Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás és gyermekelehelyzés? L...

Válás és gyermekelehelyzés? Lentebb bővebben

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szeretnék válni a ferjemtol. Két kicsi gyerekünk van. Nem akarom részletezni a rossz házasságom. Annyi lényeges infó lehet,hogy félek a férjemtől nem merem elmondani neki ,míg itt élek vele együtt. Agresszív mind a harmunkkal. De bizonyítani nem tudom sajnos.

A kérdésem az,hogy elmehetek innen külföldre a gyerekekkel míg semmilyen tárgyalás nem zajlik le? Nekünk biztos életünk lenne kint ,minden fix nem a vak világba mennénk. De félek, ha csak így lelépünk egy levelet hagyva magunk után, és előtte beadva a válást ,akkor elveszik tőlem a gyerekeket és abba én bele pusztulnék. Fogok keresni ügyvédet hamarosan. De jó lenne addig is tapasztalatokat olvasni. Köszönöm szépen



#külföld #válás #Gyermekelhekyezés
2022. aug. 18. 06:51
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem mehetsz sehová, mert gyerekrablásnak minősül.

Majd a per után, ha kizárólagos felügyeleti jogot kapsz.

2022. aug. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
86%

Már a legutóbbi kérdésedben is megírtuk, hogy NEM mehetsz külföldre!


Elmész szépen a gyerekjólétihez, hogy ez a baj. Beadod a válópert és elköltözöl országon belül! pl a családodhoz vagy olyan bartánőhöz akit a férfi nem ismer.


Hogyha kiszökteted őket külföldre, megtalálnak, elveszik a gyereket ÉS börtönbe kerülsz.

2022. aug. 18. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem mehetsz külföldre, sőt, a szomszéd lakasba se a gyerekekkel, ha a férjed nem engedi. Amíg nem voltatok el és nem volt gyermekelhelyezes, addig neki is pontosan ugyanolyan jogai vannak a gyerekekhez, mint neked.
2022. aug. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:

Én még nem kérdeztem ilyet.

De köszönöm a válaszokat. Tehát országon belül akár már most is mehetünk? Külföldre pedig csak tárgyalások után?

2022. aug. 18. 07:22
 5/42 anonim ***** válasza:
94%

Nem, országon belül se mehetsz, csak és kizárólag akkor, ha apuka engedi.

Ha szerinted te mehetsz, akkor az se gond, ha holnap arra érsz haza, hogy ő költöztette el a gyerekeket az ország másik vegebe?


Az egyetlen mód, amikor nem kell az engedelye, ha rendőrségi feljelentést teszel bántalmazás miatt -nyilván akkor, ha ez valóban meg is tortent-, és a feljelentéssel azonnal besetalsz a bíróságra és beadsz egy sürgős, soron kívüli ideiglenes gyermekelhelyezesi kérelmet.

2022. aug. 18. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
86%

Nem, nem. Férj engedélye/ tudta nélkül sehova nem viheted a gyerekeket még országon belül sem.

Ugyan úgy gyermekrablásnak mínősül.

2022. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 77%-os lepontozo, elarulod, mi nem tetszik q valaszomban? Amíg nem helyezik el q gyereket az egyik szülőnel, addig MINDKETTONEK ugyanannyi joga van hozzájuk. Apuka se foghatja meg és koltoztetheti el őket sehova az anyuka engedélye nelkul
2022. aug. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
Tehát akkor itt kellene vele élnünk míg zajlanak a tárgyalások? Mégis hogyan? Rettegek a gondolattól is. Nem tudom bizonyítani, h minden nap ordít üvölt velünk. Lelki terrorban tart.
2022. aug. 18. 07:35
 9/42 anonim ***** válasza:
100%

NEM. Besdod a válókeresetet, és kéred az ideiglenes gyerekelhelyezést, bántalmazásra hivatkozva - az ügyvéd majd megfogalmazza rendesen - és utána költözhetsz a gyerekekkel.

Elötte is természetesen elmehetsz a gyerekekkel a nagyszülökhöz vagy bárhová pár napra nyaralni vagy látogatóba, csak elköltözni nem szabad.

2022. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Az elköltözés alatt mit értesz? Tehát ha én elmegyek velük mondjuk egy hétre baratnomhoz, de ugye lakcim nem változik, akkor az úgy jó lehet ?
2022. aug. 18. 07:45
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!