Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reggelente nálatok is verseny...

Reggelente nálatok is verseny van meg sorbanállás a fürdőszobához?

Figyelt kérdés

Mi hatan vagyunk egy háztartásban, és mindenki készülődik reggel, van aki dolgozni megy, van aki suliba, de mindenki legkésőbb 7:30-ra el kell készüljön.


Nálunk senkinek nincs saját szobája, nincs privát szféra és még a ruhás szekrények sem a hálószobában vannak, hanem a nappaliban, így kialakult nálunk egy olyan szokás, hogy mindenki viszi be a ruháját, meg cuccait a fürdőszobába és ott öltözik fel, fésülködik, borotválkozik, van aki fürdik, stb. Egy átlag 20-30 de van aki 40 percet ott van minden reggel, a többiek meg aggódnak, hogy sikerül-e időben elkészülni nekik is.


Általában én vagyok az, aki a legjobban el van nyomva ilyenkor, minden reggel 6 órakor felkelek, de addigra már hallom, hogy anyám bent van. Fél óra múlva talán bejutok, akkor van egy pár percem összekapni magam, de addigra már apám meg húgom türelmetlenül várnak kint, ezért ilyenkor van, hogy "félkész" állapotban jövök ki. Ezután kimegyek megetetem az állatokat, de mire visszaérek, megint foglalt a fürdőszoba, én meg ott állok kócosan, hogx indulni kéne már. Tükör is csak ott van, szóval az sem opció, hogy kihozom a fésűt és máshol megcsinálom a hajam.


Olyan is van sokszor, hogy valaki elfelejt valamit bevinni magával, ezért félmeztelenül kiszalad érte, de addigra valaki már bemegy helyette, és ott kell várnia kint megint. Ja meg persze vannak hárman, akik 2x is bemennek, mert később jönnek rá, hogy még kakilnak egyet, és a többiek megint csak várnak kint.


Máshol is van ilyen, vagy csak mi vagyunk ilyen nem normálisak?


2022. szept. 28. 07:37
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
82%

Nekem szerencsére tudott gobdolkodni anyám, és nem nyomott ki 6-8 gyereket 1 szobába. Az ilyen családoknál amúgy este mellettetek csinálja anyu apu a következő csapat gyereket, vagy mi? Teljesen egészséges, normális dolog..


Van külön szobám. A wc külön van a fürdőszobától. Reggel anyám hamar elkészül, bőven marad időm nekem is.

2022. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
96%
Ez borzasztó...
2022. szept. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
90%

Én megértem, hogy csak egy fürdő szoba van, meg valószínűleg nem vagytok túl jó anyagi helyzetben, de azért:

1. Egy tükör nem olyan drága, vehetnétek egyet a nappaliba/előszobába.

2. Nálunk is csak egy fürdőszoba van, de mifelénk szokás a családban beszélni egymással. Nem tudnátok megbeszélni, hogy ki mikor megy, és mennyi idő jut neki? Nálunk pl. mindenki este szokott borotválkozni, és van, aki este szeret zuhanyozni, nem reggel, ilyen megoldásokkal nálatok is lehetne nyerni némi időt.

2022. szept. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
94%
Tükröt szerintem is kéne venni legalább egyet még. Azt meg meg lehetne beszélni, mennyi idő jut egy főre. Fürödni, borotválkozni este is lehet. Ha muszáj, akkor legyen két perces zuhany, aztán lehet menni kifelé.
2022. szept. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
84%
De érdekes,hogy le van pontozva az a válasz amiben azt írják,hogy ésszel vállalnak több gyereket.Máshol meg azt írjátok,hogy minek annak sok gyerek aki nem tudja a körülményeket biztosítani.Itt meg lepontozzátok azt,aki biztosítja,és nem érti minek 4 gyerek,ha el se férnek,és lathatóan gondot okoz a dolog.Érdekes ez az oldal is.Pont a kérdező féle család miatt van lenézve minden nagycsalád.Hogy a kérdésre is válaszoljak,mi eleve csak 4-en vagyunk,de nem reggel borotválkozik senki,van tükör a fürdőszobán kívül is,fürdeni se szokott senki reggel,max egy gyors zuhany,de az meg 3 perc.Ha a körülmények ugye adottak, akkor ezen azzal tudtok segíteni,hogy megbeszélitek milyen sorrendben mentek be,és mindenki végez 10-15 percen belül,nem tetvészkedik 1 órát.Tekintettel kell lenni a többiekre is.
2022. szept. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
81%
Ebből, ami könnyen megoldható, az a tükör. A többi már nem olyan egyszerű, főleg, ha a WC is a fürdőszobában van. Az olyan válaszok meg végképp nem segítenek, hogy nálunk két fürdőszoba van, meg mindössze 150 m2 a ház. Ettől a kérdező csak még szarabbul érzi magát.
2022. szept. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
91%
A 40 percnél elakadtam. Ha nő lennék akkor 10 perc alatt rendbe raknám magam. Ruhát még este ki kell rakni, amit reggel felveszel.
2022. szept. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
84%

Hová lett a kérdező?

Nem reagált a konstruktív javaslatokra...


Lányok simán mehetnek együtt a fürdőbe, míg az egyik fogat mos, vagy zuhanyozik, addig a másik öltözködik, stb. stb. Be lehet osztani.

2022. szept. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
91%
Hát aki 40 percig tollászkodik reggel, arra rá kell rúgni az ajtót és kirángatni. Én voltam kolis, ott egy emeleten 40-en voltunk 3 wc-re és valahogy sose volt ez gond, hogy mindenki időben elkészüljön.
2022. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 anonim ***** válasza:
86%

Véleményem szerint a fürdőben zuhanyozni kell (reggel nincs idő arra, hogy beleengedj a fürdőkádba -űrtartalomtól függően - 20-40 liter vizet és abban élvezkedj) , fogat mosni, férfiaknak borotválkozni és ennyi.

Nálunk - pedig panelban lakunk - mondjuk kivételesen nincs ilyen gond, mert rendkívüli módon 2 db fürdőszoba van ebben a lakásban.

2022. szept. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!