Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy királylány...

Mit kezdjek egy királylány szindrómás anyával?

Figyelt kérdés

királylány-szindróma: mindig azt hiszi, hogy az emberek önzetlenül segítenek neki, és persze a vége az, hogy kihasználják. Mindig azt hisze, hogy ha belevág valami újba, hogy az habostorta lesz és amikor szembesül vele, akkor sír, magába zuhan, és átkozza az életet amiért ilyen kegyetlen. És azt sem veszi észre, hogy mennyi lehetősége van, csak egy kicsit talpraesettebbnek kéne lennie és a dolgok után mennie, de nem, ő, inkább kesereg, hogy semmi nem repül a szájába.

Folyton valami tündérvilágba akar élni, ahol mindenki jó és segít a másiknak. De ugyanakkor mindig pofára esik.


Szeretném ,ha anyukám kicsit életrevalóbb lenne. Hamarosan távoznék a családi fészekből ,de úgy nehéz, hogy mindig érte aggódok.


Valami gyógymód erre?


2013. márc. 20. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ne olvasgass szakirodalmat, ne diagnosztizálj senkit. Ha édesanyád tényleg ilyen ember, akkor magadat mentsd, azzal, hogy megkeresel egy szakembert és segítséget kérsz.


Neked ajánlok egy könyvet: Agatha Christie: A kristálytükör meghasadt. Marina Gregg pontosan ilyen típus volt.

2013. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem olvastam szakirodalmat, és én találtam ki a diagnózist.

Szakembert nem tudok neki keresni, mert 6000 km-rel arrébb lakik most. De folyton fenyegetőzik, hogy öngyilkos lesz, mert nincs értelme az életének, mindenki gonosz hozzá és mindenki átveri. Pedig hibájának fele belőle fakad.

2013. márc. 21. 11:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!