Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reggelente nálatok is verseny...

Reggelente nálatok is verseny van meg sorbanállás a fürdőszobához?

Figyelt kérdés

Mi hatan vagyunk egy háztartásban, és mindenki készülődik reggel, van aki dolgozni megy, van aki suliba, de mindenki legkésőbb 7:30-ra el kell készüljön.


Nálunk senkinek nincs saját szobája, nincs privát szféra és még a ruhás szekrények sem a hálószobában vannak, hanem a nappaliban, így kialakult nálunk egy olyan szokás, hogy mindenki viszi be a ruháját, meg cuccait a fürdőszobába és ott öltözik fel, fésülködik, borotválkozik, van aki fürdik, stb. Egy átlag 20-30 de van aki 40 percet ott van minden reggel, a többiek meg aggódnak, hogy sikerül-e időben elkészülni nekik is.


Általában én vagyok az, aki a legjobban el van nyomva ilyenkor, minden reggel 6 órakor felkelek, de addigra már hallom, hogy anyám bent van. Fél óra múlva talán bejutok, akkor van egy pár percem összekapni magam, de addigra már apám meg húgom türelmetlenül várnak kint, ezért ilyenkor van, hogy "félkész" állapotban jövök ki. Ezután kimegyek megetetem az állatokat, de mire visszaérek, megint foglalt a fürdőszoba, én meg ott állok kócosan, hogx indulni kéne már. Tükör is csak ott van, szóval az sem opció, hogy kihozom a fésűt és máshol megcsinálom a hajam.


Olyan is van sokszor, hogy valaki elfelejt valamit bevinni magával, ezért félmeztelenül kiszalad érte, de addigra valaki már bemegy helyette, és ott kell várnia kint megint. Ja meg persze vannak hárman, akik 2x is bemennek, mert később jönnek rá, hogy még kakilnak egyet, és a többiek megint csak várnak kint.


Máshol is van ilyen, vagy csak mi vagyunk ilyen nem normálisak?


2022. szept. 28. 07:37
1 2 3 4 5 6 7
 31/65 anonim ***** válasza:
100%
Nem beszóltam,hanem irónia volt.Előző voltam,csak elküldtem.
2022. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/65 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon konstruktív javaslat, hogy az anyja minek szült ennyi gyereket. Majd megfojtja a testvéreit és akkor több idő jut rá a fürdőben, vagy mit kezdjen ezzel?
2022. szept. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/65 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem javaslat,csak észrevétel volt.A javaslat az volt,hogy osszák be az időt,meg legyenek egymásra tekintettel.De a kérdés nem ez volt,arra meg válaszoltam Nálunk nincs így.
2022. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/65 anonim ***** válasza:
94%

"Egész pontosan azt írták,hogy ne írjam,hogy nekünk több fürdőszobánk van még mekkora a ház,mert ettöl csak szarabbul fogja magát érezni."

Le lehet írni, de ez tényleg nem segít a kérdezőnek.

Bizonyára nem az ő döntéséből kifolyólag élnek az adott körülmények között. Gondolom, hogy vagy négy gyerek van, vagy olyan kényszermegoldás, hogy három generáció lakik együtt, de ezek egyikéről sem a kérdező tehet.

Kapott jó javaslatokat. Amit lehet, este elvégezni (pl. fürdés), időbeosztás, tükör a fürdőszobán kívül is. Ezekkel tud remélhetőleg kezdeni valamit. Belerúgni fölösleges.

2022. szept. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/65 anonim ***** válasza:
87%
Kelj korán. Mi is sokan vagyunk, én 5kor kelek. Amíg a többiek harcolnak a fürdőért addig én sorozatot nézek. Felöltözve, indulásra készen.
2022. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/65 anonim ***** válasza:
86%

"Büdösen mennek ágyba"


Mondjuk attól, hogy reggel fürdök, még fürödhetek este is. Én szoktam. :D

2022. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/65 anonim ***** válasza:
100%

Én magam is nő vagyok, de akkor sem töltök 40 percet a fürdőben, ha hajat mosok és meg is szárítom. Ha nem veszek meleg fürdőt (ami ritka, mert szinte mindig zuhanyzom), akkor is öltözéssel együtt lenne max 6 perc. Ha meg egy fürdőre vagytok hatan, akkor egy mosakodás, öltözés után, nem kell senkinek bent lenni többet. Nem ott kell sminkelni, tollászkodni, szüttyögni és akkor sorra kerül mindenki, ha már ilyen szerencsétlen helyzetben kell élni, hogy hatan vagytok 1 fürdőre.

20 perc is sok, ha hatan vártok, minimalizálni kell az időt és ha mindenkinek kell egy reggeli tusolás is (ami azért nem életszerű, nekem nem rémlik, hogy ilyesmivel szórakoztam volna, mondjuk gimis koromban), akkor is férjen bele max. 10 percbe, akkor egy óra alatt megvan mindenki.

Életemben ilyen elcseszett egy dolgot nem hallottam, hogy sorban állás mellett mindenki full generált csinál magának, miközben a többiek tűkön ülve várják, hogy sorra kerüljenek. Azért ehhez nagyon szerencsétlennek kell lenni un en bloc, az egész famíliának, már elnézést.

2022. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/65 anonim ***** válasza:
87%
Férjem nagylánya szeret kora reggel hajvasalással és full sminkkel 40-45 percet eltölteni a fürdőben. Sajnos mi is ugyanakkor kelünk, készülnénk. Nálunk is az lett a megoldás, hogy fürdőn kívül az előszobai tükörnél fesse ki magát 40 percben.
2022. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/65 anonim ***** válasza:
100%
A pepcóban, olcsón, gyönyörű fali tükrök vannak. Tegyél fel vagy a szobába, vagy az előszobába egyet. Nagyon sokat segítene.
2022. szept. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/65 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem, veszekednem kell a gyerekekkel, hogy húzzanak már a fürdőbe és haladjunk 😡
2022. szept. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!