Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéretek esküvőjére...

Unokatestvéretek esküvőjére így elmennétek?

Figyelt kérdés

Este 6-kor lesz egy erdőben az esküvő. Ráadásul ma.

most hozta a meghívót nekünk. Már egy hónapja tudunk róla, de csak ma reggel hozta a meghívót.


Nem lesz semmi ünneplés a mi részünkre, mert ahogy kimondják az igent, mehetünk haza, csak a szűk családi kör van meghívva vacsorára, barátok, ismerősök, rokonok nem.


2022. okt. 8. 12:17
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%
Királyi többes alatt azt értem, hogy mi, önzetlen emberek, akik szeretünk örülni mások boldogságának, nem a potyavacsi meg a program érdekel.
2022. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
77%
Rendkívül hihető hogy a hazasulando pár egyike az esküvő napján délben meghivót kézbesít.
2022. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
65%

Hozzám közelállók boldogságának én is szertek örülni. A többieké annyira nem izgat hogy oda menjek szájat tátani.

Mint írtam, nem a potyavacsi érdekel, az csak egy gondolat volt, hogy nekem pofám nem lenne így meghívni senkit. Itt a kulcsmondat az az én olvasatomban, hogy "csak a szűk családi kör van meghívva". Vagyis a kérdező ebbe nem tartozik bele. Ha egy random rokon akivel amúgy nem annyira szoros a kapcsolat meghív, nem megyek. Akkor sem ha 3 nap a Hiltonban teljes ellátással, meg akkor sem ha az utca végén egy 20 perces szertartás. Mert mint program nem érdekel egyik verzió sem. Ez van. Tény, hogy nem is hiszek az önzetlen cselekedetek létezésében.

Most itt az unokatestvér szál miatt nem egyértelmű amúgy hogy mennyire szoros vagy nem szoros a viszony, én azt olvastam ki, hogy nem az. Bármi más kérdés alatt mások is azt szokták írni, hogy ők nem mennek a soha nem látott retyerutya esküvőjére, és nem is hívnak meg ilyeneket.

2022. okt. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim válasza:
100%
Nem
2022. okt. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
81%

#10

Sértődik a franc. Egyszerűen azért nem mennék, mert nem éri el az ingerküszöbömet.

2022. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
96%
Elmentél az erdőbe?
2022. okt. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
10%

Nem megsértődnék, hanem pofátlanságnak tartanám, hogy aznap csak úgy odalöki a meghívót.


Még egy egyszerű szertartásra is illik kiküldeni a meghívókat legalább egy hónappal ezelőtt.


Plusz: hogyha tudom az időpontot, de nem kapok meghívót rá, nem megyek, mert nem akarják, hogy ott legyek.

Hogyha aznap reggel kapok meghívót, akkor sem megyek, mert ez tahóság.

2022. okt. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%
Az nem világos, hogy korábban hívtak-e szóban. Mert egy hónapja tudtok róla, de arról is hogy meghívnak vagy az csak a neghívóból derült ki? Ha szóban már hívtak, akkor mennék, nem számít a meghívó.
2022. okt. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%
Elmentél?
2022. okt. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!