Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reggelente nálatok is verseny...

Reggelente nálatok is verseny van meg sorbanállás a fürdőszobához?

Figyelt kérdés

Mi hatan vagyunk egy háztartásban, és mindenki készülődik reggel, van aki dolgozni megy, van aki suliba, de mindenki legkésőbb 7:30-ra el kell készüljön.


Nálunk senkinek nincs saját szobája, nincs privát szféra és még a ruhás szekrények sem a hálószobában vannak, hanem a nappaliban, így kialakult nálunk egy olyan szokás, hogy mindenki viszi be a ruháját, meg cuccait a fürdőszobába és ott öltözik fel, fésülködik, borotválkozik, van aki fürdik, stb. Egy átlag 20-30 de van aki 40 percet ott van minden reggel, a többiek meg aggódnak, hogy sikerül-e időben elkészülni nekik is.


Általában én vagyok az, aki a legjobban el van nyomva ilyenkor, minden reggel 6 órakor felkelek, de addigra már hallom, hogy anyám bent van. Fél óra múlva talán bejutok, akkor van egy pár percem összekapni magam, de addigra már apám meg húgom türelmetlenül várnak kint, ezért ilyenkor van, hogy "félkész" állapotban jövök ki. Ezután kimegyek megetetem az állatokat, de mire visszaérek, megint foglalt a fürdőszoba, én meg ott állok kócosan, hogx indulni kéne már. Tükör is csak ott van, szóval az sem opció, hogy kihozom a fésűt és máshol megcsinálom a hajam.


Olyan is van sokszor, hogy valaki elfelejt valamit bevinni magával, ezért félmeztelenül kiszalad érte, de addigra valaki már bemegy helyette, és ott kell várnia kint megint. Ja meg persze vannak hárman, akik 2x is bemennek, mert később jönnek rá, hogy még kakilnak egyet, és a többiek megint csak várnak kint.


Máshol is van ilyen, vagy csak mi vagyunk ilyen nem normálisak?


2022. szept. 28. 07:37
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim válasza:
36%
Lány vagy? Hány éves?
2022. szept. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
76%
Csak ti.Mi 7-en vagyunk,de mindenkinek van saját szobája,és van 2 fürdőszoba is,az egyik zuhanyzó, Wc, a másik kád,wc.Tükör is van az előtérben is. Nem vagyunk milliomosok és a ház is 150 m2 nem egy extra nagy,de úgy nem csináltam volna 4,pláne 5 gyereket,hogy nincs mindenkinek minimum saját szobája.
2022. szept. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim válasza:
96%
Nálunk is csak egy fürdőszoba van, és hasonló körülmények között élünk, nincs saját szobánk nekünk sem a testvéremmel, nulla privát szféra. Hasonlóan kaotikus volt a helyzet amíg mindenkinek egyszerre kellett elkészülnie de mióta anyukám munkabeosztása megváltozott, sikerült kialakítanunk egy rendszert. Anyum 6-ra jár dolgozni, apum 7-re, így anyu hajnalban használja a fürdőszobát, apu általában 6:15-6:40-ig, majd a tesómmal 6:40-7:30-ig megosztozunk a maradék időn, mivel mi 8-ra megyünk suliba, így mindenkinek megvan a “kijelölt” idő amikor használja a fürdőszobát és mióta így csináljuk, nincs belőle probléma. Javaslom, hogy csináljatok egy időbeosztást, beszéljétek meg, hogy kinek hányra kell elkészülni és így osszátok be, hogy ki mikor menjen készülődni a fürdőszobába reggel.
2022. szept. 28. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
38%
Nem tudsz tükör nélkül fésülködni?
2022. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim válasza:
89%
Nem kell mindenkinek külön szoba, de egy tükör ezer forint, azt vehetnél egyet magadnak.
2022. szept. 28. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
79%
Én két percet töltök a fürdőben minden reggel. Mit lehet ott 40 percig csinálni?
2022. szept. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
91%

Hát ez elég durva.

Mit lehet csinálni 40 percig a fürdőszobában? Én nő létemre 5 perc alatt elkészülök, ha megyek valahova.

Ha ilyen sok ember lakik együtt, akkor először is meg kell beszélni a dolgokat, majd beosztást kell készíteni, hogy ki mikor lehet a fürdőben. Percre pontosan!!!

Ha nem tudtok egymás előtt öltözni (bár ez családtagok között nekem fura, de mindegy) akkor esetleg egy függönnyel elkerített sarok vagy ilyesmi kellene. de az, hogy nem tudtok egy tükröt venni, bakker, ne már!

2022. szept. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
92%
Ilyen esetben meg kellene beszélni, hogy reggel mindenki csak a minimálisan szükséges időt töltse ott. Mi csak négyen vagyunk, van 2 fürdőszoba és 2 külön wc, de csak egyiket használjuk, mert így sem akadályozzuk egymást.
2022. szept. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
93%

Hat mondjuk a tukor kerdest 3 perc alatt meg lehetne oldani, veszel egyet aztan kesz. Akkor mar rogton nem kene hajat-sminket, nem tom mit a furdoben csinalni. Arcot, fogat is lehet mosni a konyhai csapnal, furodni meg este kene mindenkinek, beosztva, hogy ne kelljen reggel annyit varni. Netto 5-7 percet kene csak a furdoben lenni, ezalatt lehet oltozni, pisilni, kakilni. Nem kell kozben kalandozni meg telozni, csak figyelni es csinalni a dolgokat.


Meg lehetne ezt oldani, csak akarni kene. Nem vagytok tekintettel egymasra, mindenki szarik bele es ez itt a fo baj.

2022. szept. 28. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél egy kis asztali tükröt, max pár ezer forint, és fésülködés, smink (ha kell), ilyesmiket meg lehet csinálni annál is. Egyébként meg csináljatok időbeosztást, mert amit írtál, az kész őrület és idegeskedés minden nap.
2022. szept. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!