Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Unokatestvéretek esküvőjére...

Unokatestvéretek esküvőjére így elmennétek?

Figyelt kérdés

Este 6-kor lesz egy erdőben az esküvő. Ráadásul ma.

most hozta a meghívót nekünk. Már egy hónapja tudunk róla, de csak ma reggel hozta a meghívót.


Nem lesz semmi ünneplés a mi részünkre, mert ahogy kimondják az igent, mehetünk haza, csak a szűk családi kör van meghívva vacsorára, barátok, ismerősök, rokonok nem.


2022. okt. 8. 12:17
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
53%

Én így nem mennék. Nem sértődésből, mert ha amúgy már egy hónapja meghívtak szóban vagy máshogy, akkor pont nem érdekelne, hogy mikor kapunk meghívót. Sokan már nem is csinálnak meghívókat.

Szimplán azért nem mennék, mert számomra nem hangzik érdekesnek a program, nem fogok utazni meg az estémet elcseszni azért, hogy távolabbi rokonok szertartását megnézzem.

2022. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
60%
Végre nem egy lakodalmas-zenés, lerészegedős buli. Egyedi helyszín. Tudtad mikor lesz, csak az írásos megerősítés maradt mára. Nehéz néha még a meghívó átadást is leszervezni. Én biztos elmennék.
2022. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
20%
Az erdőbe??? Ha hoznának 3órára egy 2ütemű 125-ös krosszendurot akkor elmenjék.
2022. okt. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
87%
Milyen messze van? Semmi fogadás?
2022. okt. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
28%
Volt nemrég már egy ilyen erdei-mezei esküvő...
2022. okt. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
93%
Én amúgy elmennék, feltéve, ha az erdő nem száz kilométerre van és nincs valami egetrengetően fontos programom aznapra. Miért ne?
2022. okt. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
80%
11 komolyan azért nem mennél el, mert neked nem tetszik a program? Esküvőre nem azért megyünk, mert jó lesz a buli, hanem mert ott akarunk lenni az életük fontos eseményén. Ha egy 8. kerületi sikátorban tartanák, akkor is elmennék, nem a program a lényeg. Amúgy is az erdei esküvő sokkal jobb mint a dobhártyaszaggató lakodalmas zene egész éjszaka. És az unokatestvér nem távoli rokon. Mondjuk az én unokatesómnak nagyon kicsi esküvője volt, de nem problémázt, hogy meg se hívtak, mert ez nem rólam szólt.
2022. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
66%

1000%, hogy nem mennék el.

Mivel nem hívott meg, ezért rég elkönyveltem volna, hogy ez az esemény kuka, és más programot szerveztem volna. Ez az aznapi meghívás totál szánalmas. Egyáltalán tőluk tudtatok az esküvőről, vagy azt is csak más rokonoktól hallottátok vissza?

2022. okt. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
85%
#6 Azért ez sem aznap, mert írja a kérdező, hogy egy hónapja tudnak róla, csak éppen papírra nem volt vetve.
2022. okt. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
69%

#17 Komolyan. Nem értem a királyi többest, te ezért mész esküvőre, én meg pont azért nem megyek, mert nem érdekel, vagyis csak nagyon kevés emberé. De nem minden random ismerősé aki meghív.

Amúgy szerintem bunkóság úgy meghívni valakit, hogy utána van egy VIP részleg aki továbbmegy, meg egy futottak még szekció, akik csak biodíszletnek kellettek, de egy pohár valamivel nem kínálják meg őket. Igen, tudom, van ahol ez a szokás, hogy mindenkit összecsődítenek a szertartásra, aztán mehetnek ahova akarnak. Szerintem bunkó szokás. De szempontomból mindegy, így sem-úgy sem mennék, csak ha nagyon közeli a kapcsolat. Akkor viszont nyilván nem is paterolnak ki utána. Az unokatestvér valóban nem távoli rokon nálunk sem, de a kérdező írta így, hogy utána csak a szűk család ünnepel. Ezek szerint náluk az unokatestvér nem tartozik bele ebbe a körbe.

Azzal egyetértek, hogy a lakodalmas vidéki lagzik is szörnyűek, olyanokra sem megyek. Pontosan, az esküvő nem rólam szól, ezért nem is feltétlen kellek oda. És de, a szabadidőmet úgy osztom be, ahogy akarom. Ha nekem nem ér meg egy szabad estét ez az egész, akkor nem megyek. Nyilván ha szeretek valakit, akkor megér. De itt olyan közeli kapcsolat nem lehet. Csak azért, mert unokatestvér, ha a valóságban nem olyan közeli a viszony, akkor én nem megyek.

2022. okt. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!