Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek egy ilyen anyával?...

Mit kezdjek egy ilyen anyával? Rossz vele, de mégse.

Figyelt kérdés

Megpróbálom röviden leírni, hogy mi volt:

Nagyanyám és nagyapám lelkileg, fizikailag bántalmazta, az apja molesztálta, megerőszakolta.

Az első párkapcsolatáról/házasságáról nem sokat tudok, csak annyit, hogy anyámnak lett tőle gyereke, akit egy távoli családtag nevelt fel, a pasi elhagyta, ő meg nem akarta nevelni, nem tudom ennek az okát, hogy miért.

Apámtól született az 5 évvel idősebb nővérem, az ikertestvérem és én. Alig 2 évesek voltunk, amikor szétmentek, mi Bp-ről leköltöztünk egy dél-dunántúli megyébe. Anyám itt összejött 14 évvel ezelőtt egy nála 20 évvel fiatalabb pasival, aki nem kicsit kihasználja anyagilag.

2018-ban az élettársa megcsalta, külön voltak egy hónapot, anyám többször is öngyilkossági kísérletet követett el. Azóta újra együtt vannak, és hónapról hónapra csúszik lejjebb és lejjebb. A nővérem elköltözött, az ikremet meg nem igazán érdekli anyánk, így rám szakadt minden.


Igazából jó anya, mindenben támogatott minket. Sose hanyagolt el, sose fordult el tőlünk. Minden meccsemen kint volt/van, az utolsóból is mindig megspórolta azt az edzőcipőt, amit kinéztem magamnak, mindig megnevettetett, és komolyan megértette a kamasz problémáinkat is, az osztálytársaim is mondták már, hogy milyen jófej anyánk van, és milyen fiatalos gondolkodása van (54 éves).


18 vagyok, jövőre érettségizek. Versenyszinten sportolok. Nyolcadik után ajánlottak nekem egy olyan lehetőséget, amit nem kellett volna visszautasítanom, de 2018-ban voltak az öngyilkossági kísérletek, így nem mentem Pestre kollégiumba, hanem ott maradtam vele. Itt is vannak lehetőségeim, itt is versenyzek, és ugyanúgy kijutottunk már külföldi tornákra is, de mégse egy Budapest. Várnak oda, ahova 18-ba nem mentem, és az eredményességemnek hála már több helyről is kaptam jelzést. Viszont valahogy nincs szívem itt hagyni anyámat. Élném a saját életemet, de mardos a bűntudat, hogy hátat fordítok neki. Nem mártír típus, sose akart korlátozni semmiben, nem akart sose otthon marasztalni, mindig elengedett barátnőimmel, barátommal is.


Pszichológushoz, pszichiáterhez nem hajlandó elmenni, még ultimátum miatt se.


2022. szept. 16. 14:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagytok könnyű helyzetben. Másodjára olvasom el, felfoghatatlan, ami anyukáddal történt. 54 éves, és egy normális férfi nem volt a közelében születése óta, mind csak kihasználta.


Tanácsot adni nem tudok. Ezen fogok egész nap kattogni, ezt még olvasni is szörnyű.

2022. szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne maradj, mert eljon az ido amikor majd ot hibaztatod ezert.


Anno hasonlo helyzetben voltam, kiveve a szuloi vonalat, 8.utan mehettem volna focizni egy menő nb1es egyesulethez, megvolt a suli, de utolso pillanatban meggondoltam magam. Azota abbahagytam a focit. A velem egykoru, nem annyira tehetseges gyerekekbol u valogatott, nb1es nb2es jatekosok lettek es milliokat keresnek. 1000szer megbantam.


Egy eleted van, es bprol is torodhetsz anyaddal. Ha felhivod es erdeklodsz felole az biztos jol esne neki.


Amugy elarulod mit sportolsz?

2022. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a helyzet ahol nincs jó választás. Úgy gondolom ilyen helyzetben azt a döntést kell hozni aminek a következményeivel könnyeben tudsz együttélni. Csak te tudhatod hogy valószínűsíthetőleg melyik választás jár összeségében kevesebb fájdalommal számodra.
2022. szept. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Apáddal milyen a kapcsolatod? Ő vele mi van?
2022. szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, mi a jó döntés, de úgy gondolom, hogyha anyuddal mindketten fuldokolnátok a vízben, de neked lenne egy lehetőséged, hogy kikapaszkodj (ahonnan azután anyukádnak is segítő kezet tudnál nyújtani), akkor ki kellene kapaszkodnod. Azzal nem tudod megmenteni, ha vele együtt vergődsz a vízben.
2022. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy saját lábra állsz, az nem elfordulás, hanem az élet rendje.

Anyádnak magának kéne rendbe tenni az életét és kidobni a lehúzós pasiját.

2022. szept. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Saját életed tedd előtérbe.
2022. szept. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kérdés, használd ki a lehetőségeidet, amíg adottak. Neked a saját utadat kell járni, nem pedig anyud gyámja lenni, aki nincs szó szerinti értelemben rádszorulva. Borzasztó sajnálatos ami vele történt, de ha nem hajlandó segítségért folyamodni, nem fogod tudni "megmenteni". Felnőtt ember, az ő saját döntése, hogy hogyan éli az életét.
2022. szept. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mit csinál a mostohaapád, hogy így kivan anyud? 2018-ban megcsalta, de azóta is nőzik mellette vagy mit csinál?
2022. szept. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kézilabdázok:)

Nálam is esélyes volt az u válogatottság, de nem tudtuk volna megoldani a felutazást meg a leutazást.


Apám Pesten maradt. Neki is lett új kapcsolata, közös gyerekük is van. Semleges vele a viszonyom, nem igazán tudok vele mit kezdeni. Eleinte úgy volt, hogy páros hétvégén felmegyünk hozzá Pestre, de nem jött értünk 5 és 13 éves korom között, még nyárom sem. Mióta lehoztak pár cikket rólam, azóta apám is elkezdett felénk nyitni. Nővéremmel egész jóban vannak, ő már el is felejtette, hogy mi volt.


Nem tudom, hogy megcsalta-e. Nővérem osztálytársával jött össze, aki akkor nem volt több 18-19-nél.

Nem dolgozik, nem csinál semmit se a háztartásba, és eltartatja magát anyámmal. Volt olyan, hogy anyám nem adott neki pénzt, és feltette a Market Place-re a holminkat. Tesóm véletlenül egy katalógussal beverte a tévét (egy legyet akart leütni), kiégett az izzója. Arról volt szó, hogy megcsinálják, de ő inkább eladta az alkatrészeit belőle. Volt, hogy a bicajunkat kivitte a vásárba és eladta. Ha főz, akkor abban nincs köszönet: ehetetlen moslék, ráadásul minden tiszta szaftos, olajos, a fal, a pult, minden, a tojást az asztalhoz ütve töri fel, ami végig csorog, fel nem takarítja. Nagywc után a sz.ros keze nyoma ott vana villanykapcsolón, a recskás zsepit állandóan a nappaliban felejti. Igénytelen, tolvaj nem törődöm phasz.

2022. szept. 16. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!