Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én most mit csináljak ezekkel...

Én most mit csináljak ezekkel az öregekkel?

Figyelt kérdés

Apámék nem bírtak velem és nevelőszülőknek adtak. De ezek olyan öregek meg kussba kell lenni egész nap. Már nagyon elegem van tök unalmasak, soha nem csinálnak semmit, alig engednek meg vmit és már idegbeteg vagyok. Van még itt 4 gyerek de hát azok is olyan szerencsétlenek. Még ha csinálnának ezek itt hatan valami értelmes dolgot is...

Suli után mindig megyek valahova csak ne kelljen ezekkel egy házba lennem.

14/f


2010. szept. 24. 18:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Neked egy nagy rakás szeretethiányod van. Ettől még válhat belőled rendes ember, csak azt neked is akarni kell.
2010. szept. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
47%

Ugye, könnyebb neki esni a gyereknek,mint gondolkozni?Semmittevőnek kikiáltani a gyereket,holott épp az a gondja,hogy nincs értelmes elfoglaltsága (értsd:tenni akar valamit ).És sajnálni "szegény"szüleit,akik önként lemondtak róla.??



Nos,alapvetően minden gyerek jónak születik.Ahol odáig fajulnak a dolgok,hogy a szülő ennyire nem bír vele,ott a szülőben van elsődlegesen a probléma.Fejétől bűzlik a hal!De akár hogy is van,az nem megoldás ,hogy nevelőszülőhöz adják a gyereket.A lusta,nem törődöm szülők megoldása ez,akik ahelyett,hogy jó irányban próbálnának szülői hozzáállásukon változtatni,inkább elpasszolják a gyereket máshova,abban a reményben,hogy majd más megneveli helyettük.Az ilyen esetekben aki legkevésbé hibás,az a gyerek.

Úgy látom,a kérdezőnek az új családban sincsenek számára építő jellegű körülmények.A törődést ott sem kapja meg,csak a "nevelést".


Kérdező,azt javaslom neked,hogy keress barátokat,rendes társaságból.Unalmas perceidben tanulj sokat,hogy megtudd majd alapozni a jövődet,és távol tudj kerülni az ilyen "családoktól".És ha majd neked lesz gyereked,ne kövesd el azokat a hibákat,amiket a szüleid és nevelő szüleid.Sok sikert!

2010. szept. 27. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Előző! Végre egy normálisan gondolkodó ember! Eszem-faszom megállt, amikor az előbbi válaszokat olvastam. Egy 14 éves gyereket a szüleik eldobnak maguktól, erre nekiesnek a gyereknek. Azok, akik válaszoltak, nos ezek a legnagyobb érvek az abortusz mellett, nem a kérdező.


Kérdező! Neked meg tényleg, csak azt tudom tanácsolni, hogy tanuljál! Ha jó jegyeid vannak elmehetsz valami jó középiskolába, ahol esetleg kollégista lehetsz. Aztán főiskolá ember. A tanulás egyéb előnyeit itt nem részletezem, az túl tanító nénis lenne.

2010. szept. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
66%

Előző ultraliberálisok:


"Apámék nem bírtak velem és nevelőszülőknek adtak."


Talán megvolt az oka annak, hogy elpasszolták a gyereket. Ne csináljunk már rögtön áldozatot minden deviánsból.

2010. szept. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Azért alapvetően a szülő hibája, ha nem bír a saját gyerekével, nem?
2010. szept. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtem nőni akkor jöttem rá h nekik minden fontosabb nálam. Elkezdtem hülyén viselkedni h akkor hátha foglalkoznak velem de le se szartak. Én meg azóta is folytatom a hülyeségeimet mert megszoktam. Sokat focizok..legalább még annyit tudok csinálni. Szívesen megcsinálnék bármit csak mozogni kelljen. Amikor még anyáméknál laktam nem messze volt egy pasi akivel elég jóba voltam és sokat segítettem neki. Például amikor újította a házat vagy festette, autót szerelt meg ilyeneket csinált akkor én mindig segítettem neki és az tök jó volt. De itt meg egy téglát se lehet arrébb rakni.
2010. szept. 27. 15:03
 17/20 anonim ***** válasza:

Nem lenne jobb, ha ezeket megbeszélnéd a nevelőszüleiddel? Mármint azt, hogy neked szükséged van mozgásra, valami tevékenységre? Oké, hogy ők öregek, de attól még te fiatal vagy, és ráadásul az a típus, akinek nagy a mozgásigénye. Ami amúgy szerintem még jó dolog is, sokkal jobb, mint ha egész nap ülnél a tévé vagy a számítógép előtt. Kérdezd meg, hogy milyen aktív elfoglaltságot tudnának neked javasolni. De amúgy írtad is, hogy focizol, az is tök jó.


Amúgy szerintem itt az a legfőbb baj, hogy te már nagyobb korodban kerültél be ebbe a családba, és nem tudtok egymáshoz alkalmazkodni, az egész életritmusotok teljesen más.

Az is egy megoldás lehetne, ha valamelyik tanároddal beszélnél erről, hátha ő tudna segíteni, pl. javasolna tevékenységeket.

2010. szept. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
90%

Az ultraliberálisok csak jól sejtették,hogy a szülőben is volt hiba,igaz?


Kérdező!Ha elfogadsz egy tanácsot,azt javaslom,ne a "hülyeségekkel"akard felhívni magadra a figyelmet.Lehet,hogy ettől oda fognak rád figyelni,de nem jó értelemben!Szerintem neked az elismerés és a szeretet hiányzik,de ezt nem fogod megkapni másoktól,ha butaságokat csinálsz.A hozzászólásaidból látom,hogy egy intelligens ember vagy,teli tettvággyal.Hát próbáld meg a tőled telhető legjobban csinálni azokat a dolgokat,amire most lehetőséged van.Például a tanulást és a jelenlegi családoddal való kapcsolat kialakítását.

Talán azért nem engednek meg bizonyos dolgokat,mert bizalmatlanok.Hiszen "rossz"gyerekként kerültél hozzájuk.De ez szerintem meg fog változni,ha látják,hogy jó szívvel,segítőkészséggel fordulsz hozzájuk .

2010. szept. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy ultraliberális kérdése a nem ultraliberálisokhoz: ha a gyerek "rossz", akkor a megoldás megszabadulni tőle, kidobni a p...-ba, mint pl. egy kicsorbult poharat? Különben én azt hittem a család, meg a gyerek meg az ilyenek konzervatív értékek, de én biztos tévedek.


Kérdező, nincs valami sportkör a közeletekben? Ha szeretsz mozogni, keress valami sportolási lehetőséget. Ott van társaság meg értelmes időtöltés.

2010. szept. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi a helyzet Veled? Változott bármi azóta?
2010. dec. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!