Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért akarják, hogy mindenáron...

Miért akarják, hogy mindenáron vacak életem legyen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden.

Viszonylag későn költöztem el otthonról(27évesen), de amíg otthon laktam, jóformán csak aludni jártam haza, mert mindig vagy dolgoztam, vagy kocsmában haveroztam. Négy éve elköltöztem Németországba, ahol fél év szar melók után sikerült megcsípnem egy nagyon jól fizető munkát, amit szeretek is. Azóta nem is voltam otthon. A történethez hozzátartozik, hogy meleg vagyok,otthon nem tudják és 12 éve párom is van, akivel kint együtt is élünk. Most négy év utàn hazajöttem 3 hétre szabadságolni, de kezdem megbánni. Amióta itthon vagyok, mindenkitől a szart kapom. Főleg az apám van belebetegedve, hogy nem vagyok otthon, állandóan azt hallgatom, hogy minek vagyok külföldön, menjek haza, az a biztos, a család mindenek felett áll, meg hasonló baromságok. Tegnap teljesen kiakadt azon, hogy én el akarom magamnak küldeni az otthon maradt cuccaimat, meg a könyveimet, a reakciója az volt, hogy hisz mé' nem olvasol újságot,nem kell itt semmit se küldözgetni. Nem bírja elfogadni, hogy a diplomás gyereke kétkezi munkát végez, és teljesen hidegen is hagyja, hogy a tanári fizetésem négyszeresét keresem kint meg. És a többi családtagom se tud örülni annak, hogy jól elvagyok külföldön, az egyetlen pozitív visszajelzés az apai nagymamámtól volt, aki az apám előtt kijelentette, hogy jól tettem, hogy kimentem, helyemben vissza se jönne ebbe az élhetetlen országba. Ezen is kiakadt.

Nem értem. Míg otthon éltem, mindenkinek láb alatt voltam, most meg az a baj, hogy nem vagyok?

Kint van egy normális életem, párom(jólvan ezt nem tudják), jó munkám, magas életszínvonalam, miért nem tudnak örülni ennek?


Kösz, ha elolvastad.


2022. szept. 17. 07:59
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
84%

“ menjek haza, az a biztos, a család mindenek felett áll,”


Igazuk van, menj szépen haza a családodhoz és mondd is ezt meg nekik! A családod a párod mostmár ;)

2022. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
33%
A minőséget meg meg kell fizetni.
2022. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Nem a materialista oldala a lényege a dolognak, amúgy jobb az életminőségem is ahogyan az életszínvonalam is. És igen, tanárként állandóan dolgoztam. Bármilyen hihetetlen, de nem csak abból áll a tanárosdi, hogy 8- fél kettőig letanítod amit le kell, utána meg Hawaii van. Az órákra készülni kell, az oktatóanyagokat mi csináltuk(nem volt megfelelő tankönyv), hazahordjuk a javítanivalót, iskolai akciókon kötelezően résztvenni, megszervezni, irányítani stb, és bocsánat, hogy kocsmázással kell levezetni a stresszt mert a szülők képtelenek megnevelni a kölykeiket. Mindezt nulla fizetésért.

Így pékként meg bőven 2000 euro felett keresek és nem viszem haza a munkámat, nem telefonálgatnak állandóan valami baromság miatt, ezzel is kurtítva a szabadidőmet.


Eleve nincs nagyon szoros kötelék köztünk családon belül, sose volt. Szerettek mindenbe beleszólni, irányítani, manipulálni. Szerintem nem csoda, hogy pár évig nem akartam újraélni ezt. De lehet én gondolom rosszul.

2022. szept. 17. 12:51
 24/26 anonim ***** válasza:
93%

En is Nemetorszagban elek es ketkezi munkat vegzek ugy, hogy van mesteri diplomam! Amiota kint elek, vegre van felretett penzem, tudok utazgatni es a boltban sem szamolgatom, hogy vajon ki tudom-e majd fizetni a vegosszeget!

Minek koltozzek haza?! Netto 1700 eurot keresek es a lakast (nem szallo) is fizetik! Budapesten a diplomammal probaltam munkat kapni, mire felkinaltak egy netto 150ezres fizetest. Akkor ott 80 ezret fizettem egy szobaert (ketten bereltuk a lakast), 10 ezer volt a berlet...60 ezerbol pedig fizessem a kajat, a tisztalkodasi szereket, oltozkodest?! Egy moziba sem tudtam volna elmenni! Hianyzik a magyar nyelv, hianyzik a varos, de soha NEM mennek vissza! Ezt ajanlom neked is!

2022. szept. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
94%
ha nekik sz@r az életük, neked se legyen jobb- ez sok szülőben fura módon benne van
2022. szept. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
9%
Akkor ha nem a pénz a fontos lehet rendezni kéen inkább a dolgokat.
2022. szept. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!