Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asperger szindrómás huszonéves...

Asperger szindrómás huszonéves fiúk milyen leányt szeretnének feleségül venni? Illetve milyen lányokat kedvelnek emberileg?

Figyelt kérdés
2012. márc. 29. 00:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

OFF:

@10: Szerinted? :D Szerintem igen. Diagnózisom ugyan nincs, de inkább valami "megoldás", és "válasz" érdekel a témában.

A kérdező eléggé eltűnt, pedig vannak ám előnyei is annak az AS srácnak, ha sikerül megszelídíteni. (-:

2012. ápr. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Utolsó Válaszoló!


Köszönöm szépen a részletes választ, nagyon jó!

2012. ápr. 12. 22:07
 13/21 anonim ***** válasza:
Nem tudtam eldönteni, hogy magadról írsz vagy tapasztalatod van benne. :) Szerintem szinte csak előnye van egy ilyen fiúnak, bár egy nem aspie lány nem tudom, hogy küzd meg vele.
2012. ápr. 13. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

@12: köszönöm, remélem hasznosnak bizonyul!

Még pár dolog:


- Szeretünk tervezni. Mindent. Ha érdekel egy másik útvonal, vagy másik hely, nem megyünk csak úgy oda. (Némi bátorításra persze tök jó randikat ki tudunk találni.) A spontán dolgokkal gond lehet (- Hova menjünk? - Á majd kitalálunk valamit..).

- Előfordul, hogy új, nagyobb társaságban erős szorongás is játszik. A barátokat, családot jobb kisebb "dózisban" bemutatni.

- Sok AS/AU nem érti a tréfát. Aki igen, az meg szereti. Jó ha kacagnak az ember butaságain. :)

2012. ápr. 13. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

@13: Persze. Mély érzelmek, nem a negatívumokat emelik ki stb.

Egy nem bennfentes lánynak bizony nehézségei lehetnek, de ezek inkább a fiú nehézségei. Sajna az emberek nehezen beszélnek az érzéseikről, és mások 'megnyitása' még nehezebb.


Szerintem egy AS lánynak ugyanolyan nehéz ez a dolog. Még egy szintén AS fiú sem biztos, hogy elfogadja, ha túl őszinte, túl lelkes, túl zárkózott stb. Kb. ugyanolyannak kell lenni. Szerintem egy elfogadó NT jobb parti. :)


Kérdés (talán új témát érne...): van valami magyar fórum, levlista, FB oldal stb az érintetteknek? Mert én csak a szülői felével találkoztam, az is nagyon tagolt a weben.

2012. ápr. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Az a tapasztalatom, hogy egy AS fiút sokkal kevésbé érdekli, hogy én milyen vagyok és ez nem érdektelenség vagy elfogadás, hanem teljesen rendben van, ha nem átlagosan gondolkodom és nem is úgy, ahogy ő. Nincs belőle feszültség, egyszerűen természetes, hogy mindenki olyan amilyen. Nyilván van példa az ellenkezőjére is, de nekem az átlaggal rosszabb a tapasztalatom, vagy nyílt felháborodás a reakció vagy ami rosszabb, szóbeli elfogadás és közben folyamatos manipuláció arra, hogy változzak meg és ez a gyakori. Lányként nehezebb és könnyebb is egyszerre. A szex feltételezett lehetősége miatt alig ellenséges velem valaki, de hát nem épp erre vágyom (ha vágyom egyáltalán valamire). :))


Nem tudok netes közösségről, pedig nagyon örülnék neki. Össze kellene terelni az embereket, csak én erre alkalmatlan vagyok, már a tervezésnél elakadtam.

2012. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:

Az aspie pasikhoz adott használati utasítás nagy részével nagyon egyetértek, de - aspie-aspie kapcsolatban élő érintettként - pár dologhoz lenne megjegyzésem:



"- Egy nyugodt, kedves, odaadó, az érzelmeit kifejezni tudó, mélyen beszélgetős lányt szerintem simán feleségül vesz egy aspergeres. :)"


Vigyázat, nem mindegyik aspie pasi képes beszélni az érzelmeiről. Vannak olyanok is, akiket ez a téma zavarba hoz (ő sem beszél róluk, de azt sem szereti, ha mások erről beszélnek).

Ezzel az a probléma, hogy jó eséllyel azt se fogja elmondani, ami az ő szívét nyomja - bár ez idővel változhat, ha a közeg kellően elfogadó.



"- Az aspie srác elveszti az érdeklődését, ha úgy érzi, hogy nem szeretik. De mivel az erre utaló jelek megfejtése nehézségekbe ütközik... Szóval érted. :)"


Nagy eséllyel nem fogja észrevenni, ha valami gáz van a kapcsolattal (pl. a másik nem szereti eléggé, félrekefél stb.).

Ha netán mégis észreveszi, nem fog lépéseket tenni, hogy korrigálja, egyrészt azért, mert pánikba esik, hogy elveszítheti az egyetlen embert, akire számíthat, másrészt meg azért, mert nem tudja, hogy hogyan kell.


"Az aspie nem szakít. Megcsal - az valószínűbb :D (bár ez nem mindenkinek megy, van aki sajnál, és tovább vergődik a kapcsolatban, anélkül, hogy építené azt.)."


Azt hiszem, hogy ez aspiefüggő. A többség nem szívesen borítja a bilit, de ismerek olyan aspiesrácot is, aki minden apróságért szakított a barátnőjével. (Utána megint összejöttek, de mégis...)


"- LÉGY ASPERGERES, vagy egy kicsit "dilis" (szorongás, pánikbetegség, depi, családi gondok). Normális NT csaj mellett kisebbségérzete lehet szegény aspie pasikádnak."


Az én tapasztalataim szerint nem is annyira a kisebbségérzet a probléma, hanem az, hogy az egységsugarú NT csaj vagy nem érti meg az aspiesrác problémáját / kineveti miatta, vagy undorítóan leereszkedően viselkedik a sráccal, és idővel teljesen a papucs alá gyűri.

Az ilyen lányokkal egyébként az a probléma, hogy eléggé nagy odafigyelést igényelnek, csakúgy, mint az aspie srácok. Mi van akkor, ha mindketten egyszerre kerülnek krízisbe?

2012. ápr. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

"Nem tudok netes közösségről, pedig nagyon örülnék neki. Össze kellene terelni az embereket, csak én erre alkalmatlan vagyok, már a tervezésnél elakadtam."


Van netes közösség.

livewithit.blog.hu, van egy levlista is, ami rejtett, külön kell rá jelentkezni.

2012. ápr. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Itt egy remek E-mail cím megosztós, levelezőlistás lehetőség AS érintetteknek:

[link]


Köszönet Semotoidnak, a blog gazdájának!

2012. ápr. 22. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ajánlanék egy fórumot: [link]
2012. dec. 8. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!