Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asperger szindrómás huszonéves...

Asperger szindrómás huszonéves fiúk milyen leányt szeretnének feleségül venni? Illetve milyen lányokat kedvelnek emberileg?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 00:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%
A tapasztalatom az, hogy mindegy, csak mindig mást.
2012. márc. 29. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Szerinted olyan sok Asperger szindrómás huszonéves fiú irogat ide?


Amúgy te vagy az, akinek az a meggyőződése, hogy a pasija autista vagy Asperger szindrómás?

2012. márc. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Leginkább semilyet, mert ilyen irányú fejlődésük is zavart.
2012. márc. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Ezt hogyan értetted: " Mindegy, csak mindig mást"?


Nekem jelenleg nincs aspergeres barátom.

2012. márc. 29. 13:49
 5/21 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Úgy értettem, hogy akiket én ismerek, azok nem igazán tartanak ki egy lány mellett sem, vagy éppen egyszerre több iránt is éreznek valamit. Ebből ne vonj le semmilyen következtetést, mert 3 srácról van szó, de mindnek van egy idealizált vágyálma, egy konkrét lány, akit nem kaptak/kapnak meg, a többi meg átmeneti és hamar ráunnak.
2012. márc. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Az megkérdezhetem, hogy ha több ilyen fiút is ismersz, akkor talán Te is érintett vagy, és így belülről látod az Aspergeresek életét? Amit írtál, az szerintem nem nagyon különbözik az átlagembertől, mert manapság mindenki nehzen köteleződik el egy életre. Mindenkinek vannak álmai, ideáljai, de ugye a valóságban minden lánynak vannak hibái is. Én arra gondoltam, hogy ha egy Aspergeres el akarna köteleződni házasságban, akkor van-e olyan elvárása a leánnyal szemben, ami eltér egy " átlagos" ember elvárásaitól?
2012. márc. 30. 22:01
 7/21 anonim válasza:
Hagyon neki elég szabad teret, úgy értem értse meg ha egyedül akar lenni és ne sértődjön meg ha közbe nem szól hozzá oszabb ideig, vagy nem törödik vele folyamatossan
2012. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!


Nem tudom, hogy Te érintett vagy-e, de azon kívül nincsen más elvárás, hogy hagyjam őt félrevonulni, egyedül lenni gyakran? Én arra gondoltam, hogy az ismerkedésnél milyen leány szimpatikus nekik? Vagy ez sem teljesen egyforma?

2012. ápr. 10. 19:20
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Bár tudom kissé arcátlan dolog a kérdezőtől kérdezni, de a kérdés feltételének módja kíváncsivá tett, főképp a többesszám miatt: Te aspie fiúval szeretnél járni, ismerkedni? (Ez nem egy leányálom... :) )


A kérdésedre válaszolva:

- A flörtjelzéseket nyugodtan felejtsd el.

- A kezdeményezés nehezen megy, ha nem tartod szégyennek, inkább ne várd amíg Ő kezdi. (Nem kell itt rögtön szerelmi vallomásra gondolni, az érdeklődés, kedvesség is számít.)

(- Ha egy aspie kezdeményez, valószínűleg szerelmes - tehát már kedvel... :-) )

- Légy kedves, beszélj sokat (a csend, illetve a beszélgetés "lassulása" ~elfogy a téma, félelmetes), kérdezz sokat, érdeklődj, mosolyogj. A kedves lányokat MINDENKI kedveli, de egy AS-nak segít legyőzni a szorongást.

- Fogadd el, hogy néha bemondja a hangosbemondója, hogy "Az ajtók záródnak!" és Te kívül maradsz.

- Nem árt némi párkapcsolati pszichológia ismeret (ne támadd, ne követelj, ne szapuld - de ne is söpörd szőnyeg alá a problémákat).

- Ha nem érsz rá egy randi időpontban, amit felkínál, AZONNAL jelölj meg egy alternatívát. Ő nem fog. Elutasításnak veszi.

- Nem személyes kommunikációnál a telefont felejtsd el. Annál még az SMS/msn/Gtalk is jobb, de legjobb a levél.

- Egy nyugodt, kedves, odaadó, az érzelmeit kifejezni tudó, mélyen beszélgetős lányt szerintem simán feleségül vesz egy aspergeres. :)

- Az aspie srác elveszti az érdeklődését, ha úgy érzi, hogy nem szeretik. De mivel az erre utaló jelek megfejtése nehézségekbe ütközik... Szóval érted. :)

Az aspie nem szakít. Megcsal - az valószínűbb :D (bár ez nem mindenkinek megy, van aki sajnál, és tovább vergődik a kapcsolatban, anélkül, hogy építené azt.).

- Javaslom nézd meg a BenX című filmet! :) Különös tekintettel a 'csaj' viselkedésére.

- LÉGY ASPERGERES, vagy egy kicsit "dilis" (szorongás, pánikbetegség, depi, családi gondok). Normális NT csaj mellett kisebbségérzete lehet szegény aspie pasikádnak.

Ha aspie vagy, praktikus, ha az érzelmileg kapcsolódós, egyfolytában beszélős típushoz tartozol. A hallgatós aspie lány esete elég bajos. Ha ilyen lennél: előre eltervezett beszélgetés-, és kérdés panelek.

További naposat!

R.

2012. ápr. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Utolsó, ez nagyon jó leírás, érintett vagy? :)
2012. ápr. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!