Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a párom...

Lehetséges, hogy a párom autisztikus vagy Asperges szindrómás és ez nem derült ki eddig, pedig 29 éves?

Figyelt kérdés

A kérdést azért ide írom,mert ez nagyon kihat a kapcsulatunkra is. Nagyon visszafogott,megfontolt embernek ismertem meg,kicsit zárkózottnak és gátlásosnak tartottam de én szeretem az ilyen emberek társaságát,szót értek velük.

3 éve vagyunk együtt,sokat változott pozitiv irányba d emég mindig vannak furcsaságai amiket nem tudok hová tenni.Érzelmeket nagyon nehezen mutat,komoly kapcsolata előttem nem volt . A kommunikáció nem esik nehezére,de sokszor nem találja a szavakat,zavart,társaságba egyáltalán nem jár ,frusztrált lesz ha 1-2 nél több ember van körülötte. Van egy adott téma ami nagyon érdekli,ezzel kapcoslatban szinte mindent megjegyez,mint a szivacs olyan az agya ."Csevegni" nem tud,csak konrkét témákról beszélgetni.Szóval szociálisan nem túl fejlett,hogy úgy mondjam.

Kideürlt,hogy gyerekkorában voltak kényszeres dolgai,mániái,mindig magának való gyerek volt.(ezeket az anyukájától és tőle tudom) . A humora sajátos,de bizonyos tipusu vicceket abszolút nem ért meg,pl szóviccek.


Természetesen én nagyon szeretem,múltkor egy újságban olvastam az autizmusról,elkezdtem olvasgatni neten és nagyon sok minden illik rá,értelmileg teljesen ép . Csak a kiváncsiság vezérel .


2012. márc. 16. 19:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Lehet nem derült ki eddig,mert enyhébb formában van ez nála,a családjában így szokták meg,nem tűnt fel nekik.Amiket leírtál,lehetnek annak a tünetei.Ha ezek nem okoznak nagy problémát az életben,akkor nincs gond.
2012. márc. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%

Ezeket a bélyegeket, betegségneveket azokra aggatják rá, akik a mindennapi életükben nem boldogulnak, szakember segítségére van szükségük. Ha a párod 29 éves koráig tök jól megvolt segítség nélkül, van munkája meg te is ott vagy neki, akkor tök fölösleges szerintem ilyen irányban kutakodnod és számára megalázó lehet.

Amúgy meg pszichológus/áter hallgatókra is jellemző, hogy szinte az összes betegséget felfedezik magukon/baráti körükön, mikor tanulnak róla. Ez hipochondria meg belemagyarázás...

2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Kedves második,nem vagyok pszichológus és nem hiszem,hogy ez kutatás vagy megalázó lenne számára,mivel ő maga is tudja,hogy más mint egy átlagos ember.

És ez semmin nem változtat,ugyanúgy szeretem ,hiszen így ismertem meg .Nem értem most ez miért akkora bűn,hogy észrevettem,tényleg nagyon sok dolog ráillik.És ez egyébként problémákat okoz neki,nincsenek barátai és soha nem is voltak.Nem tud vagy nagyon nehezen beengedni embereket a saját kis szférájába.

2012. márc. 16. 19:33
 4/13 anonim ***** válasza:
79%
egyáltalán nem valószínű. csak zárkózott és kész, nem mindenki egyforma. de ha annyira tudni akarjátok miért nem mentek dokihoz
2012. márc. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
úgy gondolom, ő inkább a magányos farkas, a kívülálló. Lehet, anyuka érzelmileg zsarolta, ezért nem mutat érzelmeket, nincs tesója. Ami érdekel valakit, naná, hogy könnyen megjegyzi. A kényszeres dolgok, mániák a bizonytalan emberre jellemzők, lehet, a családi légkör nem volt túl biztonságos számára? Nem érezte magát jól otthon? Szerintem nem autista még ennyitől.
2012. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
21%

3 éve vele vagy...Most ezzel okot akarsz magadnak adni, hogy vannak nála jobb emberek is,vagy csak elemezgetni és megváltoztatni szeretnéd őt?


Miért fontos ez?

2012. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek olyat,aki pl bipoláris és abszolút teljes életet él,senki sem mondja meg róla, hogy bármi baja van,sőt.

Mások előtt titkolja,mert minek kürtölné világgá.

2012. márc. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
37%

1. Autista nem autisztikus

2. Asperger szindróma

3. Nem az, egyik sem. Vannak jellemvonások, de ez nem elég a diagnosztikálásához.

2012. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nézd meg az Adam című filmet! Nekem nagyon tetszett, a kérdésedre nem tudok válaszolni sajnos.
2012. márc. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Azért az beszarás,hOgY milyen jóindulatúak egyes emberek:D nem is kommentálom a felhozott "vádakat" ,mert nevetségesek és nem kell mentegetnem magam.

A normális válaszokat köszönöm.

2012. márc. 17. 17:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!