Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy ilyen anyával?...

Mit kezdjek egy ilyen anyával? Rossz vele, de mégse.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, hogy mi volt:

Nagyanyám és nagyapám lelkileg, fizikailag bántalmazta, az apja molesztálta, megerőszakolta.

Az első párkapcsolatáról/házasságáról nem sokat tudok, csak annyit, hogy anyámnak lett tőle gyereke, akit egy távoli családtag nevelt fel, a pasi elhagyta, ő meg nem akarta nevelni, nem tudom ennek az okát, hogy miért.

Apámtól született az 5 évvel idősebb nővérem, az ikertestvérem és én. Alig 2 évesek voltunk, amikor szétmentek, mi Bp-ről leköltöztünk egy dél-dunántúli megyébe. Anyám itt összejött 14 évvel ezelőtt egy nála 20 évvel fiatalabb pasival, aki nem kicsit kihasználja anyagilag.

2018-ban az élettársa megcsalta, külön voltak egy hónapot, anyám többször is öngyilkossági kísérletet követett el. Azóta újra együtt vannak, és hónapról hónapra csúszik lejjebb és lejjebb. A nővérem elköltözött, az ikremet meg nem igazán érdekli anyánk, így rám szakadt minden.


Igazából jó anya, mindenben támogatott minket. Sose hanyagolt el, sose fordult el tőlünk. Minden meccsemen kint volt/van, az utolsóból is mindig megspórolta azt az edzőcipőt, amit kinéztem magamnak, mindig megnevettetett, és komolyan megértette a kamasz problémáinkat is, az osztálytársaim is mondták már, hogy milyen jófej anyánk van, és milyen fiatalos gondolkodása van (54 éves).


18 vagyok, jövőre érettségizek. Versenyszinten sportolok. Nyolcadik után ajánlottak nekem egy olyan lehetőséget, amit nem kellett volna visszautasítanom, de 2018-ban voltak az öngyilkossági kísérletek, így nem mentem Pestre kollégiumba, hanem ott maradtam vele. Itt is vannak lehetőségeim, itt is versenyzek, és ugyanúgy kijutottunk már külföldi tornákra is, de mégse egy Budapest. Várnak oda, ahova 18-ba nem mentem, és az eredményességemnek hála már több helyről is kaptam jelzést. Viszont valahogy nincs szívem itt hagyni anyámat. Élném a saját életemet, de mardos a bűntudat, hogy hátat fordítok neki. Nem mártír típus, sose akart korlátozni semmiben, nem akart sose otthon marasztalni, mindig elengedett barátnőimmel, barátommal is.


Pszichológushoz, pszichiáterhez nem hajlandó elmenni, még ultimátum miatt se.


2022. szept. 16. 14:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kerlek, ne dobd el azt a tehetseget amid van. Ma Magyarországon a kezilabda az egyik legjovedelmezobb es legsikeresebb sport.


Esetleg a Neka nem opcio? Ha dunantuli vagy az kozelebb van es az az igazi akademia.

2022. szept. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ahol várnak nem tudod ezt megbeszélni? Hogy évek múlva jössz vagy adjanak lakást vagy lakastamogatast vagy akármi.
2022. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Úgy értem anyud vidd magaddal.
2022. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!