Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom nagyon nyaggat,...

A családom nagyon nyaggat, hogy pályázzak meg egy ösztöndíjat, de én nem akarom. A szüleim teljesen rám vannak szállva. Hogy értessem meg velük, hogy ez nekem nem érné meg?

Figyelt kérdés

Nem akarok sokat konkretizálni a felismerhetőségem végett. Elolvastam a feltételeket, és azzal együtt nekem nagyom nem deal. Alapból, ha véletlen átsorolnának fizetősre, kiiratkoznék, kibuknék, szakot váltanél vagy bármi, akkor túl rövid idő alatt kellene visszafizetnem az addigi összes összeget. Ráadásul ha végzek, akkor is x ideig kötelezve lennék arra, hogy mindenképp a képzettségemnek megfelelően dolgozzak, xy helyen, amiről nem feltétlen én döntök, és abban az x időben bármikor áthelyezhetnek, illetve ha ez nem tetszik, akkor megint a rövid idő alatt vissza kell fizetni a képzés alatt kapott ösztöndíj összegét. Nekem ez nem kedvező így.

Fontolgatom, hogy szakot váltok, ha ez nem megy nagyon jól(egyébként szeretem a jelenlegit is, csak maximalista vagyok és emiatt frusztrál, hogy nem tudom kihozni a maximumot) (nagyon hasonlóra akarok váltani egyébként, tehát a kredit-elfogadásos gond nem lenne akkora baj). Ráadásul van melóm, jobban keresek úgy, hogy nem vagyok teljes állásban, mint ha diploma után a végzettségemnek megfelelően teljes állásban helyezkednék el. És nagyon esélyes, hogy ha végeztem, akkor fel is tudnának venni. Ami ugye ki van zárva, ha az ösztöndíjhoz tartozó szerződési feltételeket nézzük. És én ezt mondtam is otthon, de a szüleim csak annyit látnak bele, hogy pályázzam meg, legalább kevesebbet kell melóznom, amit amúgy szeretek, meg nem kell bevállalnom egy adott dolgot, ami egyébként extra ösztöndíjjal járna és szeretném is. Meg mondtam a tanulmánnyal kapcsolatos aggodalmaim részt is, de arra meg annyi volt a válasz, hogy "tanuljá', há' nem kell kibukni és akkor jó lesz", meg "ha má' elkezded csináld is végig".

És ami azt illeti elég nyomasztó, mert veszekedéskor mindig hozzám van vágva, hogy kidobnak, ha nem pályázok erre az ösztöndíjra.... Viszont én hiába lakok koliban, nem tudnám hová tenni a cuccaimat, ott nincs annyi helyem, albérletet meg nem tudnék semmilyen formában fenntartani lakótársakkal sem... Szóval jó lenne, ha nem lenne fenyegetőzés, mert nem vállalok valamit, ami nekem hosszútávon nagyon nem éri meg.


2022. okt. 3. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Röviden mondd el nekik, hogy nem felel meg neked.

Azt is, hogy kockázatos.

2022. okt. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
90%

#1 Pont az a baj, hogy megmondta és arra kapott olyan válaszokat, hogy ne bukjon, meg ne váltson szakot. Meg ahogy elnézem teljesen ignorálják a szülők, hogy a kérdezőnek a HOSSZÚTÁVÚ terveivel nem kompatibilisek a szerződési feltételek, és csak arra tudnak gondolni, hogy rövidtávon megérné, mert nem kéne olyan felesleges terheket bevállalni a kérdezőnek, amiket, amúgy szeret és tök szívesen csinál. Ez ilyen jól hangzik, hogy csak tanulni kell szinte, csak ha szereti is, amit csinál, és az azzal járó hosszútávú következmények tarthatóbbak, akkor tényleg jobban jár.

Csak gondolom laikusként nem feltétlen látják így a szülők.

2022. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
Mért kell megértetni? Az ő dolguk, hogy megértik-e, a te dolgod meg, hogy úgy dönts, ahogy az neked megfelel. Nem vitatkozol, egyszerűen nem pályázod meg, mert így döntöttél. Nem dobnak ki. Csak nem gondolod, hogy kidobják a saját gyereküket! Ennél azért NEKIK több eszük van. Viszont veszekedni nem kell hazamenni, majd hazamész karácsonykor.
2022. okt. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
42%

#3 Honnan tudjuk, hogy biztosan nem dobják ki? Ezzel azért nem szórakoznék.


Én amúgy három dolgot javasolnék a kérdezőnek.

1. Olvastassa el a szülőkkel a szerződési feltételeket, hátha jobb belátásra térnek.

Ha ez nem jön be, akkor a továbbiakat javaslom.

2. Kamuzza be, hogy pályázott, ha ez nem látszik a megélhetésén.

3. Mégis pályázzon, és akkor ne költse el az összeget. Ha valami közbejön vissza tudja fizetni jó gyorsan, ha meg jól megy minden, akkor nincs gondja, és kezdőtőkéje is lett.


Ha látszana a megélhetéseden és a szüleid is segítenek, ezáltal tudnak róla, akkor nem tudom. Esetleg próbáld elfogadtatni velük a hármas opciót.

2022. okt. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
10%

Milyen ösztöndíjról van szó? A sima államilag támogatott képzésről?

Ha igen, akkor tényleg megéri átjelentkezni, ugyanannyit kell visszafizetned, ha úgy alakul, amennyit most is fizetsz minden félévre. A munkavállalásban tudtommal csak annyi a kitétel, hogy magyarországi, bejelentett munkaviszonyban legyél megegyező ideig, mint a képzésed tart, nincs korlátozás, hogy a szakmádban kell dolgozni.


A kolis részt nem értem teljesen...


A képzések meg általában az első pár félévben nehezek, a végefelé könnyebbek. Amit elkezdtél, tényleg megéri végigcsinálni, a munkahelyen nem nézik olyan szigorúan, hogy milyen szakon végeztél, csak legyen valami végzettséged, ha valamilyen munkára alkalmasnak bizonyulsz, akkor csinálhatod.Ha nagyon tovább akarsz majd fejlődni, csinálj mestereket, ott kevesebb a szivatás.

2022. okt. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

#5 Tuti nem az államilag támogatott képzésről beszél, már csak abból ítélve sem, hogy buktatók közé sorolta az önköltségesre átkerülést, tehát már alapból államin van.

Egyébként nekem van tippem, hogy mi lehet az, amit a szülők akarnak tőle és nem feltétlenül érné meg, mert annak tényleg ilyen feltételei vannak. Csak nem tudom helyes lenne-e leírni, ha a kérdező nem említette magától.

2022. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

#5 Államilag támogatott képzésen vagyok, nem arról beszéltem, hogy átsorolást kéne kérnem fizetősről. Egészen másra gondoltam.

A kolis rész meg csak side note volt, még mielőtt az oldalra jellemzően megkapnám azt, amit minden egyetemista, aki egy hangyányit is függ a szülőktől.

2022. okt. 3. 21:03
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Attól még a saját életed te döntesz.
2022. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
67%
#8 Baszhatja, ha kidobják otthonról a cuccait, amit nem tud hová rakni.
2022. okt. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
11%
Nem dobják ki, de ha kidobnák, hát megoldja. A szülőnek nem azért lett gyereke és nem azért nevelte huszoniksz évig, hogy hirtelen kidobja. Mert az kitagadást jelent. Senki nem fogja egy lényegtelen nézetkülönbség miatt kitagadni a gyerekét a teljes hátralévő életéből. Főleg, hogy az öregedés felé halad. Ha viszont olyan torz személyiségek lennének, akik képesek ilyet tenni, akkor a kérdezőt ezek elvesztésével semmilyen hátrány nem érné.
2022. okt. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!