Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen ostoba sok gyereke...

Miért ilyen ostoba sok gyerekes nő?

Figyelt kérdés

ha valaki nem úgy gondolkodik, nem úgy neveli a gyerekét,nem úgy gondolkodik a gyerekvállalásról, a terhességről, ahogy ők, egyből elkezdnek a másikra fröcsögni. például: azokra akik még 30 fölött sem akarnak gyereket.. vagy azokra a nőkre, akik dohányoznak terhesség alatt.. vagy azokra akik bár terhesek és megtarthatnák a babát, mégis abortuszra mennek..

mintha ők tökéletesek lennének..


nem az a baj, ha mindenkinek van egy saját véleménye. félreértés ne essék. hanem azt nem értem, hogy miért kell ismeretlenül ítélkezniük??


2010. szept. 26. 14:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Na, az osszes ide tevedt dohanyzo, mintaanyuka lepontozott minket.

En nem ertek egyet az abortusszal de tobbre becsulom azt a not aki felmeri vallalni, mint mergezni a sajat gyereket amig benn van es aztan kinn is.

Mellesleg engem nem erdekel ki hogyan neveli a sajat gyereket ha neveli egyaltalan. Nem az en dolgom.

En egy eletre szemuveges lettem es komoly felso leguti problemaim vannak azert mert Anyam dohanyzott. Kis sullyal szulettem, tul koran. Ha ez valakinek nem megy at, az csak izguljon az inkubator elott mar ha erdekli az is egyaltalan!

2010. szept. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
91%
Hát igen. Amióta anya lettem folyamatosan ilyen ingerek érnek. Sajnos gyereket szülni/nevelni mindenki tud, de legalábbis megvan róla a véleménye. Én már lassan nem bírok anyukákkal találkozni, mert megőrülök ettől a sok előítelettől és általánosítástól. Ha előrébb tart a baba az a baj, ha valamit később csinál, akkor az. Sok anyukának megszűnik a világ, amikor otthon marad a babával, és tényleg nem tud másról sem beszélni.Bár talán ez még nem lenne baj, de az ítélkezés nem hiányzik senkinek!
2010. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
77%

nos, nekem 16 hónapos a lányom. nem ítélem el a terhesség alatt dohányzókat, privát dolguk, hogy mit tesznek...


van jópár anyuka, aki imád belebeszélni abba, mit és hogyan... van egy ismerősöm, ő megmagyarázta elég erőszakosan, hogy a gyerekem nem hasfájós, csak éhes, adjak tápszert, most azt, h minek cicizik még a gyerekem, 1 hónapja még nem járt, vigyem orvoshoz, mert biztos baja van. miért nem adok neki üveges kaját, minek mindig főzni...

a tipikus kérdések, amik kiverik a biztosítékot: meddig szoptattál? miért csak ennyit eszik? miért nem adsz ezt meg azt? mikor lesz kistesó? stb.


abortuszról csak annyit, hogy sosem tudhatjuk miért is veteti el valaki a gyermekét, és azt sem tudhatjuk, hogy hogy is esett teherbe. nem ítélkezem, csakis a felelőtlen tinik bosszantanak, akik ész nélkül csinálják, aztán meg értetlenül állnak a pozitív teszt fölött...


az, h valaki nem akar gyereket, vagy csak "idősebben", nyilván oka van rá. van egy rokonom, ő megmondta, h nem akar gyereket, de oka van rá, mert a beteg szüleit neki kell ellátni, stb.


én nem tartom magam tökéletesnek, ráadásul minden létező "hibát" elkövettem a lányom nevelésében, és így nem is ítélkezem senki felett, elmondom a véleményemet és ennyi. meg a véleményét is meghallgatom bárkinek és el is fogadom, de mikor erőszakkal meg akarják magyarázni, h az ő véleményük a helyes én meg hülye vagyok, na az kiakaszt...

2010. szept. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%

Az ember már csak ilyen, ismeretlenül itélkezik.

Jobb lenne, ha nem igy lenne.

A gyerek dolog egy kicsit más, de csak egy kicsit, mert közügy. A közös jövőnk. Az én nagyobbik gyerekem már sokkal inkább tartozik a barátaihoz, munkatársaihoz, mint hozzám.

2010. szept. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%

Amikor kórházban voltam, épp akkor szülte meg ötödik gyerekét egy kismama, aki a terhessége alatt dohányzott. Fél napot élt a kicsi, az előtte való négy se sokkal többet. A dohányzás káros a magzatra, talán ezért ítéljük el. Vagy a gyilkosságot se ítéljük el, az a gyilkos magánügye? Sétálok az utcán, hopp, valaki megkésel, és semmi következménye.

Az, hogy valaki mikor vállal gyereket - magánügy. De én sem vagyok kíváncsi a 30-35 évesek panaszaira, hogy jaj, nem jön a baba, ilyen kezelés, olyan kezelés.

Én az abortuszt betiltanám bizonyos életkor felett. És nem az anyukák, hanem a babáik miatt...

Ítélkezni emberi dolog. Mindenki ítélkezik, ami hol bejön, hol meg nem. Te még sosem törtél pálcát senki felett? Én már jó néhányszor igen, de biztos fölöttem is. De nem érdekel, lepereg. Tudod, a tanácsokat meghallgatod, max. nem fogadod meg.

2010. szept. 27. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Dohányzás: anyám erős dohányos volt, a terhesség alatt leállt vele, de nagyon ideges volt, beszélt az orvosával. Az orvos azt mondta, hogy heti 3-4 szál belefér, mert kevesebb kárt okoz, mint az elvonás miatti idegesség. Kb ennyi el is ment, én pedig teljesen egészséges vagyok.

Sőt, 8. hónapban államvizsgázott, érthető módon állati ideges volt. Előtte az orvos Seduxent írt fel neki, akkor be is vett egyet. Az se ártott - mondjuk nyugodt kisgyerek voltam, lehet beépült a Seduxen a szervezetembe :)


Természetesen a láncdohányzás ártalmas, de lehet hogy valaki tényleg csak heti egy szálat szív el, hogy ne kaparja a falat. Annyi még belefér - én is felnőttem, semmilyen komolyabb betegségem nem volt még.

2010. okt. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Najó...a dohányzás (többekközt) azért oly marha veszélyes a kismamákra mert a véroxigén szintje kisebb lessz. A baba mikor az oxigént kpná anyucitól akkor küzdhet az oxigénhiánnyal is :S Így nem fejlődnek a sejtek megfelelően mert ahoz oxigén kell. Az, hogy valakinek becsúszik ilyenkor egy egészséges gyerek hát tegye össze a kezét. Amúgy lehet késöbb issza meg az a baba a kárát.

De ha ez nem elég hát az is elrettentő lehet mikor durvándohányzóknál a baba nikotinéséggel születik s elvonási tünetekkel küzd. Pont mint a drog.

2010. okt. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én mát írtam egy "kisregényt" erre a kérdésre. az kimaradt, hogy szülésznőnek tanultam, gyakorlatom során találkoztam olyan anyukával, aki végig dohányzott a terhessége alatt, elég sokat, így zöld magzatvíz, oxigénhiány, nikotinfüggő gyerek, stb. lett a végeredmény. Újra kellett éleszteni a babát... Nem gond az, ha dohányzik az ember terhesség alatt, de mértékkel, hisz nyilván ha erősen függő, szüksége van a nikotinra, így az elvonási tünetek elkerülése érdekében szükséges néhány szál. No, de mikor nem tart mértéket az anyuka, akkor vannak a problémák!

Gondoljatok bele, hogy az elvonási tünetek fájdalmakkal járnak, namármost, szegény picike megszületik, eleve eléggé megviseli a környezetváltozás, és társai, és akkor ugye még ott a fájdalom, ami ugyan elmúlik, amennyiben tud anyuka szoptatni, na de addig mit érezhet szegényke!! Ezt vegyétek alapul kedves dohányzó anyukák! Nem ítélkezem, én is dohányoztam, (bár én leszoktam jóval a terhességem előtt). Csak azt mondom, hogy nem árt mértéket tartani legalább terhesség és szoptatás alatt, mert ha szeretjük a gyermeket aki bennünk növekszik, akkor nyilván az ő egészsége a legfontosabb! És nem azt mondom, hogy le kell szokni azzal a lendülettel, mert nem így van, csak némiképp csökkenteni az "adagot"

2010. okt. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!