Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás és gyermekelehelyzés? L...

Válás és gyermekelehelyzés? Lentebb bővebben

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék válni a ferjemtol. Két kicsi gyerekünk van. Nem akarom részletezni a rossz házasságom. Annyi lényeges infó lehet,hogy félek a férjemtől nem merem elmondani neki ,míg itt élek vele együtt. Agresszív mind a harmunkkal. De bizonyítani nem tudom sajnos.

A kérdésem az,hogy elmehetek innen külföldre a gyerekekkel míg semmilyen tárgyalás nem zajlik le? Nekünk biztos életünk lenne kint ,minden fix nem a vak világba mennénk. De félek, ha csak így lelépünk egy levelet hagyva magunk után, és előtte beadva a válást ,akkor elveszik tőlem a gyerekeket és abba én bele pusztulnék. Fogok keresni ügyvédet hamarosan. De jó lenne addig is tapasztalatokat olvasni. Köszönöm szépen



#külföld #válás #Gyermekelhekyezés
2022. aug. 18. 06:51
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

Nagyon sok okos lehet itt aki lepontoz.

Erre van eszetek!!

Gratulálok!!

2022. aug. 18. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
26%

31!


Vállalom, én lepontoztalak. Xar tanácsot adtál. Nem velem van a probléma

2022. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
76%

#26 egy ordítozásra nem fogják elvenni valakinek a felügyeleti jogát.

Igen, kell bizonyíték. Nem tehet azt, akármit, amit akar, jónak lát.

Bizony ha probléma van, akkor a gyámügynél kell bejelenteni, tőlük segítséget kérni, minimum és aztán. Nem csak úgy mindenhonnan eltűnni a gyerekkel.


Aztán a gyereket hogyan viszi iskolába, óvodába, stb.? Vannak kérdések, amiknek a következménye nincs meg a fejedben, csak adod a felelőtlen tanácsot.


Igen, rossz a rendszer, de ehhez kell alkalmazkodni. Bizonyítékot kell gyűjteni, pl. bekamerázni a kéglit, amikor nincs otthon a férj, valaki talán ebben tud segíteni.

2022. aug. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
100%

"Két gyereket szülni nem két hónap. Hogy az istenbe nem lehet észrevenni addig, hogy agresszív a pasi? Nehogy azt mondd, hogy hirtelen lett ilyen."


Általában az első pofon a terhesség alatt, vagy a gyerek születése után csattan el - amikor a nő már ki van szolgáltatva a férfinak.

2022. aug. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 A kérdező kommentje:
Ez a kapcsolat tipikusan a minden tökéletes és szép módon kezdett alakulni. Aztán évek alatt kezdett fura lenni ,de nem tűnt fel. Tervezettek voltak a gyerekek. Aztán elshabadult a pokol. Mintha egyik napról másikra mutatta volna meg igazi arcát. Engem teljesen létesített lelkileg. Mindenkit elmarart mellőlem. Szüleim nincsenek . Minden napra jut valamiért ordítás vagdalózás. Évek óta. Reménykedtem hátha jobb lesz. De mára már bele fáradtam. Nem megy ,nincs erőm hozzá. Mindig mindent úgy tettem ,h neki jó legyen. De semmi nem volt elég. Csak az alázás és orditas ami nekem jutott.
2022. aug. 18. 13:15
 36/42 anonim ***** válasza:
100%

Hangfelvételek, Nane, válókereset beadása.

A gyerekek is tanuskodhatnak, megfelelö pszichológiai módszerrel egyértelmüen kiderül, hogy az apa tényleg agresszív-e. És a szóbeli agresszió is az, sok esetben még rosszabb, mint a fizikai.

2022. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
100%

A #36 jól írta, legyen bármilyen minél több bizonyítékod, és a gyerekek is lehetnek tanúk végszükség esetén.

Ideális az lenne, ha lennének látleletek, és feljelentést is tennél a rendőrségen, ami után távolságtartási végzést is kérhetnél.

Válásnál meg bepróbálkozhatsz a kizárólagos felügyeleti jog kérelmével, ha a gyermekekkel is agresszív volt. Ha ez meglesz, akkor tényleg oda mehetsz külföldre is, ahova akarsz, utána már nem lehet rád hatással, de gyerektartást akkor is kell fizetnie válás után, ha nálad a gyerek, és külföldön vagy, és nem láthatja. A láthatási jognak és a gyerektartásnak nincs köze egymáshoz.

2022. aug. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
37-es: a kérdezö esetében nincs látlelet, mert CSAK szóban agresszív a férj!
2022. aug. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
87%

Hoppsz, én úgy értettem, hogy tettlegesség is van, de valóban konkrétan nem írja. Így nyilván tényleg nincs látlelet.


Az, hogy rendőrt hív, ha nem engedi ki, nos megteheti nyilván ilyen esetben nem szimplán családi perpatvarra kell hivatkozni, hanem szémélyi szabadság megsértésére, de ezt is elég nehéz bizonyítani (ha lesz feljelentés, akkor gondoljatok bele, bizonyítani kell azt is, hogy a férj nem engedte el. A férj nyilván azt mondja, hogy felőle mehetett volna, nem tartotta vissza, stb.

Ha van tanú, hogy kényszer hatására nem mehetett, az valami.


Vannak durvább esetek, amikor a telefontól, nettől, stb. is eltiltják, nem tudja használni, anyagi kiszolgáltatottságról nem is beszélve. Akkor még komoly vészhelyzetben se tud segíséget kérni.


Ide, ahogy látod, sok olyan ír, akinek fingja sincs az egészről.

2022. aug. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
53%
Ha nincsenek papírok akkor nehéz lesz tényleg bizonyitani.
2022. aug. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!