Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gáz ha egyedül akarok elni?

Gáz ha egyedül akarok elni?

Figyelt kérdés
16 vagyok és egyedül terveztem a jövőm kapcsolat nélkül ez gáz?

2022. aug. 20. 22:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
80%
Én is egyedül képzeltem el sokáig. Vagyis inkább úgy, ha lesz párom az fasza, ha nem mégjobb. Tehát nekem halál mindegy. Aztán végül a felismerés miatt odajutottam, hogy anyagilag könnyebb ketten. Csak nehezen tolerálok másokat, és én is nehezen tolerálható vagyok, szóval izgi lesz találni valakit, akivel működik is. :D
2022. aug. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
28%

"odajutottam, hogy anyagilag könnyebb ketten"

Pusztán emiatt összeállni valakivel nettó krvlkodás. (Mármint ha élettársként, nem csak lakótársként.)

2022. aug. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
94%

#12 11-es vagyok, nem gondolnám így feltétlenül. Mármint az tényleg problémás, ha át van verve a másik fél, egyoldalúak az érzelmek, csak a pénz miatt vab. Nekem például van egy minimális igényem egy kapcsolatra, ilyen ott vagyunk egymásnak lelkileg is, monogám a kapcsolatunk, de nem akaszkodunk rá egymásra, mind a kettőnknek megfelelő az, ha a másik fogja magát, és félrevonul egy kisebb időre. Viszont én ennél többet nehezen viselek, tudod, amikor a párok így tipikusan sülve-főve együtt, semmi külön program, semmi most akkor azt mondom, hogy a mai estét a szomszéd szobában szeretném tölteni egyedül, mert magányra van szükségem, de amúgy nem haragszom rád, semmi külön baráti társaság a két félnek, minden hobbi közös, otthon mindent csak is együtt, még a kisboltba egy kiló kenyérért is feltétlen ketten menni.

Sajnos-nem sajnos engem speciel a túl sok interakció lefáraszt. Emiatt pont nem is kezdenék olyan emberrel, akinek drasztikusan eltérőek a párkapcsolati igényei, mert neki sem jó, nekem sem jó. Velem kompatibilis személyt meg nehezen találni, mert azért nekem is bőven vannak nehezen tolerálható dolgaim az alacsony szociális igényeimen kívül. Ettől függetlenül örülnék egy társnak, akivel passzolunk, de attól eltekintve, hogy a mai Magyarországon egyedül kb lehetetlen megélni, saját lakásra esély sincs egyedülállóként, lakótársat meg minél idősebb vagy, annál furcsább keresni, nem dőlnék a kardomba, ha nem találnám meg azt az embertől, akivel működik egy kapcsolat.

2022. aug. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

"az tényleg problémás, ha ... csak a pénz miatt vab"

Erről beszélek.


Az, hogy nem mindenki akar sülve-főve együtt lenni a párjával, teljesen természetes. Mindenféle emberek, így mindenféle párkapcsolatok is léteznek. Ha mindkét félnek van igénye a kapcsolatra az anyagi előnyöktől függetlenül is, akkor már okés.

2022. aug. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
#14 Nem pont így írtam, amit idéztél. Én speciel nem élnék olyan kapcsolatban, ami csak az anyagiak miatt jön létre érzelem nélkül, de nem tartom alapvetően elítélendőnek, HA a két fél tisztázza, hogy mit akar a másiktól és miért, és ez mind a kettőnek oké. Inkább a hazugság része az, ami szerintem gázos.
2022. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
31%

"HA a két fél tisztázza, hogy mit akar a másiktól és miért, és ez mind a kettőnek oké"

Így működnek az utcalányok is: tisztázza a két fél, hogy mit akarnak egymástól, nem? De szerintem attól, hogy ilyenformán őszinte egy ilyen kapcsolat, még messze nem okés. (Ezért idéztem csak azt, amit.)

2022. aug. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

#16 Szerintem nem ilyen faék egyszerűségű a dolog, és nem összehasonlítható a prostitúcióval. Aki prosti, az többnyire a kiszolgáltatottság miatt lesz az, állandó veszélynek van kitéve. Az többnyire nem egy olyan hű de teljes beleegyezés.

Viszont ha szép kimondani, ha nem, az emberi kapcsolatok csak és kizárólag érdekeken alapszanak. Ez nagyon rosszul hangzik, de igazából az is egy érdek, hogy mondjuk legyen valaki, akihez hazamész és beszéltek. Alapvetően senki nem tart fenn olyan emberi kapcsolatokat, amik nem elégítik ki valamilyen érdekét. Például nekem érdekem az egy barátságban, hogy tudjunk beszélgetni, végighallgassuk egymást, ha ez a másik féllel nem működik, akkor nincs miről beszélni.

Kapcsolatnál is ez van, hogy maga tudja az ember, hogy mi az érdeke, mit keres egy kapcsolatban. Ha a kereslet és kínálat megtalálja egymást úgy, hogy egyik sem veri át a másikat, és senkin nincs valami kényszer, akkor szerintem ez mindenkinek a magánügye, én meg nem érzem tisztemnek ezt megítélni.

2022. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Rossz példák vannak előtted.

Még bőven találkozhatsz olyan valakivel, hogy meggondolod magad. Van, akinek sokáig eltart.

2022. aug. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nem gáz. Az mindenkinek csak a saját döntése, hogy hogyan akar élni. Sok ember van, akiknek egyedül a legjobb.
2022. dec. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!