmi nem változik a felesleges "aggódástól", a világ leghaszontalanabb dolga, sehova sem vezet. Ha lesz gond, azt kell megoldani, majd akkor(!).

2022. okt. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ez az o dolga.
2022. okt. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
94%

Ne avatkozz ebbe.

Ehhez neked semmi közöd - kettőjük dolga. Majd felnő a feladathoz.

2022. okt. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre soha senki nincs előre felkészülve. Mindenki menet közben tanul bele.
2022. okt. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

24 évesen... :D igazad van, nem áll rá készen.


"nem fog kitartani a párjával a kapcsolata"


válóper is van a világon, ha egyáltalán házasok. Ha meg nem, akkor az 1ik jobbra 2ik balra

2022. okt. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ilyen dologra nem lehet felkészülni, ha megszületik a baba, apává fog válni:)
2022. okt. 10. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
98%

Lehet, hogy így lesz, ez esetben hétvégi apukává válik - vagy olyanná, aki nagy ívben... a gyerekre.


Ám az is lehet, hogy felelősségteljesen helytáll. :)

2022. okt. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez LEGKEVÉSBÉ SEM a mi dolgunk. Ismerek olyat, aki érettségi után, tojáshéjjal a sejhaján azonnal anya lett, mert herótja volt a továbbtanulásnak még a gondolatától is, és dolgozni is undi volt. Volt neki egy gazdag pasija, akivel pár évvel azelőtt jöttek össze (még az általános iskola végén, aztán) érettségi után azonnal ásó, kapa, nagyharang (házasság), aztán 10 évig babázott (3 gyerekkel, minddel kitöltve a maximálisan GYES-en, GYED-en, stb. tölthető időket, mielőtt jött a következő, meg tán a munkanélküli segélyt is - bár az időben amúgy sem örök), és most pár éve dolgozik, közben meg tanul... most, mikor már mindannyian vastagon kiöregedtünk a nappalis iskolapadból (az én generációm a mai korai 40-es korosztály, kerek 40 múltam.)
2022. okt. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem meg ez nem kortol fugg. Lehet egy 20 eves is jo apa es egy 40 eves is felkeszuletlen es szar.

A legeslegfontosabb, hogy biztos alapokon alljon a kapcsolat es az anyagiakban se legyen problema. Mert ha ez a ketto megvan, akkor en ugy gondolom, hogy sokkal konnyebb helytallni a gyereknevelesben is.


Nyilvan teljesen mas egy feszultsegekkel teli legkor, amikor a szulok azon remegnek, hogy mar honap kozepen nincs normalis etelre penzunk, mint azoknal, akiknel nincs ilyesmi problema. Illetve ha egy rossz kapcsolatba erkezik a gyerek, akkor az egyenes ut a szules utani depressziohoz (ferfiaknal is, siman) es onnantol kezdve nincs is megallas a lejton.

2022. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Melyik férfi (vagy nő) van készen erre? Valahogy rendbeszedte magát 20 meg 40 éve is a hülye huszonéves, amikor jött a gyerek, ez szinte ösztön. Ha mindenki csak akkor vállalna gyereket, amikor saját maga meg a környezete is készen áll rá, akkor rég kihalt volna az emberiség. Na meg újdonsült anyukának-apukának is vannak szülei, akik tudnak segíteni, támogatni a feladatokban (régen ugye erre egy egész falu volt, de normális esetben most sem csak két ember van a világ ellen).
2022. okt. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!