Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyával és apával?

Mit kezdjek anyával és apával?

Figyelt kérdés

Családi helyzet röviden ,anyagi támogatást nyújtanak de semmi lelki támogatást .

Apukám hajlandó besegíteni ,anyagilag elkezdeni az egyetemista életet Debrecenben , de nem áll ki mellettem és a hugom mellett anyukámmal szemben .

2 éve rájöttem ,hogy anyám csalja apát, romlottak a jegyeim így iskolapszichológus segítségét kértem, mikor megtudták ,hogy segítséget kértem a probléma kezelésére beleültették fejembe ,hogy én "beteg vagyok" mentálisan , hibás láncszem . Apa nem tud anya pasizgatásáról, mert ha megtudná széthullana a család.E mellett anyám kijelentette ,hogy se én se a hugom nem kellünk neki többet . És akárhányszor elkezdenek kiabálni én meg se szólalhatok mert különben nekem jönnek . A veszekedések mindennaposan ,azzal fenyegetik hugomat ha rám hallgat bármiben akkor pszichiátriára viszik és ott fogják hagyni bezárva, másik indokuk erre az ,hogy nem annyira jók az eredményei mint az enyémek .

Az ballagási családi ebéden körbeadták az összes díjamat és érettségi bizonyítványomat, viszont nem vagyok nekik elég tökéletes mert ügyvédnek akarok tanulni .


Lelépnék legszivesebben , de nem akarom magam mögött hagyni a még 14 éves hugomat, mert akkor rajta töltenék ki minden dühüket ,de nem birom tovább az itthoni folyamatos megaláztatást és verbális fenyegetést.

Maradjak csöndben és türjem?

Vagy létezik ilyen családi krízisre bármi megoldás?


18/L


2020. jún. 20. 02:37
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Hogyne létezne.


Járj suliba, költözz el kollégiumba, építsd a jövődet. Tartsd a tesódban a lelket és amint lehet, költözzön ő is kollégiumba, abba a városba, ahol te is élsz. Ennyit tehetsz most.

2020. jún. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Ott kell őket hagyni.
2020. jún. 20. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
Csináld #1, utána #2! Utána - hogy lehetősége legyen új életet kezdeni apádnak, vagy hogy odaszúrj neki egyet - világosítsd fel apádat anyádról!
2020. jún. 20. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez a család már széthullott. Miért akarod látszólag egyben tartani?
2020. jún. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
80%
vesd le őket magadról . Én már 16 évesen elköltözem , te mire vársz ?
2020. jún. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Nincs megoldás. Apád valószínűleg már tudja hogy anyukád csalja. A válás viszont költözéssel és vagyonmegosztással járna amit lehet hogy nem akar. A családod már széthullott, ami akkor lesz nyilvánvaló apád számára mikor pár év múlva a hugod is lelép otthonról és vissza se néz.

Használd ki a lehetőséget amíg anyagilag segít a suliban, mert így nem kell hitellel kezdeni a felnőtt életedet. A hugoddal pedig tards a kapcsolatot, biztosítsd a támogatásodról.

2020. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonymousreview60 ***** válasza:
79%
#6:+1
2020. jún. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!