Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Ha a gyereketek...

Szülők! Ha a gyereketek bemutatja a párját, fel szoktátok ajánlani, hogy tegezhet? Egyből, vagy csak később, ha már komoly lesz a kapcsolat? Ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2022. szept. 5. 14:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
60%
Én soha nem magáztam az exeim szüleit, valahogy a tegezés sokkal természetesebb ebben a helyzetben szerintem
2022. szept. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Apukámnak sem mondta soha nagymamám (anyum anyja), hogy tegezze, 40 éve vannak együtt.


Én ezzel mindig bajban voltam, hogyha bemutat a párom, akkor magázódjak, mert úgy illik és várjam az áldásukat a tegezésre, vagy tegeződhetek-e egyből. Tiniként ezt nem mertem. Egyszer egy barátom (nem párom) anyja mondta egyből, hogy tegezzem, majd amikor hazaért a férje, mondta, hogy őt is tegezzem, mármint hogy az anyuka mondta a nevében :D De pl párkapcsolatban sosem ajánlották fel egyből, pedig nekem is az lett volna az egyszerűbb, a kellemesebb, még nincs gyerekem, de ha lesz, én így fogok tenni. Egyik exem szülei 10 hónap után mondták, másik exemnek csak az anyja, 5 hónap után, a többiek nem. De most már felnőtt vagyok, mivel a én mutattam be előbb a páromat, és láttam, hogy ő tegezi a szüleimet, ezért én is így tettem az ő szüleivel. Nem volt ebből probléma, de sajnos vannak szülők, akik ezt tiszteletlenségnek tartják és ki is fejezik.

2022. szept. 5. 16:52
 13/25 anonim ***** válasza:
23%
Igazából csak Magyarországon szokás magázódva beszélni
2022. szept. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
91%
Anyósom mindenkinek engedi a tegezést a családban csak nekem nem. Ez nagyon rosszul esik. Pedig nálunk lakik én főzök mosok rá. Nem mérges vagyok hanem rosszul esik nagyon. Rosszul esik hogy nem fogad el úgy érzem nem szeret engem bármit teszek. Unokáinak is a másik fia felől ha van párja nekik azonnal megengedi a tegezést.
2022. szept. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%
Tegeződni sokkal egyszerűbb és kellemesebb szerintem.
2022. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

"Hivatalosan" egyébként ilyen helyzetben az idősebbnek kellene felajánlania a tegezést, ha a fiatal kezdeményezi, az illetlen. Illetve ha a tegezést felajánlják, az valójában elvárt, tehát utána mégis magázódni is tiszteletlen.

De ez a régebbi illemszabályok alapján van, és ezeket nem mindenki veszi komolyan. De emiatt előfordulhat, hogy (főleg idősebb korosztály tagjaként) megsértődik valaki, hogy letegezik kéretlenül.

Viszont szerintem szomorú, hogy többen írják, hogy családon belül van, akinek felajánlják, van, akinek nem. Szerintem ez nem kedvelésen kéne, hogy múljon. Ha az én szüleim ilyet csináltak volna, tuti összebalhéztam volna velük.

Illetve még egy kommentre reflektálnék, miszerint csak Magyarországon van magázódás. Ez tökre nem igaz, pl német nyelvterületen is ugyanúgy van, sőt, szerintem élénkebben él, mint Magyarországon.

2022. szept. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%

Én nem tegezhetem az anyósom

Mondván neki is magázódnia kellett, meg szerinte itt kezdődik a tisztelet...

De azért szólíthatom "anyukának"

-hát kössz nem-

2022. szept. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Ez tényleg szomorú, hogy ez attól függ valakinek, hogy kedveli-e. Bár szerintem az exem anyjának is, aki 5 hónap után mondta, akkor már voltunk olyan viszonyban szerinte.


Amúgy például az én szüleimnek eszébe sem jut felajánlani. Anyum mondta, hogy a munkahelyén egy diák is magázza, nem érti, mondom de akkor neked kell mondanod, hogy tegezzen, ha azt szeretnéd. Illetve a sógoromnak sem mondta sok évig, és én hoztam szóba a dolgot anyumnak, ő meg mondja, ja, tényleg, jó napottal szokott köszönni, na majd mondom neki :D Aztán azóta tegezi. Gondolkoztam is rajta, hogy majd mondjam a szüleimnek, hogy a barátomnak ajánlják fel, de ugye nem kellett.

2022. szept. 5. 19:27
 19/25 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tegezném le egyből. Kb. anyukám a mérce nálam. Aki nála idősebb, azt magázom, aki fiatalabb, vagyis nem lehetne kora szerint a szülőm, azt tegezem.

Viszont szerintem érdemes felajánlani. Az én anyósom első találkozáskor felajánlotta, pedig aztán nem a legkedvesebb velem. A tisztelet nem ezen múlik.

2022. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez eléggé korosztály függő, a mostani 45+ korosztály nem igazán szereti a tegezést, ahogy én látom.
2022. szept. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!