Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon elegem van már ebből...

Nagyon elegem van már ebből az egészből. Mit csináljak? = (

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy már évek óta a nagyszüleimnél élek mivel anyukám dolgozik és nem tud velem olyan sokat foglalkozni.Van külön házunk,de átmenetileg itt vagyok mamáméknál...

Ma reggel jöttem ide mamámhoz és azzal fogadott,hogy megint becsaptam mert megnézte az ellenőrzőmet és volt benne egy 3as...mert a 3as szerinte rossz jegy,múltkor a 4es miatt is kiakadt,hogy miért akarom minden áron elszúrni az életem... :SS

Még hozzátette,hogy visszafogja vonni a netet,hogy ne rontsam tovább a suliba a dolgokat,és hogy tanuljak."Mert 3-as 4-es átlaghoz nem kell net".Pedig a net eléggé hasznomra vált. :SSSS

Megmondta azt is,hogy nincs csavargás,nincs kóla és nincs semmi.Adott még egy kevés pénzt,hogy töltsem fel a telefonomat vagy vegyek rajta valamit...mindentől el akar tiltani,már azért is szól ha 5órám van és suliból nem egyenesen hazajövök...

Nagyon elegem van már ebből,hogy mindenért ennyire kiakadd és egy k*rva 3asért képes visszavonni a netet és még sok dologtól eltiltani.Hozzátette azt is,hogy reggel egyedül járjak suliba,ne menjek barátnőkkel mert régen ő is egyedül járt.

Reggel még jött bnöm,hogy együtt menjünk suliba és bnöm előtt ismét elkezdte mondani a dolgaimat amik nem tartoznak senkire,és mikor szólni mertem neki,hogy fejezze be még neki állt feljebb.Ráadásul még beszélni akar anyuval,hogy hétvégén is csak tanuljak meg,hogy ő se engedjen elmenni barátnőkhöz vagy máshova.

Utálom már,hogy mindig azzal nyaggatt,hogy tanuljak-tanuljak pedig tanulok és jó tanuló vagyok,de egy 3as bárkinél előfordul. :SS

Teljesen tanácstalan vagyok. :S

Mit csináljak?

13/L


2010. szept. 24. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Valahogy éld túl. Sajnos a nagyit nem fogod tudni megváltoztatni. És gondolom anyudat sem nagyon tudod megkérni, hogy beszéljen vele, mert szerintem anyud örül, hogy bevállalt téged.


Gondolj arra, hogy még hasznodra fog válni a szigor, bár tudom, hogy neked ez most írtóra hülyén hangzik és meg is értelek. Én is csak hosszútávon láttam hasznát.

Az tény amúgy, hogy nem kéne egy 3on ennyire kiakadni. Nem attól fogod tönkre tenni az élted, hogy nem vagy kitünő tanuló. Én plö ritka rossz tanuló voltam és mégis jobban megállok a lábamon, mint sok volt kitűnő, meg jól tanuló osztálytársam. De ezt a nagyid nem fogja soha megérteni.

Nem akar neked rosszat, csak félt. Rosszul csinálja tény, de ő egy más korból származik.

Kitartást!

2010. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Előzd meg és beszéj először Te édesanyáddal.

De csak tisztelettel beszélja nagymamádról, mert ha nekiállsz "puffogva" elmondani, valószínüleg élből nem fog neked anyukád igazat adni.

2010. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Anyukádnak erről mi a véleménye?

Vagy ő is 1véleménnyen van a mamáddal?

Mert, ha nm. én a helyedbe szólnák neki, h állítsa le a mamádat vgy nm tom.xD

Én is kb. ilyen helyzetbe vagyok csak én nm vagyok jó tanuló.(N)

2010. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát még elkell viselnem. :/

Már arra is gondoltam,hogy összeszedem itt az összes cuccomat és "hazaköltözök" anyuhoz és majd ott csak lesz valami a nettel.

Itt mamám mindig mondja,hogy ne netezzek már annyit,de én meg nemfogok kimenni hallgatni,ahogy papámmal veszekedik...3óránál tovább viszont nem maradhatok senkinél...ha gépezek az a baj,ha nem gépezek akkor meg azt hiszi,hogy valami bajom van,ha kimegyek a konyhába akkor beküld.Meg is mondta,hogy jobban örülne ha többet látna tanulni,pedig így is sokat tanulok... :SS

2010. szept. 24. 12:52
 5/20 A kérdező kommentje:
Anyum az jobban kezeli a dolgokat,ő nem akad fent egy 3ason mert még itt van az egész év azt kijavítani.De ő sem nagyon tud mit csinálni,mert a munkát nem hagyhatja ott,hogy többet foglalkozzon velem,szóval nekem kéne ezt valahogy megoldani csak nemtudom,hogy hogyan. :S
2010. szept. 24. 12:53
 6/20 anonim válasza:

hidd el nem olyan vészes a netnélküli élet.

Nagyid jót akar, örülj neki, hogy foglalkozik veled.

2010. szept. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 jujube ***** válasza:

Te meg gyerek vagy, es tudjuk hogy fontos a tanulas, de meg hadd elvezd kicsit a gyerekkort.

Kerdezd meg hogy miert nem hagyja?

Te meg nem tudsz felnott fejjel gondolkodni, de o ugy banik vele, az elvarasait tekintve... Jot akar, persze ez biztos.

Halmozzon el szeretettel, es torodessel, es inspiraljon teged... ne hadjaratot jarasson ellened.. ez a szereto nagymamak dolga.

2010. szept. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Szegénykém :( Azt tudom először is tanácsolni, ne húzd fel magad a cseszegetésen, mert felét úgyse gondolja komolyan, csak fenyegetni próbál, hátha úgy jobban tanulsz. Látod, pl. így is adott zsebpénzt!


Jót akar Neked a nagymamád, csak egy kicsit hülye eszközökkel próbálja elérni. Amikor ő volt gyerek, még nem is mindenki tanulhatott (tovább), valószínűleg ő is egész életében gürcölt a földeken vagy egy gyárban szinte a semmiért - és utólag úgy látja, hogy ha tanulhatott volna, jobb élete lett volna. Rosszul esik neki, hogy neked természetesen megadatik, hogy tanulhatsz, és a hármasokban azt látja, hogy nem értékeled lehetőséget.


Kérdezd meg (ne szemtelen hangon), hogy ő sose kapott gyerekkorában hármast, mindig kitűnő volt? Valószínűleg mesélni fog az iskolai élményeiről ezt minden nagyszülő szívesen teszi, és ez oldhatja köztetek a rossz hangulatot.


Általános iskolában tényleg nem egy jó jegy a hármas - bár egyszer valóban becsúszhat.

2010. szept. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Szerintem üljetek össze mindnyájan,mond el mit szeretnél(reális dolgokat-barátnő,net stb.)-és ezért mire vagy hajlandó.Pl.:elég idős vagy már ahhoz hogy mondjuk mamádnál ebédelsz,és utána otthon egyedül megtanulsz,és amig a leckéd nincs kész,addig csak tanuláshoz használod a netet,csak utána szórakozásra.Ha látják hogy nagylányként állsz a dologhoz,és tartod a szavad ,nem rontasz a jegyeiden stb,akkor biztos kicsit több szabadságod lesz:Legalábbis a keresztlányomnál ezt látom,11 éves kora óta egyedül ját haza suliból(másik városból),vagyis a barátnővel,néha az anyukájával megbeszéli hogy beülnek egy kicsit "plázázni"-mondjuk a múltkor ott csinálták meg a környezetházit,majd haza megy megtanul,elintézi a dolgait.A nagyszülők a közelben vannak,ha szüksége van valmiért segitségre ,akkor ott vannak,de egyébként egyedül van.
2010. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Meg tudlak érteni.

Énis "ászkábán"-ban élek.

Csak épp totál lesz*rják, h kapok-e 3-at vagy nem, ígyis úgyis megfosztanak sokmindentől.

Pozitívum: Legalább jó tanuló vagy/leszel.

2010. szept. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!