Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Reggelente nálatok is verseny...

Reggelente nálatok is verseny van meg sorbanállás a fürdőszobához?

Figyelt kérdés

Mi hatan vagyunk egy háztartásban, és mindenki készülődik reggel, van aki dolgozni megy, van aki suliba, de mindenki legkésőbb 7:30-ra el kell készüljön.


Nálunk senkinek nincs saját szobája, nincs privát szféra és még a ruhás szekrények sem a hálószobában vannak, hanem a nappaliban, így kialakult nálunk egy olyan szokás, hogy mindenki viszi be a ruháját, meg cuccait a fürdőszobába és ott öltözik fel, fésülködik, borotválkozik, van aki fürdik, stb. Egy átlag 20-30 de van aki 40 percet ott van minden reggel, a többiek meg aggódnak, hogy sikerül-e időben elkészülni nekik is.


Általában én vagyok az, aki a legjobban el van nyomva ilyenkor, minden reggel 6 órakor felkelek, de addigra már hallom, hogy anyám bent van. Fél óra múlva talán bejutok, akkor van egy pár percem összekapni magam, de addigra már apám meg húgom türelmetlenül várnak kint, ezért ilyenkor van, hogy "félkész" állapotban jövök ki. Ezután kimegyek megetetem az állatokat, de mire visszaérek, megint foglalt a fürdőszoba, én meg ott állok kócosan, hogx indulni kéne már. Tükör is csak ott van, szóval az sem opció, hogy kihozom a fésűt és máshol megcsinálom a hajam.


Olyan is van sokszor, hogy valaki elfelejt valamit bevinni magával, ezért félmeztelenül kiszalad érte, de addigra valaki már bemegy helyette, és ott kell várnia kint megint. Ja meg persze vannak hárman, akik 2x is bemennek, mert később jönnek rá, hogy még kakilnak egyet, és a többiek megint csak várnak kint.


Máshol is van ilyen, vagy csak mi vagyunk ilyen nem normálisak?


2022. szept. 28. 07:37
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
87%

Mi a szöszt csinál valaki a reggeli sietségben 40 percig a fürdőszobában?

Egy gyors zuhany, ha kell, 3 perc. Wc max 1 perc. Fogmosás 3 perc. Öltözés, ha már ott kell, szintén max pár perc. Borotválkozás, ha kell, pár perc. Venni kell egy tükröt és fésülködés meg akinek kell smink, mehet kint is. Le lehet egyszerűsíteni ezt a mindennapos idegbajt, amit írtál.

2022. szept. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
89%
Az volt a kérdés,hogy máshol is ez van-e,vagy ők a nem normálisak.Erre válaszoltam.Ők a nem normálisak.Másik kérdés:nálatok is sorbanállas van?Válasz:Nem,nálunk nincs,mert van megfelelő mennyiségű fürdőszoba,meg mindenkinek normális élettere.Tényleg máshol azért osszátok az észt,hogy miért nem annyi gyerek van akinek normális életet biztosítani tudnak,itt meg az a baj,hogy leírom,hogy nekem"sok gyerekem van",de úgy vállatam őket,hogy különbül élünk,mint ahol 1 gyerek van.Ki tud már rajtatok elmenni?😅Nembaj!Köszi,hogy más is észrevette amúgy ezt a kis ellentétet ezen az oldalon.Én nem akartam magamat mosdatni,mondom biztos én látom rosszul.
2022. szept. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem "nem normális" kérdése. A gond az, hogy nincs elég nagy házatok és megfelelő életteretek ennyi embernek. Ez nem a ti hibátok. Nem hibás az, aki fürödni/öltözködni/fésülködni/WC-zni akar, mert ez mind természetes dolog, és mindenki csinálja. A probléma az, hogy ezt 6 ember egymást váltva egyetlen helyiségben tudja csak csinálni.


A helyetekben elgondolkodnék az alábbiakon:

- ahhoz, hogy legalább öltözni/fésülködni/sminkelni/borotválkozni... lehessen még egy helyen, kellene venni egy-egy kisebb tükröt (ez tényleg nem nagy kiadás) a többi helyiségbe is, és azokat is felváltva használni. Értem, hogy nincs saját szoba, de saját fürdőszoba sincs, azt pedig így is, úgy is egymás után használjátok. Be lehetne vonni ebbe a "körforgásba" a többi helyiséget is. Egyik helyen öltözés van egymás után, másik helyen pipere, harmadikon fürdés és WC. Már gyorsabb lenne.


Egyébként én magam is rendesen kádban fürdök reggelente, szóval én ezt is megértem (engem ez ébreszt fel), viszont nálunk három fürdőszoba és 4 WC van jelenleg két emberre, szóval így ez nem gond. Nálatok viszont mindenkinek muszáj kicsit alkalmazkodni, és limitálni az idejét - egészen pontosabban jobban megtervezni és beosztani azt.

2022. szept. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
95%

Hány éves vagy? 6 ember az azt jelenti, hogy 4 gyerek és 2 szülő (apa, anya)?

Ha nem, és a 6-ban van olyan is, aki nyugdíjas (urambocsá nagyszülő), akkor beszéljétek meg vele(velük), hogy Papa, Mama, maguk (ti) nyugdíjasok (vagytok), és ezzel együtt időmilliomosok, ráérnek, kérem, legyen(ek) szíves(ek) azután elkészülni, miután a munkába, iskolába járó családtagok (ezt lehet nevesíteni Pisti, Ottó, Julcsi, Andor, Gizi, Sári, Manci és Teca) elkészültek és elmentek otthonról. (A boltban nem fog 2 óra alatt elfogyni a csirkefarhát, ahogy az olaj és a liszt se, ha elfogy, akkor meg nem azért fogy el, mert reggel 6-kor, nyitáskor nem tipródik az ajtóban a Magdi néni.)

2022. szept. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
77%
Jajj 23 ne írd már,hogy normális körülmények között élsz,mert attól a kérdező rosszul fogja magát érezni.Szerintem nincs másik "helységek",csak egy szoba meg egy konyha,és ez itt a baj! Legalábbis én így értelmezem,hogy senkinek nincs saját szobája és egy helyen vannak a szekrények is.Gondolom van egy szoba,mindenki ott van,meg van a fürdőszoba,meg egy konyha.Itt élnek 6-an.Ez persze nem a kérdező,hanem az ő szülei hibája,de attól még ez van.Tükröt persze ettől lehet venni,meg be lehet osztani az időt,de szerintem itt nem ez a legnagyobb probléma.Nyugodtan pontozzatok le.Ez a tipikus esete annak,amiért ismeretlenül engem is megszólnak a több gyerekért.Az 5 gyerekes 2 fürdőszobás vagyok.
2022. szept. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
81%
A korulmenyeket nem firtatom, de ahogy mondtak a tobbiek: furodjetek este, tukor a szobaba, meg szerintem egyszerre 2 ember is tud fogat mosni, valamint 2vlany is siman oltozhet egyszerre a furdoben.
2022. szept. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
81%

25-ös: 23-as vagyok, akit megszólítottál.


Először is áruld már el, kérlek, hogy hol írtam olyat, hogy "helység"? Mert én most visszaolvastam, és sehol nem gépeltem el (a különbséget a két szó között pontosan ismerem!): mindenhol helyIséget írtam!


Én azt sem írtam sehol, hogy "normális körülmények között élek", hanem azt írtam, hogy a Kérdezőéknél is normálisak az igények, csak sajnos náluk ez több alkalmazkodást igényel.


El nem tudom képzelni, hogy mit olvastál a válaszomban, ami miatt beszólsz, de egyáltalán nem azt írtam, amit te gondolsz.

2022. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
82%

Komolyan van olyan ember, aki REGGEL szokott FÜRDENI???

A zuhany még hagyján, nyáron én is szoktam reggel, de este mi van? Büdösen mennek ágyba és úgy nyomja az ipart apu és anyu egy szobában a gyerekekkel? Guszta!

2022. szept. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
94%
Meg amúgy az ilyen családokban a szülőket egyáltalán nem érdekli, hogy pl. a gyerek miatta elkésik az iskolából? jó, nyilván költői kérdés
2022. szept. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
87%
Én gépeltem el,nem helység,hanem helyiség.Arra céloztam,hogy nincs több hely.Van egy szoba egy konyha meg egy fürdőszoba.6-an egyszerre egyszerűen nem férnek el így.Fogat mosni,meg borotválkozni nem tudnak csak a fürdőszobában.A tükör a legkisebb gond itt,és az az egyetlen megoldható dolog,hogy az esetleg legyen a szobában is.Egészen egyszerűen alapból élhetetlen így a helyzet.Gondolom intim szféra is sok lehet.A normális körülmények között meg te élsz,meg én,és arra írtam hogy ne írd már neki,mert engem itt lehurrogtak,hogy leírtam,hogy nálunk ennyi gyerekre van 2 fürdőszoba,meg van mindenkinek szobája,és nem egy helyen nyomorgunk reggel,meg semikor.Egész pontosan azt írták,hogy ne írjam,hogy nekünk több fürdőszobánk van még mekkora a ház,mert ettöl csak szarabbul fogja magát érezni.
2022. szept. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!